Hellas Verona Itálie - Hellas Verona - Zprávy

Janov hostí v předehrávce Hellas

Fotbalisté Janova přivítají v páteční předehrávce italské nejvyšší soutěže veronský Hellas a pokusí se vylepšit své stávající postavení. Janovským se po slibném vstupu do sezony přestalo dařit a postupně klesají tabulkou. Ještě hůře je na tom osmnáctý Hellas.

Nový sudí na italské scéně prožil klidnou premiéru. Mezery v obraně Hellasu vypátral Colombo

Monza v 11. kole Serie A využila výsledkové mizérie Verony, kterou na jejím hřišti zdolala 3:1. Rozhodčí Giuseppe Collu ve svém premiérovém zápase mezi italskou elitou nemusel řešit žádné výrazné potíže. Na trávníku totiž takřka zcela chyběly ostré zákroky a při na první pohled regulérních gólech nejen Lorenza Colomba mohl s klidným svědomím ukázat do středového kruhu. Mladík hostující z milánského AC se prosadil dvakrát v rámci jednoho prvoligového duelu poprvé v kariéře.

Monza se opět spoléhá na obranu, Hellas to s ní ale umí

Hellasu se v tomto roce dlouhodobě nedaří a potřeboval by se odpíchnout ode dna. Doufá proto, že se mu povede navázat na lepší časy v duelu s Monzou, s níž si velmi často umí poradit. Monza už ale dávno nepůsobí jako nerozkoukaný nováček.

Neproduktivnímu Keanovi se lepila smůla na paty. Juventus přetavil tlak ve výhru až v nastavení

Fotbalisté Juventusu zvítězili v 10. kole Serie A v domácím utkání nad Veronou 1:0. Bianconeri mohli jít do vedení hned několikrát během první půle, nejblíže k otevření skóre měl aktivní Moise Kean. Ten byl ovšem před úvodním přesným zásahem přistižen ve velmi těsném ofsajdu, když za bránícím hráčem nechal jen část paty. I druhá trefa italského útočníka byla odvolána po intervenci videorozhodčího. O rozhodující gól se tak až v závěru nastavení druhého poločasu postaral Andrea Cambiaso, jenž se v dresu turínského celku prosadil vůbec poprvé.

Juventus se může proti Veroně posunout na první místo

Italská Serie A může mít minimálně do neděle nového lídra. Pokud Juventus splní papírové předpoklady a porazí Hellas, posune se na první místo. Stará dáma má za sebou vítězný duel na San Siro a povinnost jí velí doma zvítězit.

Neapol se ukázala po pauze jako politá živou vodou. Výhru jistil dvěma góly Kvaratskhelia

Neapol zvítězila v devátém kole Serie A na hřišti Verony 3:1, a napravila tak dvě soutěžní porážky, které si připsala bezprostředně před reprezentační přestávkou. Skvěle se v utkání prezentoval především Matteo Politano, jenž úvodní gól vstřelil a na další dva nahrál Khvichovi Kvaratskheliovi. Gruzínský talent tedy svými trefami dokonale nahradil absentujícího Victora Osimhena.

Hellas přivítá Neapol v souboji týmů, které nutně potřebují zabrat

Neapol v této sezoně neprožívá ani zdaleka snadné chvíle a obhájce titulu zatím nenaplňuje svůj potenciál. S cílem oddálit řeči o předčasném vyhazovu povede trenér Rudi Garcia své ovečky do Verony, kde se domácí Hellas profiluje jako ideální soupeř.

Frosinone rozdalo lekci z důrazu. Gólový tanec si ve vápně Verony střihl Reinier

Fotbalisté Frosinone zvítězili v domácím utkání osmého kola Serie A nad Veronou 2:1. Další dobrý výkon nováčka korunoval v nastavení první půle Reinier, jenž byl ve vápně soupeře dostatečně důrazný a načal cestu svého týmu za vítězstvím. Kmenový hráč Realu Madrid, který na Apeninský poloostrov přišel na roční hostování, tak skóroval při premiérovém startu za Canarini. Rozhodnutí přišlo po změně stran od Matíase Soulého. Giallazzurri se po třetí výhře v sezoně vrátili do první poloviny tabulky, což se z pohledu podceňovaného celku dalo považovat za velký úspěch.

Frosinone vyzve Hellas

I přes porážku s Římem se Frosinone i nadále drží v první polovině tabulky. Jeho výkony jsou zatím příjemným překvapením a v neděli proti Hellasu bude chtít zpět na vítěznou vlnu. Hosté zase hodlají ukončit nejen čekání na vítězství, ale také na vstřelený gól.

Střelecký půst Verony pokračoval i v Turíně. Domácí při oblíbeném pondělí opět neprohráli

Dohrávka sedmého kola Serie A mezi Turínem FC a Veronou skončila nerozhodně 0:0. První poločas orámovaly důležité zákroky Lorenza Montipa, jenž své kvality ukázal například proti nadějné střele Valentina Lazara.

FC Turín chce proti Veroně zpět na vítěznou vlnu

Po dvou zápasech bez vítězství chce FC Turín jednoznačně zapsat tři body proti Hellasu Verona. Hosté sice odstartovali dobře, jenže velmi rychle jim došel dech a následoval pád tabulkou až na čtrnácté místo.

Atalanta vylepšila tristní venkovní bilanci, výhru ve Veroně jí vynesla kooperace Nizozemců

Atalanta zvládla v šestém kole Serie A výjezd do nedaleké Verony, kde zvítězila 1:0. O rozhodující trefu se postarala nizozemská dvojice z Bergama, když se ve 13. minutě po přihrávce Martena de Roona prosadil Teun Koopmeiners. Pro druhého jmenovaného šlo již o osmou ligovou trefu v tomto kalendářním roce, což z něj v tomto ohledu činilo nejlepšího záložníka celé soutěže. Hosté z Lombardie si navíc zlepšili chuť v duelech mimo svůj stadion, když v předchozích dvou venkovních kláních prohráli s Frosinone a Fiorentinou.

Hellas se pokusí vylepšit tristní bilanci s Atalantou

Středeční den ukrojí z 6. kola Serie A největší koláč a jedním z týmů, které pojedou mimo svůj stadion, bude Atalanta. Ve Veroně na ni totiž čeká domácí Hellas a ten má proti týmu Bergamaschi co napravovat.

Verona v Miláně opět neprolomila více než stoletou kletbu. AC dovedl k vítězství Leao

AC Milán potvrdil v pátém kole Serie A roli favorita, když na domácí půdě porazil Veronu 1:0. Jediným střelcem utkání se stal již v osmé minutě Rafael Leao, jenž i v nové sezoně předvádí působivé výkony. Čistým kontem pomohl domácím i Marco Sportiello, pro kterého to byl při zranění jedničky Mikea Maignana 200. ligový start. Hellas tak na hřišti Rossoneri nezvítězil už 38 zápasů v řadě.

AC Milán potřebuje zareagovat na zpackané derby

Fotbalisté AC Milán mají za sebou nepovedený týden, ve kterém nedokázali držet krok s Interem a doma neporazili v Lize mistrů ani Newcastle. V obou zápasech však předvedli diametrálně odlišný výkon a zejména ukázaná hra proti Strakám je příslibem. Na San Siro v sobotu odpoledne dorazí Hellas, jemuž se nevede špatně.