Sparta Rotterdam Nizozemsko - Sparta Rotterdam - Zprávy

Preview: Sparta Rotterdam - NAC Breda

Kdyby se hledělo na tabulku, nebylo by co řešit. Breda by byla tipována za jasného favorita a Sparta by pouze mohla doufat, že ji díky chybě soupeře něco spadne do klína. Jenže po minulém kole se tato skutečnost pro domácí celek až zase tak v růžových barvách nevidí. Spartě sice stále patří čtrnácté místo, jenomže dokázala uhrát bod na Philips Stadium v Eindhovenu brankou v natavení a překvapila tak vedoucí tým celé Eredivise PSV.

PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam 1:1

To, v co věřil opravdu málokdo, se stalo skutečností a PSV jako jediný z holandských účastníků Evropské ligy nezvládl své vystoupení. Proti zachraňující se Spartě uhrál pouze remízu a podruhé v jarní části se slabším protivníkem ztratil.

Preview: PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam

Ani v tomto duelu by PSV nemělo mít nějaké výrazné problémy a chce tak minimálně uhájit tříbodový náskok před dotírajícím Twente. PSV totiž v jarní části sezóny ztratilo body pouze jedinkrát s podceňovaným Arnhemem. Nyní by malinko mohly chybět síly po těžkém vystoupení v Evropské lize na půdě Hamburku, avšak zachraňující se Sparta by neměla být vážnějším protivníkem.

Sparta Rotterdam - VVV Venlo 2:0

Sparta poprvé v jarní části sezony vystrčila růžky a díky excelentní úvodní půlhodině zdolala soka, kterému se prozatím hodně dařilo. Avšak Venlo i nyní potvrdilo, že je silné hlavně doma, v cizím prostředí to je spíše děs a bída. Téměř čtyřicet minut hrálo v početní výhodě, ale jako by bez motivace nedokázalo ani snížit a dalo soupeři dobrou naději na záchranu. V tabulce Venlo kleslo na desátou pozici a stále zachráněno není, Spartě patří patnáctá příčka.

Preview: Sparta Rotterdam - VVV Venlo

Důležitý záchranářský souboj bude během nedělního odpoledne k vidění v Rotterdamu. Místní Sparta přivítá jen o něco lépe postavené Venlo. Diváci tak budou mít možnost opět vidět duel na ostří nože, v němž mají tři body nesmírně vysokou hodnotu.

Roda JC - Sparta Rotterdam 2:1

Roda zvládla své utkání v holandské Eredivisii, když si na domácí půdě poradila s rotterdamskou Spartou a po devadesáti minutách se tak mohla radovat z vítězství 2:1.

Preview: Roda JC - Sparta Rotterdam

Toto klání mezi Rodou a Spartou Rotterdam může na konci ročníku klidně rozhodnout o možném sestupujícím. Oba kluby se totiž pohybující velmi blízko dna tabulky a případná výhra by pro ně měla obrovskou hodnotu.

Sparta Rotterdam - SBV Vitesse 1:1

Sparta Rotterdam přivítala na své půdě Vitesse. Utkání se vyvíjelo podle představ domácích, avšak v samotném závěru přišla jedna malá chybička a hosté trestali. Utkání tak skončilo remízou 1:1 a oba celky si tak body rozdělily.

Preview: Sparta Rotterdam - SBV Vitesse

Nynější vložené kolo nabídne ve středu pouze jeden zápas, v němž jde obou celkům o holé přežití v nejvyšší soutěži. Své schopnosti a kvality předvede Sparta Rotterdam v souboji proti Vitesse. Tři body mají tedy nesmírně velkou cenu.

NEC Nijmegen - Sparta Rotterdam 1:0

Dvacáté kolo holandské Eredivisie proti sobě seslalo domácí Nijmegen a hostující rotterdamskou Spartu. Domácí menší roli favorita potvrdili a dokázali proti svému soupeři vybojovat těsnou výhru 1:0 až v samotném závěru. Začátek ovšem vyšel lépe hostujícímu celku. Ten se také dostal do první větší šance, když se ve 13. minutě k míči dostal osamocený Poepon. Ten se dokázal také prodrat až do slibné pozice, avšak z té nedokázal míč vtísnit mez i tři tyče. O pár minut později zahrozili hosté znovu. Po rohovém kopu, se před brankou vytvořila hromada těl a k míči se dostal právě jeden z hráčů Sparty. Nejdříve však jeho střelecký pokus zablokoval Pothuizen, aby poté jeho dorážku mohl zneškodnit bránící Sibum. S blížícím se koncem první půle, ovšem dokázali domácí postupem času převzít otěže utkání. Do vážné šance se dostal díky přesně přihrávce Lorenzo Davids. Ten se před brankáře Rotterdamu objevil v opravdu dobré pozici, avšak strážce tří tyčí dokázal proti jeho střele vytáhnout dobrý zákrok a skvěle zakročil. První poločas tak skončil bez branek a na řadu přišel poločas číslo dvě. V tom byli o poznání lepší domácí hráči. Do první šance se ve druhém dějství dostal Zomer. Ten ovšem nedokázal správně seřídit svůj projektil a tak Šeliga v brance hostů držel stále čisté konto. Blížil se ovšem samotný závěr utkání a duel nebyl stále vyřešen. Navrch měli jednoznačně domácí, kteří zbytku utkání spíše dominovali. Rozhodnout mohl Pothuizen, avšak jeho hlavičkový pokus brankář dokázal vytěsnit nad. Neuběhlo však mnoho a přišel nastavený čas a s ním i famózní závěr domácích. Ti se dokázali dostat do souvislého tlaku a na jeden z mnoha centrů si naskočil agilní Ntibazonkiza a s přehledem dokázal rozhodnout utkání ve prospěch svého celku.

Preview: NEC Nijmegen - Sparta Rotterdam

Někdy si člověk musí sáhnout až na dno, aby pochopil, že vždycky může být ještě hůře. Fotbalisté Sparty i Nijmegenu bojují o záchranu jako diví a v nabité konkurenci na spodku tabulky se jim to daří opravdu velmi obtížně. Nyní je cesta svedla ke společnému souboji o cenné body a vítěz by se klidně mohl posunout blíže středu tabulky.

Sparta Rotterdam - ADO Den Haag 0:0

Důležitý záchranářský souboj mezi Haagem a Spartou Rotterdam vítěze nepoznal, a tak se v tabulce nic zásadního nezměnilo. Oba celky chtěly jedině vítězství, nakonec se ale rozešly s výsledkem 0:0.

Preview: Sparta Rotterdam - ADO Den Haag

Vedle nedělních soubojů o čelo bude k vidění také jeden, kde se naopak bude bojovat ve spodních patrech tabulky. A to doslova a do písmene. Sparta se totiž nachází na čtrnácté příčce a pokud s Den Haagem prohraje, opět se přiblíží do bezprostřední blízkosti příčkám zaručující pekelnou bránu druhé ligy.

RKC Waalwijk - Sparta Rotterdam 4:1

Domácí Waalwijk přivítal na svém stadionu tápající Spartu Rotterdam. Přestože je domácí celek poslední a Sparta se pohybuje ve vyšších sférách tabulky, dokázali domácí svému soupeři naložit lekci z produktivity, když z minima šancí vstřelili čtyři branky a hostům nezbylo nic jiného než oči pro pláč při pohledu na konečný výsledek 4:1.

Preview: RKC Waalwijk - Sparta Rotterdam

Krize Waalwijku opět nabírá na síle, a tak fanoušky zajímá, zda jim hráči nenadělí předčasný dárek k Vánocům v podobě nějakého bodového výsledku. Mají k tomu jednu z mála reálných možností. Doma na ně totiž čeká nevýrazná Sparta Rotterdam, která má také do nějaké ideální formy daleko.