Borussia Dortmund Německo - Borussia Dortmund - Zprávy

Preview Ligy Mistrů 11.12.

Dnes večer se na pěti slavných stadiónech uzavře podzimní kapitola letošního ročníku Ligy Mistrů. K nejzajímavějšímu duelu se v Dortmundu chystá místní Borussia a italský AC Milán, zajímavé zápasy lze čekat také v Manchesteru, kde se představí Deportivo, nebo v Barceloně, kam o své první body přijel bojovat Newcastle.

Klose prý po sezóně odejde z Kaiserslauternu

1. FC Kaiserslautern, ještě loni leden z nejlepších klubů v Německu, je letos úplně na dně. Navíc zřejmě přijde o svůj největší klenot - útočníka Miroslava Kloseho, který pěti góly zazářil na letošním světovém šampionátu. Hráčův osobní manažer Michael Becker v pátek oznámil, že Klose po této sezóně s Kaiserslauternu odejde...

Preview Ligy Mistrů 26.11.

Prvními čtyřmi zápasy dnes začíná druhá fáze letošní Ligy Mistrů. Už v 18:45 odstartuje duel mezi Lokomotivem Moskva a Borussií Dortmund, souboj překvapení první fáze a loňského finalisty poháru UEFA. Největším šlágrem nejen prvního dne, ale celého prvního kola je bezesporu duel mezi AC Milán a Realem Madrid.

Los druhé fáze Ligy Mistrů

V osudí druhé fáze Ligy Mistrů byly až na dvě výjimky samé evropské velkokluby. Čtyři týmy ze Španělska a Itálie, tři anglické, dva německé a jeden nizozemský klub. Doplnily je dvě překvapení první fáze. Švýcarský Basilej, který senzačně vyřadil Liverpool, a ruský Lokomotiv Moskva.

Amoroso možná přestoupí do Barcelony

Agent útočníka Marcia Amorosa oznámil, že Španělský gigant FC Barcelona má zájem o služby Marcia. Brazilský hráč už před sezonou připustil svůj odchod a doslova vyslovil přání odejít z Borussie Dortmund.

Preview Ligy Mistrů

První fáze letošního ročníku Ligy Mistrů finišuje, má před sebou poslední kolo, posledních 16 zápasů. Postup už si zajistilo devět týmů, dalších osm už ví, že postoupit nemůže. Mezi nimi i tři týmy, které skončí ve své skupině poslední a nezahrají si ani pohár UEFA. O všem ostatním rozhodne poslední kolo, jak dopadne?

Real doma prohrál, přesto postupuje

Real Madrid je v krizi. Po skvělém začátku sezóny, kdy vyhrál čtyři zápasy s celkovým skóre 15:1, se trápí. Kromě výhry s Alavesem jen dvě prohry a pět remíz. Včera sice doma prohrál s AS Řím, přesto už má jistý postup do druhé fáze. Spolu s ním si postup zajistili Dortmund, Arsenal a Valencia.

Liga Mistrů po čtyřech kolech

Liga Mistrů má za sebou čtyři kola první fáze a také zná první jisté účastníky fáze druhé. Čtyřmi výhrami ze čtyř zápasů si postup zajistili AC Milán, Manchester United a FC Barcelona. Jediným týmem, který nezískal ani bod a už nemůže postoupit, je Spartak Moskva.

LM: Milan Baroš hrdinou Liverpoolu

Borussia Dortmund skládala po porážce od Arsenalu reparát doma proti francouzskému Auxerre. S Tomášem Rosickým opět v základní sestavě začala dobře, už v první minutě měl velkou šanci Ewerthon a hned po něm Evanilson. A už v šesté minutě šli domácí do vedení, po chybě Radeta našel Heinrich volného Jana Kollera a ten nezaváhal. Pak se hosté probudili, ale přes obranu Dortmundu se nedostali. V 66. minutě šel ze hřiště Tomáš Rosický a jeho místo zaujal dlouho zraněný Marcio Amoroso, kterého plné hlediště přivítalo s nadšením. A Amoroso se jim odměnil - po přihrávce Rickena zvýšil na 2:0. Hosté se už zmohli jen na zkorigování na konečných 2:1 - v 83. minutě do prázdné branky dorazil odražený míč Mwaruwari.

První den LM: Real řádil v Římě

Fotbalová sezóna 2002/2003 už začala v celé Evropě, včera večer konečně zahájila také hlavní část Ligy Mistrů. Ze zápasů prvního dne byl nejpřitažlivější určitě duel AS Řím s Realem Madrid, ale právě toto utkání nakonec skončilo největším rozdílem.

Jan Koller pomohl gólem k získaní titulu

Fotbalisté Borussie Dortmund v německé lize slaví mistrovský titul. V posledním kole ale o titul mohli přijít. S Brémami od 17. minuty prohrávali 0:1, ale těsně před přestávkou vyrovnávajícím gólem Koller oživil naději. Rozhodující branka do sítě Brém padla až šestnáct minut před koncem zápasu autorem gólu byl Ewerthon. Leverkusenu a Bayernu Mnichov výhry nebyly nic platné. Společně s Dortmundem si přímý postup do Ligy mistrů zajistil i Levekusen, Bayern Mnichov bude muset hrát předkolo. Účast v Poháru UEFA si vybojovali Hertha Berlín, Schalke a Werder Brémy. Sestupujícími z bundesligy jsou Freiburg, Köln, a St.Pauli.

Amoroso chce odejít z Dortmundu

Nejlepší střelec bundesligy Marcio Amoroso si těžko zvyká v Německu. Spoluhráč českých reprezentantů Tomáše Rosického a Jana Kollera uvažuje, že odejde z Borussie Dortmund. Brazilký ůtočník má s klubem podepsanou smlouvu do roku 2005. "V Parmě jsem měl také pětiletou smlouvu a stejně jsem po dvou letech přestoupil do Dortmundu," odpovídá Amoroso na svoje rozhodnutí. "Mám za sebou dobrou sezonu, tak možná dostanu nabídky z velkých klubů z Itálie nebo ze Španělska, možná AS Řím, Juventus, Milán, Inter nebo Barcelona a Real Madrid," uvažuje brazilec. "Němčina je hrozně těžká," svěřil se Amoroso. "Lidé jsou tu hodně rezervovaní. Máme ve zvyku si najít kamarády, kamkoliv přijdeme, ale v Německu je to hodně těžké," dodal.

V Německu to bude napínavé

Před posledním kolem německé Bundesligy jsou ve hře o titul ještě tři týmy. Zatím vedoucí Dortmund je o bod před druhým Leverkusenem a o dva body před třetím Bayernem. Tyto tři týmy mají také jistotu Ligy Mistrů, jen ten, který skončí třetí, bude muset jít do třetího předkola. Účastníci poháru UEFA už jsou také známi, jsou jimi Hertha Berlín a Schalke 04.

Rosický pomohl gólem k výhře Dortmundu

Tomáš Rosický otevřel v 21. minutě skóre nad Kolínem. Kolínu se sice ve druhé půli povedlo vyrovnat, ale v 89. minutě rozhodl Amoroso z penalty nařízené za faul na Jürgena Kohlera. Leverkusen překvapivě prohrál doma s Brémami. Dortmund tak snížil jeho náskok v tabulce na dva body. Matthias Sammer řekl k zápasu: "Bojovali jsme až do konce, teď musíme sebrat všechny síly na příští týden." Otázka mistrovského titulu je podle něj vzhledem k prohře Leverkusenu znovu otevřená.

Milánské finále asi nebude

To, že by proti sobě ve finále poháru UEFA nastoupily dva kluby z jednoho města, se asi ani letos nestane. AC Milán totiž dostal v Dortmundu příděl 4:0, Inter doma nedokázal dát gól a prohrál s Feyenoordem 0:1... AC sestřelil čistým hattrickem během 31 minut brazilec v útoku Dortmundu Marcio Amoroso, Inter prohrál vlastním gólem Ivana Cordoby...
Borussia Dortmund - AC Milán 4:0 (komentář zde)
Inter Milán - Feyenoord Rotterdam 0:1 (komentář zde)