SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Braga dala zapomenout na debakl z minulého kola a v poklidu si poradila s Famalicãem

Braga si po těžkém debaklu v minulém kole okamžitě před vlastními fanoušky napravila svou reputaci a jednoznačně porazila Famalicão 4:1. Domácí v utkání dlouho o gól vedli, hostům se podařilo vyrovnat, ale silná koncovka, ve které se prosadily i čerstvé posily, nakonec obrátila vývoj utkání ve prospěch Bragy.

Braga chce zapomenout na debakl z Lisabonu, doma přivítá Famalicao

Opravdu velký výprask v minulém ligovém kole utrpěla Braga. Se Sportingem podruhé v této sezóně padla hned o pět branek, nejprve v prosinci v rámci Ligového poháru, naposledy pak i na frontě Primeira Ligy. Přišla tedy zároveň o druhou pozici na úkor Porta, může se však před něj, alespoň tedy dočasně, znovu posunout. Musí nicméně bezpodmínečně skolit Famalicao.

Sporting podruhé v sezóně nadělil Braze pět gólů

Hodně rychle hodili fotbalisté Sportingu za hlavu finálovou porážku v Ligovém pohárů a v lize překvapivě přejeli silnou Bragu 5:0. Podobnou nadílku věnovali tomuto soupeři už podruhé v sezóně. Zatímco poprvé všechny góly padly v prvním poločase, tentokrát si Sporting nechal hlavní show na druhé dějství.

Sporting hostí ve šlágru kola Bragu

Není překvapením, že zápas mezi lisabonským Sportingem a Sportingem Braga bude střetnutím druhého týmu se čtvrtým. O trochu větším překvapením je, že i po polovině sezóny druhou příčku okupuje Braga, zatímco Sporting je čtvrtý.

Marseille uvítala na poslední chvíli třetí zimní posilu, z Bragy dorazil Vitinha

Ruslan Malinovskyj se přesunul do Marseille zkraje ledna, v poslední možný den přestupů se přitom francouzský celek ještě postaral o příchod Azzedineho Ounahiho a na poslední chvíli se urodil ještě transfer třetí zimní posily v podobě Vitinhy. Do Bragy má za dvaadvacetiletého útočníka putovat z OM na 30 miliónů eur, jiné zdroje pak mluví o částce o dva milióny vyšší.

Braga se dost natrápila, v závěru přesto urvala výhru na půdě Pacosu de Ferreira

Očekávalo se, že Braga si s posledním celkem tabulky poradí asi daleko snadněji. Ale Pacos de Ferreira kladl aktuálně druhému nejlepšímu týmu Primeira Liga daleko větší odpor, než na jaký Os Arcebispos byli asi připraveni. Tříbodový výsledek nakonec urvali na svou stranu, o jejich výhře však rozhodla až osmá minuta nastavení druhé půle, kdy rozhodl Simon Banza.

Braga chce na půdě posledního Paçosu Ferreira udržet vítěznou sérii

Na stadiónu posledního celku ligy Paçosu Ferreira zakončí Braga vydařenou první polovinu sezóny. Pokud zvítězí, zaznamená už pátou ligovou výhru v řadě a udrží se na druhém místě tabulky těsně za vedoucí Benficou.

Braga nejtěsnějším způsobem porazila Boavistu a udrží se na druhém místě

Fotbalisté Bragy pokračují v úspěšném tažení portugalskou ligou, když na domácím stadiónu porazili Boavistu těsně 1:0. V nepříliš atraktivní utkání rozhodl o výhře domácích přesnou trefou krátce po změně stran Vitinha.

Rozjetá Braga doma vyzve Boavistu

Nejbližším pronásledovatelem vedoucí Benficy je i v lednu nečekaně Braga, která bude chtít potvrdit dobré výkony proti portské Boavistě. Ta naopak po dobrém startu sezóny zapadla do bojů ve středu tabulky.

Braga díky parádnímu výkonu Ricarda Horty snadno přehrála Santa Claru

Hráči Bragy po nedávném překvapivém vítězství nad suverénní Benficou (3:0) hravě zvládli také předehrávku 15. kola proti zachraňující se Santa Claře a díky konstantnímu výkonu po celý průběh zvítězili ve městě Ponta Delgada hladce po výsledku 4:0. O svém úspěchu rozhodli během úvodních šestnácti minut, kdy skórovali dvakrát. Ústřední postavou čtvrtečního utkání se stal záložník Ricardo Horta, jenž zařídil dva góly a jednu asistenci.

Braga po senzačním skalpu Benficy hodlá uspět i na půdě zachraňující se Santa Clary

Braga bude chtít dobře začít v novém roce, navíc do zápasu ve městě Ponta Delgada vstupuje ve velmi dobrém rozpoložení. Před necelým týdnem po více než měsíc a půl trvající přestávce přivítala dosavadního lídra Primeira Ligy Benficu a senzačně ji uštědřila vysokou porážku v poměru 3:0. V tabulce se nachází na solidním třetím místě s jednatřiceti body a její manko právě na vedoucí SL činí jen šest bodů.

Benfice dlouhá pauza neprospěla, první ligovou porážku utrpěla v Braze

Benfica působila v podzimní části Primeira Ligy jako dobře namazaný stroj, ovšem po více než měsíc a půl trvající přestávce nevkročila do další etapy vůbec dobře a na půdě nevyzpytatelné Bragy prohrála jasně 0:3. Po dvanácti výhrách a jediné remíze tak utrpěla svou vůbec první porážku letošní sezóny a před následujícím zápasem určitě bude mít o čem přemýšlet.

Braga přivítá ve šlágru kola suverénní Benficu

Na samotný závěr prvního kola po dlouhé reprezentační pauze si program portugalské nejvyšší soutěže připravil velký šlágr v podobě zápasu Bragy s Benficou. Domácí se v tabulce nacházejí na třetím místě a hosté z hlavního města ligu suverénně vedou.

Hráči Ligy Portugal na mistrovství světa

Mistrovství světa v Kataru je za námi. Zatímco argentinští fanoušci stále zapíjejí zisk titulu, nastal čas na první hodnocení a analýzy toho, co jsme na prvním světovém šampionátu konaném v arabském světě, mohli vidět.

Braga ve vyhroceném závěru udržela výhru nad Portimonense

O velmi dramatickou podívanou se postarali fotbalisté Portimonense a Bragy ve vzájemném duelu, který nakonec ovládli hostující seveřané. Portimonense sice po prvním poločase vedlo, ale Braga dokázal vývoj utkání zvrátit. Ve dvanácté minutě nastavení pak možnost k vyrovnání z penalty zahodil Estrela.