Hellas Verona Itálie - Hellas Verona - Zprávy

Hellas i Juventus chtějí napravit bídný únor

Měsíc únor se pro Hellas ani Juventus zatím nevyvíjí dobře. "Staré dámě" se po dvou porážkách v řadě dosti výrazně vzdálil titul a domácím pro změnu uniká záchrana. Sobotní duel na Stadio Bentegodi je tak důležitý pro obě strany.

Monza s Veronou neusušily zvlhlý střelný prach ani při vzájemném střetu

Monza remizovala ve 24. kole Serie A s Veronou 0:0. Vyrovnanému duelu vládly defenzivy, a průměr vstřelených gólů na zápas zůstal tak u obou týmů pod hranicí jedné branky. Žlutomodří tedy znovu na výhru na cizím stadionu nedosáhli, přesto se díky získanému bodu alespoň dotáhli na 17. Udinese, jehož pozice by znamenala udržení v nejvyšší soutěži. Domácí si již devátou dělbou bodů v ročníku upevnili pozici v klidném středu tabulky.

Nadechuje se Monza k další sérii? Od tří jí čeká souboj s Hellasem Verona

Fotbalisté Monzy v předchozích dvou kolech neprohráli a dokonce neinkasovali, čímž zadělali na novou pozitivní sérii výsledků. Zdali v ní budou pokračovat zodpoví nedělní střetnutí s Hellasem Verona.

Podzimní opora pomohla Veronu připravit o čtvrtý bodový zisk z Neapole v řadě

Neapol zvítězila ve 23. kole Serie A na domácí půdě s Veronou 2:1. Nadějné ofenzivní výpady domácích dlouho odrážel skvěle chytající Lorenzo Montipó. Hellas se navíc v 72. minutě dočkal úvodního zásahu, když se po nenápadném přímém kopu prosadil premiérovou trefou v italské nejvyšší soutěži Diego Coppola. S hořkou odpovědí přispěchal chvíli nato Cyril Ngonge, jenž v zimě přestoupil právě z kádru Mastini. V závěrečných minutách zvrátil výhru na stranu Neapolitánců skvěle hrající Khvicha Kvaratskhelia.

Neapol je v proti Hellasu favoritem

Od tří hodin se na stadionu Diega Armanda Maradony představí SSC Neapol v souboji s Hellasem. Obhájcům loňského prvenství se nadále nedaří, ale případná výhra nad Veronou ho posune na pohárová místa.

Frosinone těžilo z jen napůl přesné mušky Slováků a poprvé od září venku bodovalo

Frosinone po čtyřech měsících neodcházelo z venkovního klání Serie A poraženo, když v jejím 22. kole remizovalo ve Veroně 1:1. Domácí dostali už v úvodní půli k dispozici hned dvě penalty, a zatímco ta první v podání Ondreje Dudy zůstala nevyužita, jeho reprezentační kolega Tomáš Suslov byl úspěšnější. Lednovými odchody opor stižený Hellas se ale z výhry neradoval, jelikož v 58. minutě srovnal Kaio Jorge.

Hellas bojuje o záchranu, Frosinone je na tom lépe

Velmi důležitý duel má před sebou Hellas. Veronský celek doma přivítá Frosinone, které sice má k dispozici bodový "polštář", ale i ono je spojováno s bojem o záchranu.

De Rossiho při trenérském debutu v AS Řím podrželi jeho bývalí spoluhráči

AS Řím porazil ve 21. kole Serie A na vlastním stadionu Veronu 2:1. Úspěšný vstup do nové éry pod vedením klubové legendy Danieleho De Rossiho, jenž v římských barvách odehrál úctyhodných 616 soutěžních zápasů, se zrodil už v první půli. V 19. minutě se postaral o úvodní gól Romelu Lukaku. Druhý a nakonec také rozhodující zásah domácího celku byl plně v režii bývalých spoluhráčů italského kouče, když skórujícímu Lorenzu Pellegrinimu asistoval Stephan El Shaarawy, který měl stejnou roli i při předešlé brance. Giallorossi se tak v tabulce posunuli na dostřel pohárovým pozicím.

Neapol pokračuje v posilování, další novou tváří je křídelník Ngonge

Neapoli se první polovina sezony nepovedla a vedení je proto hodně aktivní na přestupovém trhu. Třetí lednovou akvizicí je Cyril Ngonge, křídelník přišel na přestup z Hellasu Verona.

Hellas se pokusí pokazit De Rossimu premiéru na lavičce milovaného AS

V Římě zavládl chaos, protože vedení po minulém kole přistoupilo k těžko očekávanému kroku a odvolalo trenérskou legendu Josého Mourinha. Tenhle konec ale umožnil jeden romantický návrat, protože proti Veroně povede AS někdejší legendární kapitán, Daniele De Rossi.

Slovenský hříšník pomohl Veroně k vyplutí ze sestupových vod

Verona ovládla důležitý duel 20. kola Serie A, ve kterém porazila Empoli 2:1 a opustila sestupové pozice ligové tabulky. K úspěchu ji nasměroval brzkou trefou Milan Djurić, jenž už ve třetí minutě využil centru Ondreje Dudy od rohového praporku. Slovenský reprezentant pak lehce zdevalvoval svůj výkon, když v závěru viděl druhou žlutou kartu a podruhé od začátku prosince byl vyloučen. Azzurri ale krátkou početní převahu k vyrovnání nevyužili a se sérií osmi klání v řadě bez vítězství zůstali na předposlední příčce.

Ve Veroně dojde na záchranářský duel

Na stadionu Bentegodi ve Veroně dojde na přímý záchranářský duel mezi Hellasem a Empoli. Oba celky v minulém kole prohrály a v polovině sezony se nacházejí v sestupovém pásmu.

Další posila pro AC Milán, Gabbiu doplnil Terracciano z Verony

Do AC Milán přestoupil dvacetiletý obránce Filippo Terracciano z Verony. Italský reprezentant do 21 let podepsal na San Siru smlouvu do léta 2028. Slavný klub to uvedl na svém webu.

Verona sahala na zakletém San Siru po bodu. Oslavy Interu odstartovala hrubka brankář

Inter porazil v 19. kole Serie A Veronu 2:1. Lídra tabulky poslal do vedení už ve 13. minutě Lautaro Martínez, jenž vsítil svou 16. branku, což je takřka dvojnásobek než jeho nejbližší pronásledovatel v tabulce střelců Domenico Berardi ze Sassuola. Hellas se sice po změně stran stal prvním týmem po téměř třech měsících, který na stadionu Nerazzurri v ligové soutěži skóroval, k bodům to však nevedlo. V nastaveném čase totiž po nejistém zákroku brankáře zajistil domácím výhru střídající Davide Frattesi. Mastini, kteří navíc ve 100. minutě nedali penaltu, tak protáhli svou těžko uvěřitelnou bilanci, když na San Siru v Serii A ještě nikdy nezvítězili, a to ani v součtu s venkovními duely proti AC Milán.

Inter chce znovu bodovat naplno, oslabenému Hellasu se nedaří skórovat

Spanilá jízda milánského Interu se v minulém kole přeci jen trochu zadrhla a lídr tabulky bude chtít na klopýtnutí odpovědět ve velkém stylu. Naštěstí pro Nerazzurri k nim byl los dost příznivý a postavil jim do cesty více než snadnou překážku - sedmnáctý Hellas.