SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Překvapí druholigový Nacional? V semifinále Portugalského poháru vyzve favorita z Bragy

Braga s Portem bojuje v Primeira Lize o druhou příčku v tabulce. A nejen to, oba zmiňované celky se možná ve finále porvou o cennou trofej z Portugalského poháru. Musejí každopádně zvládnout ještě semifinálové bitvy, Os Arcebispos konkrétně budou plnit roli jasného favorita proti druholigovému Nacionalu. Tým z Funchalu obecně není v úplně nejlepším rozpoložení.

Braga si doma hladce poradila s Estorilem

Hráči Bragy potvrdili na domácím stadiónu roli favorita a z formy hrající Estoril porazili na vlastním stadiónu 4:1. Na Ruizovu branku v první půli dokázali hosté krátce po změně stran zareagovat, ale domácí třemi góly v posledních dvaceti minutách rozhodli o své výhře.

Braga na svém stadionu přivítá Estoril

Fotbalisté Bragy po úspěchu v Chavesu budou chtít na výhru navázat také na domácí půdě, na které přivítají patnáctý Estoril. Domácí potřebují udržet kontakt s druhým Portem, které v tomto kole ovládlo Classico, hosté zase potřebují udržet odstup od sestupových pozic.

Braga vyhrála v Chavesu a zůstává v boji o druhé místo

Sporting Braga pokračuje v dobrých ligových výkonech a z půdy nováčka GD Chaves si odváží tři body. Na Medeirosovu branku z úvodu zápasu dokázal do poločasu odpovědět Juninho, vítězný gól ale po změně stran přidal Ruiz.

Braga se představí v Chavesu

Fotbalisté Bragy v úspěšné sezóně i v její závěrečné fázi bojují o účast v Lize mistrů. Napěchovaní na třetí pozici mezi Sportingem a Portem odcestují k nováčkovi do Chavesu, aby udrželi šanci na vyrovnání nejlepšího umístění v klubové historii.

Souboj o druhé místo skončil bezbrankovou remízou

Šlágr 25. kola Ligy Portugal mezi Bragou a Portem nepřinesl fanouškům příliš fotbalové radosti a skončil bezbrankovou remízou. Domácí Braga tak nevyužila možnosti poskočit na druhé místo ligové tabulky a zůstává s dvoubodovým deficitem za Portem.

Braga v souboji o druhé místo přivítá Porto

Pouhé dva body dělí v ligové tabulce třetí Bragu a druhé Porto, a právě tyto dva týmy se střetnou ve 25. kole Ligy Portugal. Zatímco Braga měla na utkání týdenní přípravu a odpočinek, Porto do zápasu vstupuje ještě s čerstvými pocity z neúspěšného osmifinále Ligy mistrů.

Braga smetla Vizelu a ukázala, že je připravená bojovat nejvyšší příčky

Fotbalisté Bragy jsou po vypadnutí z evropských pohárů a nevydařeném derby zpět ve formě a odnesla to Vizela. Té totiž na jejím stadiónu nadělili čtyřgólový příděl a ukázali, že i v závěru sezóny hodlají bojovat o pozice s nejlepšími.

Braga se po výhře v minulém kole představí na půdě Vizely

Braga v minulém kole napravila své dřívější zaváhání a nadále je ve hře o vyrovnání historicky nejlepšího umístění v lize. K tomu potřebuje až do konce sezóny vyhrávat. Dalším testem pro ní bude náročný zápas ve Vizele.

Braga si doma poradila s Rio Ave a pohodlně drží třetí místo

Fotbalisté Bragy si po nevydařeném Dérbi do Minho napravili reputaci před vlastními fanoušky a porazili Rio Ave 2:0. V prvním poločase poslal Arsenalistas do vedení Bruma, druhý gól pak v závěru zápasu přidal Banza.

Braga se bude chtít přiblížit druhému Portu proti nováčkovi z Vila do Conde

Braga se koncem února rozloučila s evropskými poháry a nyní se tak může plně koncentrovat na ligovou scénu, kde má šanci se přímo probojovat do základní skupiny Ligy mistrů. Domácí letos předvádí dobré výkony, a i když za vedoucí Benficou zaostávají o propastných třináct bodů, tak za druhým Portem jen o bodů pět a před čtvrtým Sportingem mají náskok dvou bodů. Teď budou chtít uspět proti Riu Ave.

Tři červené karty, tři góly a výhra Vitórie. Dérbi do Minho nabídlo fantastickou podívanou

Vitória Guimarães podruhé v řadě na domácí půdě porazila svého úhlavního rivala Bragu 2:1 a zničila mu šanci na postup na druhé místo ligové tabulky. Domácí šli v prvním poločase i díky červené kartě Niakatého a penaltě do dvougólového vedení, hostům se pak po změně stran povedlo pouze snížit.

Vitória hostí třetí Dérbi do Minho sezóny

Liga Portugal na závěr 22. kola nabídne velký šlágr mezi Vitórii SC a Sportingem Bragou. Oba týmy krom těsné blízkosti měst, ve kterých sídlí, spojuje také velká rivalita v portugalském fotbale známá jako Dérbi do Minho.

Fiorentina porazila Bragu i podruhé a snadno postupuje

Braga sice dokázala v Toskánsku vstřelit rychlé dvě branky a teoreticky snila o zdramatizování celého dvojzápasu, ale nakonec z toho nic nebylo. Domácí postupně odpověděli na oba zásahy a v samém závěru zpečetil druhé vítězství Fiorentiny Cabral.