Janov CFC Itálie - Janov CFC - Zprávy

Janov porazil Lecce a přiblížil se záchraně

Na Marassi se hrálo v neděli večer o záchranu. Janov držel před Lecce klíčovou sedmnáctou pozici a díky vzájemnému vítězství si jí nejenom pojistil, ale navíc si vytvořil čtyři kola před koncem čtyřbodový náskok. Lecce mělo v zápase na víc, ale nedokázalo proměnit spoustu příležitostí včetně pokutového kopu.

Janov se utká s Lecce o záchranu

Těžko si představit ryzejší boj o záchranu, než zápas sedmnáctého Janova s osmnáctým Lecce. Pět kol před koncem soutěže jde o veledůležité měření sil, které ale ještě nemusí být rozhodující. Nikdo ale toto utkání nebude chtít prohrát.

Janov v Turíně selhal a dál balancuje nad sestupovou propastí

Záchranářský duel mezi Turínem a Janovem měl jasného vítěze. Granata zatížila soupeřovo konto třemi góly a v tabulce si vytvořila již solidní náskok. Janov dál zůstává sedmnáctý s náskokem jednoho bodu.

Janov může v Turíně domácí stáhnout do bezprostředního sestupového ohrožení

Janov naposledy zvládl záchranářský duel se SPALem a díky výhře 2:0 se dostal ze sestupového pásma na úkor Lecce. Další souboj důležitý z hlediska přežití v nejvyšší soutěži čeká na Grifony v Turíně a jejich případná výhra může Granatě způsobit velké problémy.

Janov porazil SPAL a vystřídal Lecce na sedmnácté příčce

Boj o záchranu vrcholí a zatímco Janov se po vítězství nad SPALem vrátil na nesestupovou sedmnáctou příčku, hosté už se mohou pomalu připravovat na druhou nejvyšší soutěž. Matematicky sice ještě mají šanci, ale ta už je hodně mizivá. Výhru Grifonů zařídili zkušení Goran Panděv a Lasse Schöne. Na straně domácích mohlo být více veselo, kdyby ještě Iago Falqué proměnil pokutový kop.

Janov nebo SPAL? Oba celky potřebují v boji o záchranu bodovat

Sedm kol před koncem soutěže spadli Grifové na osmnáctou příčku a proti SPALu jí budou chtít co nejrychleji opustit. Přímý záchranářský duel je důležitý i pro hosty, jejichž situace už je na posledním místě kritická.

Neapol vyhrála v Janově a posunula se na páté místo

Fotbalisté Neapole nedovolili žádné překvapení a z Janova vezou všechny body. Pro domácí je porážka komplikací v boji o záchranu, na druhou stranu i po tomto kole zůstanou mimo sestupové pásmo. Partenopei se dostali do vedení v nastaveném čase prvního poločasu a i když domácí krátce po změně stran srovnali, poslední slovo měl Lozano.

Janov se pokusí zaskočit Neapol

O poháry i o záchranu. Takový je náboj utkání 31. kola mezi Janovem a Neapolí. Grifoni se po výhře Lecce ocitli v sestupovém pásmu a odtud je dostane pouze bodový zisk. Janov by potřeboval nutně vyhrát, ale s Neapolí to bude mít těžké.

Udine v závěru ztratilo náskok a jen remizovalo s Janovem 2:2

Fotbalisté Udinese byli blízko výhře nad Janovem, ale v závěru fatálně selhali a dvoubrankové vedení doslova promrhali. Nejprve devět minut před koncem snížil Goran Panděv a v sedmé minutě nastavení vyrovnal Andrea Pinamonti. Oba celky i nadále zůstávají v sestupovém ohrožení.

O záchranu si to rozdají Udinese a CFC Janov

Důležitou bitvu o záchranu sehrají na severu Itálie Udinese a CFC Janov. Lepší výchozí pozici mají určitě Zebry, ale pokud by se Janovu podařilo zvítězit, situace ve spodku tabulky by se ještě více zdramatizovala. Grifoni se drží mimo sestupové pásmo jen díky jednomu bodu v tabulce navíc.

Juventusu stačil druhý poločas na to, aby zvítězil nad Janovem

Juventus si poradil s Janovem a i když se mu v první půli nedařilo překonat skvěle chytajícího Perina, po změně stran na způsob přeci jen přišel. Bleskově po sobě se prosadili Dybala s Ronaldem, uklidňující třetí branku přidal ještě Costa.

Janov se potřebuje vytáhnout proti nejlepší obraně calcia

Druhý pondělní střet zavede diváky do Janova, kde se domácí CFC pokusí o zázrak. Na jeho půdu totiž zavítá Juventus, jehož jedinou touhou je výhra. Staré dámě se povedlo už ve dvou minulých kolech udržet čisté konto, takže Grify nečeká nic snadného.

Brescia promarnila dvougólové vedení a bere jen bod

Brescia dnes v první půli předvedla parádní výkony a před koncem prvního poločasu vedla o jednu branku. Jenže dvacet minut před koncem utkání se prosadil Andrea Pinamonti a srovnal na konečných 2:2.

Bitvu o záchranu spolu sehrají Brescia s Janovem

Italská Serie A je s programem tak trochu mírně pozadu v porovnání s ostatními ligami, což potřebuje co nejdřív dohnat. Další kolo začalo již v pátek, v sobotu pak pokračuje třemi zápasy. Jako první se do sebe pustí dva zoufalí účastníci boje o záchranu. Brescia hostí Janov.

Parma zostudila Janov čtyřmi góly

Takový začátek po koronavirové pauze si v Janově nepředstavovali. Domácí vůbec nestačili na Parmu a doma inkasovali čtyři góly. Jejich noční můrou se pomalu a jistě stává Andreas Cornelius. V prvním vzájemném zápase nastřílel Dán hattrick a v Janově se mu to povedlo znovu.