Go Ahead Eagles Nizozemsko - Go Ahead Eagles - Zprávy

PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles 5:0

PSV Eindhoven přezimuje včele tabulky minimálně se čtyřbodovým náskokem. Rozhodla o tom jejich dnešní naprosto jednoznačná výhra nad Go Ahead Eagles. Proti Deventeru potvrdili domácí roli favorita a díky brankám Depaye, Ariase, Locadii a Jozerfzoona zvítězili vysoko 5:0.

Preview: PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles

Fotbalisté PSV Eindhoven ve strhujícím utkání porazili Feyenoord a zvýšili svůj náskok na čele tabulky již na čtyři body. Své výsadní postavení budou chtít Boeren potvrdit v dalším domácím utkání - v rámci 17. kola Eredivisie přivítají zachraňující se Go Ahead Eagles a tři body jim zajistí pohodovou zimní přestávku.

Go Ahead Eagles - Cambuur Leeuwarden 1:2

Cambuur Leewarden navázal na své výborné výkony z úvodu sezóny a na půdě sestupem ohroženého Deventeru zvítězil 1:2 a minimálně do neděle se vyhoupl na příčky zaručující baráž o evropské poháry. Na první gól Barta navázal po přestávce Rusnák a na vítězství Leewardenu nic nezměnilo ani závěrečné snížení z kopačky Türüca.

Preview: Go Ahead Eagles - Cambuur Leeuwarden

Fotbalisté Go Ahead letos balancují na hranici sestupu a předvádějí velmi střídavé výkony, v tuto chvíli se v tabulce nacházejí na třináctém místem se ziskem šestnácti bodů o určitě se jim v konečném účtování bude hodit každý bod. Cambuur měl skvělou první třetinu sezóny a byl v blízkosti příček zaručujících evropské poháry, nicméně v poslední době to tolik neklape a hosté jsou nyní na osmé pozici s dvaceti body.

AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 2:0

Fotbalisté Alkmaaru dokázali potvrdit úlohu mírného favorita v souboji se zachraňujícím se Go Ahead a v domácím prostředí ho zdolali po výsledku 2:0. V tabulce tak zůstali na čtvrtém místě se ziskem sedmadvaceti bodů a na vedoucí PSV ztrácejí stále sedm bodů. Jejich sobotní protivník má na kontě šestnáct bodů a je třináctý. AZ otevřelo skóre v polovině prvního poločasu a svůj náskok dokázalo pojistit dvacet minut před koncem.

Preview: AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles

Fotbalisté Alkmaaru se dokázali po nepříliš povedeném vstupu do holandské nejvyšší soutěže konečně vzpamatovat a nyní opět bojují o nejvyšší příčky. Do této chvíle posbírali čtyřiadvacet bodů a patří jim páté místo v tabulce, nyní budou chtít potvrdit svou dobrou formu proti Go Ahead. To se nachází v dolní polovině tabulky a v boji o záchranu potřebuje každý bod, nyní ho ale čeká opravdu nesmírně obtížná úloha.

SBV Vitesse - Go Ahead Eagles 2:2

Fotbalisté Arnhemu nedokázali v domácím prostředí potvrdit úlohu favorita proti konkurenčnímu Go Ahead a nakonec museli skousnout remízový výsledek 2:2. V utkání sice vedli už o dvě branky, jenže během osmi minut v závěrečné čtvrthodině dvakrát inkasovali a přišli o cenné tři body. V tabulce se tak nacházejí na jedenáctém místě se sedmnácti body, Go Ahead má na kontě o jeden méně a je třinácté.

Preview: SBV Vitesse - Go Ahead Eagles

Fotbalisté Arnhemu hráli v předchozích dvou letech o evropské poháry a letos se zatím nacházejí v dolní polovině tabulky, konkrétně na dvanáctém místě se ziskem šestnácti bodů. Jejich letošní výkony jsou jako na houpačce, kdy po velmi špatné sérii přijde brilantní šňůra a poté opět velký pokles. Momentálně na tom nejsou nejlépe, čtyřikrát v řadě už nedokázali vyhrát a nyní se poperou o vylepšení svého umístění s konkurenčním Go Ahead.

Go Ahead Eagles - NAC Breda 2:0

Fotbalisté Go Ahead Eagles zvládli důležitý záchranářský souboj s Bredou, když si vítězství zajistili již v prvním poločase. Ve 12. minutě se prosadil Jules Reimerink a po půlhodině hry dal výsledku konečnou podobu Alex Schalk.

Preview: Go Ahead Eagles - NAC Breda

Tento souboj o záchranu bude nesmírně důležitý pro oba dva výběry a je jasné, že se dá očekávat poněkud nervóznější střetnutí. Go Ahead je v tuto chvíli na patnácté pozici se ziskem dvanácti bodů, a pokud v domácím prostředí Bredě podlehne, tak se propadne na šestnáctou barážovou příčku. Na ní se prozatím nachází právě NAC, které doposud získalo deset bodů a určitě myslí na vyšší umístění.

SC Heerenveen - Go Ahead Eagles 2:2

Fotbalisté Go Ahead zvládli skvěle první půli na půdě Heerenveenu a během půl hodiny se dostali do dvoubrankového vedení. Ovšem domácí celek dokázal po změně stran snížit a nakonec se zhruba pět minut před koncem radoval z vyrovnávací trefy, nicméně zisk jednoho bodu v domácím prostředí rozhodně není úspěchem. Heerenveen se v tuto chvíli nachází na osmém místě tabulky se sedmnácti body, Go Ahead jich má o pět méně a je patnácté.

Preview: SC Heerenveen - Go Ahead Eagles

Fotbalisté Heerenveenu měli slušný start do letošního ročníku Eredivisie, ovšem v poslední době se jim přestalo dařit a v minulých čtyřech utkáních vybojovali jen dva body. V tabulce tak postupně klesali a nyní se nacházejí na osmém místě se šestnácti body. Nyní budou v domácím prostředí plnit úlohu favorita proti Go Ahead, které má o pět bodů méně a nachází se na třinácté pozici Eredivisie.

Go Ahead Eagles - Heracles Almelo 1:3

Fotbalisté Heracles dokázali podruhé v této sezóně dosáhnout na body a i tentokráte získali všechny tři. Po dobrém výkonu vyhráli na půdě Go Ahead jasně 3:1 a se šesti body poprvé od začátku sezóny opustili poslední místo tabulky, nyní jsou sedmnáctí o bod před Dordrechtem. Go Ahead zůstává v tabulce na čtrnáctém místě s jedenácti body. Domácí sice šli rychle do vedení, ovšem od 21. minuty hráli v oslabení a v druhém dějství otočil skóre Brian Linssen.

Preview: Go Ahead Eagles - Heracles Almelo

Fotbalisté Heracles se stále nacházejí na samém dně tabulky a jejich bodový zisk je opravdu tristní. V deseti duelech vybojovali pouhé tři body, a i když je začátek sezóny, tak to do dalších utkání rozhodně nevěští nic dobrého. Hosté ztrácejí na předposlední Dordrecht jen dva body, ovšem jejich manko na šestnáctou Bredu již činí sedm bodů, Nyní se svůj účet pokusí rozšířit na půdě Go Ahead, které je čtrnácté s jedenácti body.

AFC Ajax - Go Ahead Eagles 3:1

Fotbalisté Ajaxu svého soupeře opět rozhodně nepřeválcovali, ale díky trpělivému výkony si nakonec připisují do tabulky tři body za vítězství 3:1 nad Go Ahead Eagles. Skóre otevřel Anwar El Ghazi, nicméně ještě do přestávky vyrovnal Fernando Lewis. Ve druhém poločase však Godenzonen potvrdili svoji kvalitu a zásluhou Arkadiusze Milika a Lasse Schoneho vstřelili dvě branky.