Borussia Mönchengladbach Německo - Borussia Mönchengladbach - Zprávy

Ozvěny z Bundesligy: V Porýní to vře. Především v Gladbachu až moc

V Mönchengladbachu se po delší době objevil Max Eberl. Ovací ve stoje se ale ani náhodou nedočkal. Naopak to pořádně schytal, možná až příliš. Také další dva porýnské kluby měly v minulých dnech co řešit. Zatím si účty vyřizovaly pouze na dálku, již brzy je však čeká střet přímo na hřišti. Jak se na západě Německa projevuje nenávist?

Gladbach před svými fanoušky znovu selhal. Šachovou partii pomohl rozčísnout Werner

Fotbalisté Lipska porazili v pátém kole německé Bundesligy Mönchengladbach na jeho hřišti 1:0. V utkání se neobjevil zraněný český útočník Tomáš Čvančara, který si v předchozích čtyřech ligových kláních připsal tři góly a jednu asistenci. Jeho absence byla znát, jelikož se ve vyrovnaném duelu dlouho nemohl nikdo prosadit. Nakonec se to však podařilo Timu Wernerovi v 75. minutě. Hříbata tak opět zklamala své fanoušky, před kterými prohrála v lize potřetí v řadě.

Rudí býci z Lipska chtějí pálit ostrými také v Mönchengladbachu

Lipsko od začátku sezóny odehrálo již šest zápasů. V každém z nich nastřílelo minimálně dva góly. Budou Rudí býci potentní také v Mönchenladbachu, jenž přitom potřebuje zapracovat především na defenzivě?

Nováček prošustroval tříbrankový náskok. Čvančara si ve strhujícím duelu střihl všechny role

Darmstadt sice vedl v utkání čtvrtého kola Bundesligy proti Mönchengladbachu po úvodní půlhodině již o tři branky, nakonec se však oba celky rozešly smírně po remíze 3:3. V bláznivém duelu opět sehrál důležitou roli Tomáš Čvančara, jenž se sice dostal na hřiště až v poločasové přestávce, ve zbývajícím průběhu střetnutí však byl prakticky u všeho podstatného. Český reprezentant nejprve trestuhodně zahodil penaltu, které ještě předcházelo vyloučení v domácích řadách, poté ale rozjel akci před prvním gólem svého celku, na ten další nahrál a vyrovnávací branku tvrdým projektilem sám vstřelil.

Bayern se zbavil komplexu z Borussia-Parku. Hvězdného Kanea střelecky zastoupil mladý učeň

Fotbalisté Bayernu dokázali ve třetím kole Bundesligy udržet stoprocentní bilanci, když porazili Mönchengladbach na jeho půdě 2:1. Bavoři neměli utkání vůbec dobře rozehrané, jelikož už po půlhodině hry prohrávali. Po změně stran se však jejich výkon zlepšil, což vedlo v 58. minutě ke srovnání. Hrdinou hostů se nakonec stal 18letý Mathys Tel, jenž v 87. minutě vsítil vítězný gól. Zastoupil tak Harryho Kanea, který se poprvé v ligovém zápase za Bayern neprosadil. Tomáš Čvančara odehrál za domácí necelou hodinu.

Když nemáte rádi Borussia-Park: Spálí se zase Bayern na půdě Mönchengladbachu?

Jestli se dá najít někdo, kdo v poslední době pravidelně uměl potrápit Bayern, pak je potřeba ukázat právě na Mönchengladbach. Tohohle soupeře totiž bavorská strana už pětkrát v řadě neskolila, pokud do statistik zahrneme i působení v DFB-Pokalu. Role favorita je jasně daná, tu plní výběr Stern des Südens. Jenže ten se v této pozici proti Borussii už několikrát spálil.

Obrana Gladbachu si vzala proti Leverkusenu volno. "Hříbata" rozcupoval Hložkův konkurent

Leverkusen ve druhém kole Bundesligy přehrál Mönchengladbach 3:0 a potvrdil skvělý vstup do sezony. Nevýrazného Tomáše Čvančaru v útoku domácích zastínil na druhé straně Victor Boniface, který využil jednu z mnoha šancí v první půli a druhý zásah přidal po pauze. Kvůli skvělému výkonu svého konkurenta se tak Adam Hložek na hřiště podíval až v 81. minutě, Matěj Kovář strávil celý zápas mezi náhradníky.

Ze čtyř Čechů ani jeden? Mönchengladbach přivítá v lokálním derby Leverkusen

Bitva o Severní-Porýní Vestfálsko zakončí sobotní program druhého bundesligového kola. A mohlo by se jednat o utkání, jež nabídne spoustu gólů, ostatně jako v nedávných vzájemných střetech obou těchto rivalů. Především pak Mönchengladbach i Leverkusen ve svých prvních vystoupeních na ligové scéně ukázaly, že by nemusely mít větší problém se střílením branek.

Čvančara exceloval při přestřelce v Augsburgu. Gladbach si ze strhující bitvy odnesl remízu

Augsburg remizoval v nesmírně dramatickém utkání prvního kola Bundesligy na domácím hřišti s Mönchengladbachem 4:4. Gólový pytel se roztrhl již v prvním poločase, kdy se oba celky prosadili hned třikrát. Po delší časový úsek tahala za delší konec provazu Hříbata, za která se při své premiéře v nejvyšší německé soutěži dvakrát trefil i Tomáš Čvančara. Obzvláště cenná byla trefa ze sedmé minuty závěrečného nastavení, kdy bývalý útočník Sparty zachoval chladnou hlavu při exekuci pokutového kopu, a dokázal tak odpovědět na třígólový comeback soupeře. Český brankář Tomáš Koubek sledoval ofenzivní hody pouze z lavičky náhradníků.

Augsburgu se na úvod nové sezony postaví Borussia Mönchengladbach

V táboře bavorského celku věří, že se letos o bundesligovou příslušnost nebudou muset strachovat až do finálního kola. Kdežto "Hříbata" budou chtít navázat na dobu, kdy byl u kormidla Lucien Favre.

Zpátky do ochozů: Preview Bundesligy 2023/24 (2/3)

Nižší německé ligy se již před časem rozjely, uplynulý víkend proběhlo také úvodní kolo DFB-Pokalu. V něm měli účastníci 1. Bundesligy možnost vyladit vše potřebné před výkopem nejvyšší německé soutěže. Ten se již kvapem blíží, proto pokračujeme s představováním jednotlivých bundesligových týmů.

Čvančara pomohl dvěma góly Mönchengladbachu do 2. kola Německého poháru

Útočník Tomáš Čvančara má za sebou úspěšnou soutěžní premiéru v dresu Mönchengladbachu. K vítězství 7:0 v prvním kole Německého poháru na hřišti účastníka páté nejvyšší soutěže Bersenbrücku přispěl dvěma góly.

Čvančarův nový spoluhráč, za Mönchengladbach si na rok zahraje Wöber

Rakouský obránce Maximilian Wöber bude v nadcházející sezoně hostovat v Mönchengladbachu, kam ho po sestupu z nejvyšší anglické soutěže zapůjčil Leeds. S ním má pětadvacetiletý reprezentant smlouvu až do roku 2027.

Čvančara se v přípravě Mönchengladbachu blýskl hattrickem

Útočník Tomáš Čvančara se v novém působišti Mönchengladbachu blýsknul v přípravě hattrickem. Dvaadvacetiletý český fotbalový reprezentant dal tři branky při výhře 5:1 nad Stuttgartem.

Lainer z Mönchengladbachu má rakovinu mízních uzlin

Rakouský fotbalista Mönchengladbachu Stefan Lainer onemocněl rakovinou mízních uzlin a čeká ho několikaměsíční léčba. Borussia uvedla, že šance na plné uzdravení a návrat k profesionálnímu sportu je pro třicetiletého pravého obránce vysoká.