Cambuur Leeuwarden Nizozemsko - Cambuur Leeuwarden - Zprávy

Cambuur Leeuwarden - Feyenoord Rotterdam 0:2

Hráči Feyenoordu zvládli i své druhé utkání v nové sezóně a na půdě Cambuuru vyhráli 2:0. Jejich vítězství se však nerodilo lehce, úvodní branku vsítili až čtvrthodiny před koncem a náskok pojistil v nastaveném čase Dirk Kuijt, který tak vstřelil svou druhou branku po návratu. Rotterdamský celek je prozatím na druhém místě tabulky za Ajaxem, Cambuur má na kontě jeden bod. Proti favoritovi ale úplně bez šancí nebyl.

Preview: Cambuur Leeuwarden - Feyenoord Rotterdam

Feyenoord je po loňském kolapsu v závěru sezóny považován za černého kontě soutěže a očekává se jeho návrat do pohárové Evropy. Pod vedením Giovanniho van Bronckhorsta zvládl úvodní zápas s Utrechtem po výsledku 3:2, vhodně doplnil mladý kádr zkušenými hráči a na půdě Cambuuru tak bude považován za mírného favorita. Jeho nedělní protivník vybojoval cennou remízu 2:2 na půdě Zwolle.

PEC Zwolle - Cambuur Leeuwarden 2:2

Fotbalisté Zwolle nedokázali udržet nadějný dvoubrankový náskok z prvního poločasu a kvůli nekoncentrovanosti v závěrečné dvacetiminutovce musejí brát zavděk alespoň bod. PEC si vytvořilo pohodlný dvougólový náskok krátce po odehrané půlhodině během tří minut a v dalších minutách se ho snažilo bránit. Jenže Cambuur zabral v závěru zápasu a během sedmi minut díky Eriku Bakkerovi se Sjoerdem Overgoorem srovnal na konečných 2:2.

Preview: PEC Zwolle - Cambuur Leeuwarden

Zwolle loňskou sezónu potvrdilo, že patří k velkým adeptům na pohárovou Evropu a i přes nesplnění tohoto cíle nezažilo úplně špatný ročník. PEC obsadilo šesté místo a bojovalo o dodatečné místo v Evropské lize, nakonec se však muselo sklonit před Vitesse po výsledcích 1:2 a 1:1. Na úvod Eredivisie přivítá v domácím prostředí Cambuur, který obsadil dvanácté místo a jeho úkolem je tentokráte zabojovat o horní polovinu tabulky.

Mašek odešel z Hamburku, na dva roky se upsal Leeuwardenu

Český útočník Dominik Mašek po třech letech opouští juniorku Hamburku, přestoupil do Cambuuru Leeuwarden. S dvanáctým celkem nizozemské ligy podepsal smlouvu na dva roky s opcí. Informoval o tom jeho agent David Nehoda.

Cambuur Leeuwarden - Willem II 1:2

Hráči Tilburgu zvládli poslední utkání letošního ročníku a nakonec se ziskem šestačtyřiceti bodů obsadili deváté místo, za osmým Groningenem zaostali pouze o skóre. Do vedení se dostali deset minut před přestávkou a druhý gól zaznamenali krátce po změně stran z pokutového kopu. Cambuuru se povedlo už pouze snížit pět minut před koncem taktéž z penalty. V letošním ročníku Eredivisie obsadil dvanáctou pozici s jednačtyřiceti body.

Preview: Cambuur Leeuwarden - Willem II

Fotbalisté Cambuuru a Tilburgu si to spolu rozdají o poslední dodatečné místo v kvalifikaci o Evropskou ligu, v tuto chvíli je od sebe dělí jen dva body. Hosté z Tilburgu se nacházejí na dělené osmé pozici s Groningenem se třiačtyřiceti body na kontě, Cambuur je na desáté pozici s jednačtyřiceti body. Hostům tedy stačí remíza, domácí Cambuur potřebuje získat všechny tři body.

AFC Ajax - Cambuur Leeuwarden 3:0

Fotbalisté Ajaxu potvrdili úlohu favorita a v domácím prostředí si bez větších problémů poradili s Cambuurem, v celém průběhu tohoto duelu byli jasně lepším celkem. Amsterdamský výběr si tak upevnil druhé místo v Eredivisii a se svými fanoušky se velmi důstojně rozloučil v posledním domácím utkání. Hosté se v tabulce stále nacházejí na jedenáctém místě s jednačtyřiceti body.

Preview: AFC Ajax - Cambuur Leeuwarden

Ajax zůstane v letošní sezóně bez trofeje, na suverénní PSV ztrácí už čtrnáct bodů a velmi brzy vypadl také v národním poháru. Po čtyřech letech tak neskončí na první pozici a musí se spokojit s tou druhou. Tu už má společně s kvalifikací Ligy mistrů jistou, před Feyenoordem má totiž náskok devíti bodů. Nyní v domácím prostředí přivítá Cambuur, který hájí umístění v horní polovině tabulky, s jednačtyřiceti body je prozatím devátý.

FC Dordrecht - Cambuur Leeuwarden 0:0

Fotbalisté Dordrechtu se rozešli smírně s konkurenčním Cambuurem a získali do tabulky bod, který pro ně v podstatě už nic neznamená. V tuto chvíli mají na kontě sedmnáct bodů a dvě kola před koncem ztrácejí na předposlední Go Ahead devět bodů. Cambuur po bezbrankovém nerozhodném výsledku zůstává na deváté pozici s jednačtyřiceti body. Oba celky hrály od samého začátku velmi opatrně a mnoho ofenzivních akcí k vidění nebylo.

Preview: FC Dordrecht - Cambuur Leeuwarden

Cambuur prošel letošním ročníkem velmi solidně a prozatím se nachází na deváté pozici se čtyřiceti body, určitě se ještě chce poprat o kvalifikaci Evropské ligy. Nyní má ideální pozici minimálně se udržet na stávající příčce, zavítá totiž na půdu nováčka z Dordrechtu, který má na kontě šestnáct bodů a už tři kola před koncem je naprosto jasné, že se po roce vrátí do druhé ligy. Hosté totiž ztrácejí na předposlední Go Ahead Eagles nedostižných deset bodů.

Cambuur Leeuwarden - SBV Excelsior 1:1

Fotbalisté Cambuuru nedokázali navázat na svou vítěznou šňůru čtyř zápasů v řadě za sebou před domácím publikem a v páteční předehrávce nakonec mohli být rádi alespoň za bod po remíze 1:1. Excelsior se dostal do vedení krátce po změně stran a o cenné tři body v boji o záchranu přišel ve třetí nastavené minutě, kdy se prosadil tradiční ostrostřelec Bartholomew Ogbeche, který letos v Eredivisii skóroval již potřinácté.

Preview: Cambuur Leeuwarden - SBV Excelsior

Fotbalisté Cambuuru mají čtyři kola před koncem soutěže zajištěnou záchranu a prozatím se nacházejí na devátém místě se ziskem devětatřiceti bodů o skóre za konkurenčním Tilburgem. Určitě se ještě pokusí zabojovat o kvalifikaci Evropské ligy, jejich cílem však bude uhájit postavení v horní polovině tabulky. Nyní budou plnit úlohu mírného favorita v souboji s Excelsiorem, který je čtrnáctý se třiceti body a čeká ho tuhý boj o záchranu.

FC Groningen - Cambuur Leeuwarden 3:2

Fotbalisté Groningenu dokázali v divokém utkání porazit konkurenční Cambuur a bodově se na něj dotáhli, přiblížili se tak horní polovině tabulky. Jejich vítězství se ale nerodilo hladce a i přes brzké vedení ještě do poločasu prohrávali 1:2. Ovšem deset minut po přestávce dokázali vyrovnat a o svém tříbodovém zisku rozhodli v 82. minutě. Přes dvacet tisíc fanoušků rozhodně muselo být spokojeno, viděli totiž velmi atraktivní hru.

Preview: FC Groningen - Cambuur Leeuwarden

Groningen v předchozích devíti ligových zápasech dokázal zvítězit pouze jednou, v tabulce proto klesl na jedenácté místo s šestatřiceti body a alespoň kvalifikace o Evropskou ligu se mu výrazně vzdálila. Jeho cílem určitě bude skončit v horní polovině Eredivisie a o evropské poháry se ještě může poprat ve finále národního poháru, kde vyzve na souboj Zwolle. Nyní se v domácím prostředí utká s konkurenčním Cambuurem, který je s devětatřiceti body osmý.