Hellas Verona Itálie - Hellas Verona - Zprávy

Salernitana začíná z poslední příčky vystrkovat růžky. Verona po dílčím úspěchu selhala

Salernitana porazila v 18. kole Serie A domácí Veronu 1:0, a po předchozí velmi cenné remíze s AC Milán si tak připsala důležitý skalp v boji o záchranu. Hosté byli už v první půli výrazně nebezpečnějším týmem, několikrát však ztroskotali na výborně chytajícím Lorenzu Montipóvi. Přesného zásahu se proto dočkali až ve 48. minutě, kdy Loum Tchaouna zamířil přesně do dolního rohu brány. Mladý útočník si zároveň připsal první ligovou trefu od letního příchodu z Francie. Granata sice stále zůstala poslední, na 17. Scaligeri už ale ztrácí jen dva body.

Další záchranářský souboj svedou Hellas a Salernitana

O důležité tři body se bude bojovat na stadionu Bentegodi ve Veroně. Hellas se drží těsně nad sestupovou propastí a má možnost si přilepšit, pokud porazí poslední Salernitanu. Hosté se sice z "červených" příček na závěr roku 2023 nevymaní, ale mohou se záchraně přiblížit.

Tragické představení Verony ukončila belgická souhra. Cagliari okamžitě pykalo za vyloučení

Hráči Cagliari prohráli v 17. kole Serie A s Veronou 0:2. Celek ze Sardinie se mohl hned několikrát dostat do vedení, když v první půli svého soupeře jasně přehrával, avšak nedokázal žádnou z vytvořených šancí proměnit. Po změně stran navíc oslabil hosty Antoine Makoumbou, jehož druhá žlutá karta nakopla ofenzivní motory domácích. Výhru žlutomodrým totiž bleskově po vyloučení vystřelil Belgičan Cyril Ngonge, jenž zužitkoval pobídku krajana Jacksona Tchatchouy. Český záložník Jakub Jankto proseděl celý zápas na lavičce náhradníků.

Hellas svede s Cagliari přímý souboj o záchranu

Ryze záchranářský duel se odehraje mezi předposledním Hellasem a nováčkem z Cagliari. Domácí celek ztrácí na svého sobotního soka dva body a případná výhra ho může katapultovat ze sestupových vod. Také Cagliari potřebuje vyhrát, protože jeho náskok na osmnáctou pozici činí jeden bod.

Fialky našly recept na oblíbeného soupeře až v závěru. Veronu mrzela zahozená penalta

Fiorentina zvládla v 16. kole Serie A porazit na domácím hřišti Veronu 1:0, čímž využila šanci posunout se v tabulce na pohárové příčky. Svěřenci trenéra Vincenza Italiana si i přes herní převahu příliš šancí nevytvořili, výrazně nebezpečnější byli o udržení bojující hosté, kteří ve třetí minutě utkání zahodili penaltu. Rozhodující zásah obstaral až v 79. minutě Lucas Beltrán. Antonín Barák začal duel svého předešlého zaměstnavatele s tím aktuálním na lavičce a odehrál celou druhou půli.

Fiorentina může na pohárové příčky, stačí zdolat Hellas

Posunout se na pohárové pozice může Fiorentina, která na Stadio Artemio Franchi přivítá předposlední Hellas. I když je to pro domácí velká příležitost, před Veronou se musí mít na pozoru. Jakkoliv se Baroniho výběru nedaří, poslední tři zápasy v řadě totiž dokázal zremizovat.

Bývalá opora Verony pomohla Laziu k zisku bodu. Provedelovy dveře otevřel Henry

Verona remizovala v 15. kole Serie A na vlastním hřišti s Laziem 1:1 a její dlouhé čekání na výhru se protáhlo už na hrůzných 14 soutěžních zápasů. Jako první se v utkání prosadil ve 23. minutě Mattia Zaccagni, který však svoji trefu příliš neslavil, jelikož právě v klubu z Benátska strávil většinu dosavadní kariéry. Po změně stran ale z ojedinělé šance domácích srovnal skóre Thomas Henry. Na bodovém zisku Scaligeri už nic nezměnilo ani vyloučení Ondreje Dudy, jenž čtvrthodiny před koncem viděl druhou žlutou kartu.

Hellas se opět trápí, Lazio naopak zpevnilo obranu

Hellas po sérii ne zrovna přesvědčivých výsledků a výkonů klesl až na osmnácté místo a bude z téhle zóny chtít co nejdřív utéct. Jenže zrovna o víkendu přijede na jeho půdu silné Lazio, které naopak na formu žehrat nemůže.

Daňové podvody? Italská policie prohledala sídlo Hellasu Verona

Italská policie dnes prohledala sídlo Hellasu Verona. Razie v kancelářích prvoligového klubu byla součástí vyšetřování možného falšování faktur, které se údajně týká 26 lidí včetně předsedy Maurizia Settiho, informovala Gazzetta dello Sport.

Udinese pokračuje na remízové vlně. Dvougólový Lucca využil smolného zranění Successe

Udinese neudrželo nadějný dvoubrankový náskok a ve 14. kole Serie A doma pouze remizovalo s Veronou 3:3. Svižný první poločas přinesl už v sedmé minutě nucené střídání Isaaca Successe, jehož na hrotové pozici nahradil Lorenzo Lucca, který svého kolegu dokázal zastoupit dvěma přesnými trefami. A přestože se jeho druhý gól dlouho jevil jako vítězný, v nastaveném čase udeřil hostující Thomas Henry a bláznivý duel definitivně završil. Pro Bianconeri se jednalo už o čtvrtý domácí nerozhodný výsledek v řadě.

Boj ve spodku tabulky: Udinese narazí na Hellas

O tolik potřebné body budou v Dacia Aréně bojovat Udinese a Hellas. Prvně jmenovaný celek je na průběžném patnáctém místě, hosté jsou dokonce předposlední.

Lecce další kapitolu tragického příběhu Verony nedopsalo, od první venkovní výhry jej oddělil Djurič

Hráči Lecce remizovali ve 13. kole Serie A na hřišti Verony 2:2. Důležitý okamžik pro vývoj zápasu nastal po 30 minutách hry, kdy se nádhernou ranou zpoza vápna prosadil Rémi Oudin. Mastini však dokázali odpovědět ještě do poločasu zásluhou chytrého zakončení Cyrila Ngongeho mezi nohy brankáře. Totožný scénář se navíc opakoval i ve druhém dějství, tentokrát ale na vedoucí gól Vlků zareagoval vytáhlý útočník Milan Djurič.

Negativní série trápí Hellas i Lecce

Zlomit negativní sérii budou chtít v pondělní dohrávce jak fotbalisté Hellasu, tak i Lecce. Hosté mají na sestupové pásmo pořád čtyřbodový "polštář", ovšem náskok se může ve Veroně povážlivě zkrátit. Naopak tým trenéra Baroniho se může vymanit z nebezpečných vod.

Bezradná Verona tápala i proti nováčkovi. Janov posunul do klidnějších vod volej Dragusina

Hráči Janova porazili ve 12. kole Serie A na domácím stadionu Veronu 1:0. Oba týmy se v průběhu utkání potýkaly zejména s problémem v koncovce, jediným přesným střelcem se tak stal na konci úvodního dějství Radu Dragusin. Pro 21letého obránce navíc šlo o první trefu v nejvyšší soutěži. Grifone se díky důležitému vítězství odpoutali od nebezpečné blízkosti sestupových pozic, kde naopak setrvali Mastini, kteří prohráli pátý zápas v řadě.

Janov hostí v předehrávce Hellas

Fotbalisté Janova přivítají v páteční předehrávce italské nejvyšší soutěže veronský Hellas a pokusí se vylepšit své stávající postavení. Janovským se po slibném vstupu do sezony přestalo dařit a postupně klesají tabulkou. Ještě hůře je na tom osmnáctý Hellas.