Anorthosis Famagusta Kypr - Anorthosis Famagusta - Expres Zprávy

21.08.201216:58

Fanoušek Famagusty jde do vězení

Dvacetiletý fanoušek fotbalistů Anorthosisu Famagusta, který při utkání třetího předkola Evropské ligy s gruzínským celkem Dila Gori vnikl na hřiště a napadl hráče, byl poslán na čtyři měsíce do vězení. Dnes o tom podle agentury Reuters rozhodl kyperský soud. K incidentu došlo před dvěma týdny v 83. minutě odvetného utkání na Kypru. Famagusta si z Gruzie přivezla vítězství 1:0, v domácím duelu ale prohrávala už 0:3 a rozlícení fanoušci v 83. minutě vtrhli na hřiště. Zapalovali ohně, demolovali televizní techniku a potrestaný mladík napadl černohorského brankáře Srdjana Blažiče.

17.08.201215:38

Valverde posílil Famagustu

Mathieumu Valverdemu skončila roční smlouva v Lyonu, 29letý brankář si tak musel najít nového zaměstanvatele. 29letý gólman, jenž patřil do francouzské reprezentace do 21 let, se na dva roky upsal kyperskému Anorthosisu Famagusta.

14.08.201212:57

Anorthosis zná svůj trest

Kyperský Anorthosis byl oficiálně vyloučen z letošního ročníku Evropské ligy, vedle toho dostal pokutu 50 tisíc eur a své další tři zápasy v evropských pohárech bude muset odehrát za zavřenými dveřmi, proti trestu se může do tří dnů odvolat. UEFA tak kyperský klub potrestala za řádění jeho fanoušků, kvůli nimž nemohl být dohrán nedávný zápas s gruzínským celkem FC Dila Gori. Fanoušci Famagusty neunesli průběžný stav 0:3, vtrhli na hřiště a začali demolovat televizní techniku a zapalovat ohně.

09.08.201223:33

Ve Famagustě se nedohrálo

Dohru u "zeleného stolu" bude mít dvojzápas předkola Evropské ligy mezi Famagustou a gruzínským týmem Dila Gori. Kyperský favorit doma nečekaně prohrával 0:3, což neunesli fanoušci, a po jejich výtržnostech sudí v 83. minutě duel předčasně ukončil.

17.07.201219:48

Jula hostuje v Anorthosisu

Anorthosis Famagusta hlásí posilu do útoku, z druholigového německého Duisburgu přichází na roční hostování zkušený Rumun Emil Jula.

28.06.201212:30

Plzeň získala Slováka Kozáčika

Viktoria Plzeň posílila brankářský post o Slováka Matúše Kozáčika z kyperské Famagusty. Bývalý gólman pražské Slavie i Sparty dnes podepsal s vedením Viktorie tříletou smlouvu a ihned se zapojil s novými spoluhráči do tréninku. Osmadvacetiletý Kozáčik je po Petru Bolkovi druhým brankářem, kterého Plzeň v letní přestávce získala. Viktorii by měl pomoci poté, co kvůli přetrvávajícím problémům se zády nebude v úvodu podzimu k dispozici Roman Pavlík.

10.05.201211:55

Laborde v hledáčku CSKA Moskva

Ricardo Laborde se možná bude stěhovat z Kypru do Ruska. Kolumbijský ofenzivní záložník nyní hraje za Anorthosis, zájem o něho pak má CSKA Moskva.

08.04.201218:00

Rezek přispěl k výhře

Anorthosis dnes vyhrál v kyperské lize 2:1 na půdě APOELu a podíl na tom měl i Jan Rezek, český reprezentant už v páté minutě utkání otevíral skóre.

04.03.201220:52

Okkas končí s reprezentací

Kypru v kvalifikaci o postup na MS 2014 nepomůže Ioannis Okkas. 35letý útočník, který má na svém kontě 106 startů za národní tým, se rozhodl uzavřít reprezentační kariéru a soustředit se výhradně na povinnosti ve Famagustě.

01.02.201217:59

Rezek pomohl k pohárové výhře

Anorthosis Famagusta v rámci prvního utkání druhého kola Kyperského poháru vyhrál na půdě APOP Kinyras Peyias 3:2 a přispěl k tomu i Jan Rezek, český reprezentant v závěru první půle zvyšoval na průběžných 2:0 pro svůj tým.

04.08.201121:33

Rezek se trefil za Famagustu

Kyperská Famagusta bojuje o postup do čtvrtého předkola Evropské ligy na hřišti Rabotnicki a gólem jí pomohl i Jan Rezek. Český útočník v 50. minutě poslal svůj tým do vedení, v 64. minutě zvýšil Ramos a za stavu 0:2 by se prodlužovalo.

14.07.201121:19

Rezek dal dvě branky

Skvěle začal Jan Rezek své soutěžní angažmá v kyperském Anorthosisu, k dnešní výhře 3:0 ve druhém předkole Evropské ligy proti gruzínskému celku FC Gagra přispěl dvěma góly.

28.02.201112:15

Ve Famagustě se zatýkalo

Na Kypru bylo v neděli po potyčkách před derby mezi Anorthosisem Famagusta a Omonií Nikósie zatčeno 32 chuligánů. Podle agentury AP na policii zaútočili noži, kamením a zápalnými lahvemi. Podle mluvčího kyperské policie jde o rekordní počet zatčených v souvislosti s násilnostmi na fotbale.

04.01.201121:42

Angelov přestoupil do Famagusty

Bulharský reprezentant Stanislav Angelov se stěhuje ze Steauy Bukurešť na Kypr, kde bude oblékat dres Anorthosisu Famagusta. Délka kontraktu či přestupová částka, za níž 32letý záložník přestoupil, zveřejněna nebyla.

28.12.201013:45

Anorthosis přebírá Stojlov

Stanimir Stojlov se stal novým trenérem Anorthosisu Famagusta. Bývalý trenér bulharské reprezentace nahradil Slobodana Krčmareviče, který na lavičce kyperského klubu v prosinci skončil kvůli neuspokojivým výsledkům.

28.06.201021:50

Cheyrou se vrací do Francie

Bruno Cheyrou se po půl roce stráveném v kyperské Famagustě vrací do Francie. 32letý záložník odchází zdarma do druholigového Nantes. "Jsem rád, že jsem zpět ve Francii. Nantes je skvělý klub, doufám, že mu pomohu k postupu," řekla nová posila.

09.06.201017:23

Kozáčik definitivně do Famagusty

Slovenský brankář Matúš Kozáčik definitivně odchází z pražské Sparty do kyperské Famagusty, kde se dnes dohodl na dvouleté smlouvě s roční opcí.

07.06.201022:53

Kozáčik do Famagusty

Na své první angažmá mimo české či slovenské kluby míří gólman Matúš Kozáčik. Šestadvacetiletý slovenský brankář, který působil v posledních sezonách ve Spartě Praha, se zřejmě už uprostřed týdne stane posilou kyperské Famagusty. Uvedl to server aktualne.cz