SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Braga otočila vývoj s Moreirense a slaví druhou výhru v ligové sezóně

Trenér Bragy Artur Jorge se v této dohrávce 3. kola musel obejít bez dvou opor Abela Ruize s Ricardem Hortou a i kvůli jejich absenci přišli hosté ještě do přestávky o rychle nabité vedení, nicméně v samém závěru přeci jen zmobilizovali síly a díky trefě Al Musratiho v šesté minutě nastavení nakonec zvítězili 3:2. Braga se rázem vyhoupla na šesté místo tabulky se sedmi body, domácí nováček je v tuto chvíli desátý se čtyřmi body.

Braga se v dohrávce 3. kola pokusí vyzrát na houževnaté Moreirense

Braga si odložila duel 3. kola portugalské nejvyšší soutěže kvůli play-off o základní skupinu Ligy mistrů a rozhodně udělala dobře, protože nakonec přešla do hlavní fáze přes řecký Panathinaikos. Po dohodě s Moreirense ji čeká tato dohrávka v reprezentační přestávce a bude považována za favorita, nicméně jednoduchý úkol ji čekat nemusí. Domácí výběr totiž zatím prohrál jen jednou, a to ještě o gól s vysoce favorizovaným Portem (1:2).

Spoting CP poprvé zaváhal, o další tři body ho připravil Álvaro Djaló

Lisabonský Sporting až do tohoto očekávaného šlágru 4. kola zdolal všechny tři své protivníky a na udržení čela tabulky si brousil zuby v Braze, jenže zasloužené vedení nakonec neudržel, a poprvé v sezóně tedy ztratil. Domácí celek se po úspěchu v podobě postupu do základní skupiny Ligy mistrů přes řecký Panathinaikos nabudil ve druhém poločase, a i když byl celkově horším týmem, vybojoval alespoň remízu.

Sporting se ve šlágru 4. kola pokusí udržet stoprocentní bilanci na půdě ambiciózní Bragy

Sporting po nečekaném zisku titulu ze sezóny 2020/2021 obsadil v té loňské až čtvrté místo a byl přímo nalosován do základní skupiny Evropské ligy, včetně tohoto nedělního duelu se tak mohl plně soustředit na ligovou scénu. V dosavadním průběhu zatím nezaváhal, jelikož naplno bodoval ve všech třech duelech a v tabulce se dělil o vedoucí pozici s Portem. Nicméně v tuto chvíli ho čeká asi nejtěžší zkouška dosavadního průběhu.

Moutinho překvapil volbou destinace a zahraje si za Bragu

João Moutinho, který má na kontě 146 zápasů za portugalskou reprezentaci, podepsal roční smlouvu s Bragou, kam zamířil na volný přestup po červnovém konci ve Wolverhamptonu Wanderers. Portugalský tým o příchodu hráče, který za něj bude nastupovat s číslem 28, informoval na svém webu v pátek večer.

Braga zvládla divoký zápas s Chavesem a poprvé v ligové sezóně se tak raduje z vítězství

Braga sice skvěle začala ve 3. předkole Ligy mistrů po drtivých výhrách nad srbským vyzyvatelem Bačka Topola (3:0 a 4:1), ovšem vstup na portugalskou ligovou scénu jí vůbec nevyšel a utrpěla senzační porážku s podceňovaným Famalicãem (1:2). Teď si i přes nepříliš povedený první poločas zlepšila náladu v Chavesu a i díky vyloučení domácího Ygora Nogueiry zhruba čtvrthodiny před závěrečným hvizdem zvítězila v divokém poměru 4:2.

Braga bude v Chavesu napravovat kolaps z prvního kola

Fotbalisté Bragy zavítají v rámci 2. kola Ligy Portugal do Chavesu a po nepovedeném úvodním ligovém duelu budou mít co napravovat. Stejnou motivaci má v prvním domácím utkání sezóny i Chaves, který v úvodním kole také nebodoval.

Famalicão si na úvod sezóny připravilo překvapení a z Bragy veze tři body

Páteční předehrávka a úvodní duel nové sezóny Ligy Portugal mezi domácí Bragou a hostujícím Famalicãem skončil velkým překvapením. Domácí favorit sice šel díky gólu kapitána Horty do brzkého vedení, ale po změně stran prvně vyrovnal Rodrigues a vítězný gól Famalicãa přidal v páté minutě nastaveného času Aranda.

Sezóna začne v Braze, kde se představí Famalicão

Fanoušci portugalského fotbalu se dočkali. Letní pauza je u konce a začíná nový roční Ligy Portugal. Na úvod dlouhé čtyřiatřicetikolové sezóny přivítá loni třetí Braga v minulé sezóně osmé Famalicão a hned první zápas sezóny může nabídnout zajímavou podívanou.

Nejzajímavější produkty portugalské ligy. Kteří hráči by obstáli ve velkých ligách?

Týmy ze špičky portugalské ligy patří v posledních letech k těm nejvýdělečnějším ze všech. Zásluhu na tom má zejména prodej mladých talentů. Kluby díky efektivnímu systému výchovy v mládežnických kategoriích dokáží své nejtalentovanější hráče v nízkém věku začleňovat do prvního týmu, kde se mohou předvést v náročných zápasech evropských pohárů.

Porto zvládlo finále s Bragou a obhájilo triumf z Taça de Portugal

Letošní ročník na portugalské scéně vyvrcholil očekávaným finále národního poháru mezi Bragou a Portem, ze zisku cenné trofeje se nakonec radoval mírný favorit. Porto totiž zvítězilo po výsledku 2:0 díky dvěma trefám ve druhém poločase a v této sezóně získalo již třetí velkou trofej, když v předchozím průběhu ovládlo Superpohár i Taça de Liga. Braga naopak končí bez jakéhokoli prvenství, ale úplně nespokojená být nemůže.

Braga s Portem se na závěr sezóny střetnou o pohárovou trofej

Fotbalová sezóna v Portugalsku již zná většinu vítězů svých soutěží, ale jedna trofej je stále bez svého majitele. Je to trofej pro vítěze národního poháru, v jehož finále se střetne loňský vítěz FC Porto a předloňský vítěz SC Braga.

Braga nachystala Paçosu Ferreira těžkou rozlučku s ligou

Fotbalisté Bragy zakončili na solidně zaplněném Estádio Municipal de Braga vydařenou sezónu a vyprovodili z ligy Paços Ferreira v poměru 3:0. Výhru Bragy zařídili góly v prvním poločase Djaló a Ricardo Horta, po změně stran přidal třetí trefu Banza.

Paços Ferreira se v Braze rozloučí s nejvyšší soutěží

Zápas, jehož výsledek nijak významně nezamíchá pořadím v tabulce, udělá tečku za letošním ročníkem Ligy Portugal. Paços Ferreira v minulém kole navzdory výhře přišel o šanci na udržení v lize, a v Braze se tak bude s nejvyšší soutěží loučit. Domácí celek zase díky remíze Sportingu již nemůže přijít o třetí místo a před domácím publikem oslaví postup do předkola Ligy mistrů.

Braga neudržela s Boavistou nadějné vedení, i přesto si zahraje kvalifikaci Ligy mistrů

Hráči Bragy potřebovali v Portu na půdě místní Boavisty zvítězit, aby si definitivně zajistili třetí místo zaručující předkolo Ligy mistrů, jenomže získané vedení po necelé hodině hry nakonec ztratili v nastaveném čase a zdálo se, že před posledním kolem ještě nebudou mít třetí příčku jistou. Avšak v neděli je výraznou měrou potěšil nerozhodný výsledek 2:2 v městském lisabonském derby a nejprestižnější evropská klubová soutěž je tedy nemine.