Borussia Mönchengladbach Německo - Borussia Mönchengladbach - Zprávy

Gladbach připravilo o body vyloučení zamýšleného hrdiny. Obrat Frankfurtu přišel ze zadních řad

Fotbalisté Frankfurtu porazili v 16. kole Bundesligy Mönchengladbach 2:1 a před svými fanoušky slavili zisk všech bodů podruhé v řadě. Zápas přitom gólově otevřel již v prvním dějství svým premiérovým gólem v nejvyšší německé lize Maximilian Wöber, ten si ovšem v závěru střetnutí pokazil reputaci červenou kartou. Krátké přesilovky domácí beze zbytku využili v nastaveném čase k fantastickému obratu, který započal střídající obránce Aurélio Buta a dokončil jeho defenzivní kolega Robin Koch. Tomáš Čvančara nastoupil do hry v 77. minutě.

Frankfurt by po delší době rád udržel nulu. Ohrozí jej na straně Gladbachu i Čvančara?

Do konce roku už Gladbach nemůže Frankfurt v bundesligové tabulce dostihnout, rád by se mu však alespoň přiblížil. Prosadí se "Hříbata" proti obraně Eintrachtu, která má po posledních výkonech co napravovat?

Ozvěny z Bundesligy: Odchovanec, člen klubu, lídr. Gladbach si pěstuje oporu

Po nějaké době vkládají fanoušci Gladbachu opět naděje do talentovaného středopolaře. Tento je navíc srdcařem a příznivcem, který si splnil sen. Jeho jméno je Rocco Reitz a nastal čas, aby se o něm začalo víc mluvit.

Snový zápas odchovance Gladbachu zhatila chyba obrany. Čvančarův konkurent dvakrát asistoval

Mönchengladbach remizoval v 15. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Brémami 2:2. Aktivní začátek hostů anuloval dvěma brankami domácí odchovanec Rocco Reitz. Mladému záložníkovi jeho trefy zhořkly v 76. minutě, kdy hosté po nedůrazu defenzivy srovnali a dali výsledku konečnou podobu. Tomáš Čvančara do zápasu kvůli nemoci nezasáhl, kvalitně jej však nahradil Robin Hack, jenž si připsal dvě asistence. Jiří Pavlenka zůstal připravený na lavičce.

Gladbachu se daří doma, Brémy to venku neumí. Potvrdí se to i ve vzájemném klání?

Mönchengladbach před týdnem opět ukázal, že se mu mimo svůj stadion tolik nedaří. Podobný problém ovšem mají též Brémy, které v pátek dorazí právě na hřiště Borussie. Potvrdí se bilance obou mužstev a zůstanou tři body v Porýní? Nebo se Werder dočká první venkovní výhry v probíhajícím ročníku?

Union dosáhl prvního triumfu od konce srpna. K zisku tří bodů proti Gladbachu zavelel Volland

Union Berlín se vyhoupl z posledního místa tabulky díky vítězství 3:1 nad Mönchengladbachem ve 14. kole Bundesligy. Die Eisernen nastoupili proti Hříbatům ve velkém nasazení a ve 24. minutě se jim aktivita vyplatila, když vybojovali pokutový kop. Penaltu s přehledem proměnil Kevin Volland, pro něhož šlo teprve o druhou branku po návratu do Německa. Na gól zkušeného útočníka ve druhé půli navázali jeho spoluhráči dalšími dvěma zásahy, a oslavili tak první výhru po více než čtyřech měsících. Tomáš Čvančara odehrál v dresu hostů 81 minut, Alex Král cestu k tříbodovému zisku svého celku sledoval jen z lavičky.

Bjelica prožije odloženou bundesligovou premiéru, jeho Union vyzve Mönchengladbach

Union prožívá od začátku sezóny velkou krizi. Místo aby v Bundeslize usiloval alespoň o ty příčky, které zaručují evropské poháry, snaží se především nezůstat v sestupovém pásmu. Už pro účely potřebného úspěchu najal nového lodivoda, Nenad Bjelica měl přitom před týdnem prožít těžkou premiéru v Bavorsku. Nakonec ji ovšem musel odložit až na Mönchengladbach.

Čvančara nedohrál pohárový zápas Mönchengladbachu, zřejmě je opět zraněný

Útočník Tomáš Čvančara nedohrál osmifinále Německého poháru. Ze sestavy Mönchengladbachu vypadl po hodině hry, podle listu Kicker střídal nuceně kvůli svalovému zranění. Se zdravotními problémy přitom během podzimu bojoval opakovaně.

Kadeřábkův návrat do základu Hoffe nespasil. Gladbach na svém stadionu opět rozdával radost

Borussia Mönchengladbach zvítězila ve 13. kole Bundesligy v domácím prostředí 2:1 nad Hoffenheimem a připsala si již třetí výhru před zraky svých fanoušků v řadě. Utkání gólově načal krátce před hodinou hry Alassane Pléa a ačkoliv se hostům chvíli nato podařilo srovnat, poslední slovo měl domácí Nathan Ngoumou, jenž 10 minut před koncem řádné hrací doby rozhodl. Modrobílým tak k bodům nepomohl ani první start Pavla Kadeřábka v základní sestavě od zranění kolene. Zdravotní stav naopak na druhé straně nepustil do hry Tomáše Čvančaru.

Zápas Gladbachu s Hoffenheimem bude s dvojnásobnou českou účastí

Jak Tomáš Čvančara, tak Pavel Kadeřábek by neměli chybět v základních sestavách svých týmů. Ten, za který nastupuje třiadvacetiletý útočník, by se v případě výhry mohl posunout do horní poloviny tabulky. Naopak TSG, jemuž aktuálně patří solidní šestá příčka, nebude chtít přenechat svou pozici dotírajícímu Frankfurtu.

Průtrž mračen doprovodila v Dortmundu gólová vánice. Hrdinou domácího obratu byl Füllkrug

Hráči Dortmundu vyhráli ve 12. kole Bundesligy nad Mönchengladbachem 4:2. Atraktivní duel začali lépe hostující hráči, kteří měli ve 28. minutě už dokonce dvoubrankový náskok. Ten jim ale za přetrvávajícího deště nevydržel ani do poločasu, neboť BVB dokázalo v závěrečné čtvrthodině první půle třemi góly překlopit misky vah na svou stranu. Klíčový podíl na tom měl domácí útočník Niclas Füllkrug, jenž kromě nádherné vyrovnávací trefy zaznamenal i asistenci na rozhodující zásah Jamieho Bynoe-Gittense.

Dortmund se chce znovu rozjet. Potvrdí, že na Gladbach doma umí

Dortmund vydoloval z posledních tří bundesligových kol jediný bod a ztratil kontakt s čelem soutěže. Dalšímu zaváhání se Schwarzgelben hodlají vyhnout. Čeká je Gladbach, jemuž to sice na Westfalenstadionu dlouhodobě nejde, nicméně poslední kola mu vyšla mnohem lépe než domácím.

Lainer se vrátil do tréninku Gladbachu

Stefan Lainer z Borussie Mönchengladbach se čtyři měsíce po zahájení léčby rakoviny mízních uzlin vrátil k tréninku. Onemocnění u rakouského obránce lékaři diagnostikovali v červenci v ranné fázi. Série nedávných vyšetření ukázala, že terapie zabrala a nemoc se podařilo vyléčit.

Čvančara přispěl k demolici Wolfsburgu, potěšil ho týmový i individuální výkon

Až nečekaně jednostrannou záležitost přinesla předehrávka dalšího kola německé nejvyšší soutěže, v níž Borussia Mönchengladbach doma přivítala Wolfsburg. Hříbata Vlky nešetřila a porazila je 4:0, svou měrou k tomu přispěl i Tomáš Čvančara.

Čvančara poslal Šilhavému jasný vzkaz. Rozmanitá sestava Wolfsburgu venku znovu vyhořela

Hráči Mönchengladbachu porazili v 11. kole Bundesligy na vlastním hřišti Wolfsburg 4:0. Úvodní branku si připsal Tomáš Čvančara, který přitom chybí v aktuální nominaci na klíčová dvojutkání české reprezentace. Hostům, v jejichž dresu odehrál závěrečnou čtvrtinu duelu Václav Černý, tak nepomohl ani návrat kapitána Maximiliana Arnolda. Zkušený záložník naposledy v základní sestavě scházel, kvůli čemuž zelenobílí nastoupili poprvé v bundesligové historii bez jediného německého hráče. Vlci zároveň padli již v pátém venkovním střetnutí za sebou.