Cambuur Leeuwarden Nizozemsko - Cambuur Leeuwarden - Zprávy

Cambuur Leeuwarden - Go Ahead Eagles 1:0

Nebyl to nejhezčí zápas sezóny, vlastně to bylo, co se počtu gólových šancí týče, dost podprůměrné měření sil. Cambuur nakonec urval tři body díky trefě Sebastiana Stebleckiho z 83. minuty a může stále živit naději na evropské poháry. Go Ahead Eagles naopak pokračuje v mizérii, předposlední celek tabulky prohrál už pošesté v řadě.

Preview: Cambuur Leeuwarden - Go Ahead Eagles

Fotbalisté Cambuuru se jednu dobu pohybovali v nejvyšších patrech nizozemské Eredivisie, nyní přeci jen o něco klesli. Stále však mohou být se současným desátým místem spokojeni, v tuto chvíli jsou prakticky zachráněni a čeká je tak velmi pravděpodobně klidný zbytek sezóny. Definitivní jistotu mohou získat v domácím prostředí s Go Ahead, které je na tom velmi špatně a s třiadvaceti body se nachází na sedmnácté barážové pozici.

AZ Alkmaar - Cambuur Leeuwarden 2:1

Fotbalisté Alkmaaru dokázali v domácím prostředí alespoň částečně napravit poslední dvě porážky a nyní zdolali Cambuur 2:1. Jejich vítězství se ale nerodilo lehce, když rozhodující branku vstřelili až v první nastavené minutě. V tabulce tak zůstávají na čtvrtém místě s padesáti body a mají tříbodový náskok na pátý Arnhem. Cambuur je s šestatřiceti body na desátém místě Eredivisie.

Preview: AZ Alkmaar - Cambuur Leeuwarden

Fotbalisté Alkmaaru se v posledních dvou zápasech lehce zasekli a v tuto chvíli mají na čtvrtém místě sedmačtyřicet bodů, na třetí Feyenoord ztrácejí body čtyři. Naposledy podlehli konkurenčnímu Arnhemu 1:3 na jeho půdě a o evropské poháry tak ještě budou muset tvrdě bojovat. Nyní se pokusí potvrdit úlohu favorita v souboji s Cambuurem, který je v jarní části silný hlavně v domácím prostředí a v pěti venkovních duelech nevybojoval ani bod.

Cambuur Leeuwarden - FC Utrecht 3:1

Fotbalisté Cambuuru potvrdili dobrou formu v domácím prostředí a před vlastními fanoušky zvítězili potřetí v řadě. Tentokráte to odnesl Utrecht, který až do sobotního duelu neprohrál čtyřikrát v řadě a naposledy deklasoval Alkmaar po výsledku 6:2. Domácí odčinili debakl 1:6 se Zwolle a do tabulky si připsali cenné tři body. V tabulce jsou na deváté pozici se šestatřiceti body, Utrecht má o čtyři body méně a je dvanáctý.

Preview: Cambuur Leeuwarden - FC Utrecht

Na stánku v Leeuwardenu se při sobotním večeru odehraje souboj dvou tabulkových sousedů, kteří se na jednu stranu nemusí obávat o prvoligovou příslušnost, na stranu druhou však docela jistě nebudou ve zbytku sezony bojovat ani o poháry. Jinými slovy, mezi Cambuurem a Utrechtem jde tak maximálně o prémie...

PEC Zwolle - Cambuur Leeuwarden 6:1

Fotbalisté Zwolle předvedli po dlouhé době velmi dobrý výkon proti konkurenčnímu Cambuuru a deklasovali ho po výsledku 6:1. Hlavním hrdinou se stal útočník Stefan Nijland, který za pouhých 19 minut vsítil hattrick. Ten nastoupil na trávník až v 69. minutě a hned za minutu skóroval, vystřídal českého útočníka Tomáše Necida, který vyšel naprázdno. PEC je a pátém místě s dvaačtyřiceti body, Cambuur má o devět bodů méně a je devátý.

Preview: PEC Zwolle - Cambuur Leeuwarden

Fotbalisté Zwolle se v poslední době hodně trápí a po velmi slušném vstupu do jarní části sezóny se postupně propadají tabulkou nejvyšší soutěže. V tuto chvíli se nacházejí na šestém místě se ziskem devětatřiceti bodů a na ligovou výhru již čekají čtyři ligová kola, ve kterých nezískali jediný bod. Nyní přivítají konkurenční Cambuur, který také nemá optimální formu a je na devátém místě s třiatřiceti body.

Cambuur Leeuwarden - Heracles Almelo 1:0

Fotbalisté Heraclesu nepotvrdili dobrý výkon z posledních dvou zápasů proti Feyenoordu a Utrechtu a venku padli s Cambuurem po jediné trefě Sandera van der Streeka z 19. minuty. Nevyužili tak možnosti dostat ze sestupového pásma a nadále zůstávají šestnáctí. Domácí se posunuli o jednu příčku výše, konkrétně jsou devátí.

Preview: Cambuur Leeuwarden - Heracles Almelo

Ani Cambuur, ani Heracles si nemůžou příliš vyzpěvovat do kroku. Zatímco domácí alespoň může těšit fakt, že se drží ve středu tabulky, hosté jsou aktuálně v sestupovém pásmu. Klubu z Almela se na soupeře vůbec nedaří, naposledy ho porazil v roce 2005, přičemž i na podzim pro něj nedopadlo měření sil vůbec dobře.

NAC Breda - Cambuur Leeuwarden 2:1

Fotbalisté Bredy dokázali poprvé v novém roce zvítězit a potěšit své fanoušky, i když dlouho hráli s Cambuurem nerozhodně bez branek. Pak je ale spasil Adnane Tighadouini, který vsítil obě dvě branky svého týmu a hosté už jen snížili v nastaveném čase. NAC je stále předposlední sedmnáctá s osmnácti body, ovšem na šestnáctý Heracles ztrácí jen dva body. Cambuur prozatím zůstává na desáté pozici s třiceti body.

Preview: NAC Breda - Cambuur Leeuwarden

V páteční předehrávce se spolu utkají dva týmy, které prozatím mají odlišné ambice, i když před sezónou se od obou čekal boj o záchranu. Breda prozatím nezažívá povedenou sezónu a nachází se až na sedmnáctém místě tabulky se ziskem patnácti bodů, před posledním Dordrechtem má náskok jen tří bodů a na patnácté Go Ahead ztrácí dokonce bodů osm. Cambuur je naopak devátý se třiceti body a rád by bojoval o evropské poháry.

Fríské derby pro Cambuur, Heerenveen skolil 2:1

Cambuur zvládl před vlastními fanoušky stejně jako loni fríské derby s Heerenveenem a přerušil svou sérii čtyř porážek v řadě. Hosté naopak poprvé od listopadu loňského roku padli a po osmi zápasech zažili pocit porážky. Vše podstatné se odehrálo už během první desetiminutovky, ve které padly všechny tři branky.

Preview: Cambuur Leeuwarden - SC Heerenveen

Cambuur po čtyřech porážkách v řadě potřebuje konečně zabrat a fríské derby s Heerenveenem může být tím pravým odrazovým můstkem. Jenže soupeř je aktuálně ve skvělé formě, neprohrál už osmkrát v řadě a útočí horoucně na evropské poháry. Domácí by rádi zavzpomínali na loňský rok, tehdy doma své fanoušky potěšili.

Feyenoord Rotterdam - Cambuur Leeuwarden 2:1

Fotbalisté Feyenoordu dokázali napravit minulé zaváhání na půdě Cambuuru a tentokráte si v domácím prostředí poradili s Cambuurem nejtěsnějším poměrem 2:1. V tabulce se tak vrátili na třetí místo se ziskem jednačtyřiceti bodů o skóre před Alkmaar a na druhý Ajax stále ztrácí pět bodů. Cambuur naopak nedokázal prolomit svou mizérii po zimní přestávce a se sedmadvaceti body se propadl do dolní poloviny tabulky na jedenáctou pozici.