Toulouse FC Francie - Toulouse FC - Zprávy

Rozjeté Toulouse vyzve Troyes, míní se ještě více usadit ve středu tabulky

Toulouse je aktuálně v moc dobrém rozpoložení a směle se vydává dál a dál od sestupového pásma. Po čtyřech ligových zápasech bez porážky, během nichž třikrát zvítězilo, se jeví jeho náskok na červené příčky již opravdu velmi dobře. Velmi nerado by ovšem ve svém počínání polevovalo, zvláště ne proti Troyes, které je v současné době v tabulce o sedm bodů pozadu.

Trápení Štrasburku pokračuje, tentokrát nestačil doma na Toulouse

O sedmou výhru klubu ze Stadium Municipal se dvěma trefami postaral Thijs Dallinga. TFC tedy po opětovném postupu ukazuje, že rozhodně má kádr na to, aby se mezi elitou usadilo na delší dobu. Naopak Racing jen nostalgicky vzpomíná na předchozí ročník, ve kterém vybojoval skvělou šestou příčku.

Štrasburg i Touluse chtějí navázat na předchozí formu

Čtrnáctidenní pauza nepřišla Racingu ani Toulouse zrovna vhod. Alsasané v předchozích dvou kolech obrali o body dva velké favority RC Lens a Olympique Lyon, kdežto "Téfécé" tři zápasy v řadě neprohrálo. Co však s oběma celky udělala přestávka?

Brest neudržel vedení a s Toulouse jenom remizoval

Do listiny střelců se zapsali dva borci pocházející z Afriky. Steve Mounié otevřel skóre, avšak jeho gól po změně stran vymazal Zakaria Aboukhlal, který byl součástí marockého mančaftu na loňském mistroství světa v Kataru. TFC má na sestupové pásmo, ve kterém nadále tlí i Brest, slibný osmibodový náskok.

Toulouse přivítá Brest a je mírným favoritem

Toulouse se rozjelo a o třetí ligovou výhru v řadě bude usilovat před vlastními diváky proti Brestu. Ten sice zaznamenal částečný úspěch v Coupe de France, ovšem na ligové scéně ztrácí.

Toulouse zakončilo nováčkovský dvojboj demolicí Auxerre. Rozhodla třígólová první půle

Nový rok zastihl fotbalisty Toulouse ve výborné formě, když si v 18. kole Ligue 1 po výhře 5:0 na hřišti Auxerre připsali už třetí soutěžní úspěch v řadě. Klíčem k tříbodovému zisku hostů byl první poločas, v němž skórovali hned třikrát. Rozhodující brankou se už ve čtvrté minutě prezentoval Farés Chaïbi. Les Violets tak po předchozím skalpu Ajaccia skolili i dalšího loňského účastníka druhé nejvyšší francouzské soutěže.

Nováčkové Ligue 1 proti sobě: Auxerre hodlá Toulouse oplatit porážky z loňské sezóny

Průběh tohoto ročníku zatím potvrzuje, že Auxerre rozhodně nebude mít lehkou práci jakožto nováček francouzské nejvyšší soutěže udržet se mezi prvoligovou smetánkou. Zatím uzmulo pouze třináct bodů, jež stačily po sedmnácti odehraných kolech na osmnácté, tedy sestupové místo. Teď by rádo bodový sumář obahatilo. Přicestuje totiž Toulouse, další zelenáč Ligue 1.

Toulouse vyzrálo na Ajaccio a ukončilo čtyřzápasovou sérii bez bodu

Lens, Monaco, Rennes a Marseille. To jsou názvy klubů, které byly nad síly borců ze Stadium Municipal. Teď se jim podařilo přehrát Ajaccio, které v týdnu sice vyhrálo nad Angers, ale o pár dnů později znovu potvrdilo, že příčky znamenající boj o udržení jen tak neopustí.

Toulouse se bude proti Ajacciu revanšovat za potupnou porážku

Toulouse chce na nový rok zapomenout na předchozí šestigólový debakl a doma má k tomu ideální příležitost. Na stadion Municipal zavítá AC Ajaccio, které začalo po přestávce vítězně. Oba celky od sebe dělí pouze jeden bod.

Marseille rozstřílela Toulouse šesti góly

Povánoční gólovou nadílku přinesl svým fanouškům Olympique Marseille a oním nešťastníkem bylo Toulouse. Hosté přitom hráli na Stade Vélodrome poměrně vyrovnanou partii, jenomže svěřenci chorvatského trenéra Igora Tudora byli vysoce efektivní a na šest branek potřebovali jen osmkrát trefit zařízení. Toulouse de dočkalo alespoň čestného gólu, nicméně konečný výsledek vyznívá i tak dost nepříznivě.

Olympique Marseille je favoritem v souboji s Toulouse

Zisk tří bodů pro domácí družinu se očekává v utkání mezi Olympiquem Marseille a Toulouse FC. Jihofrancouzský celek se drží v těsném závěsu za pozicemi pro Ligu mistrů a případná ztráta na Stade Vélodrome je nežádoucí. Před přestávkou si Les Phocéens připsali dvě těžké výhry a na ně budou chtít pochopitelně navázat.

Rennes připravilo Toulouse třetí porážku v řadě

TFC však nemusí smutnit, protože na sestup najdeme větší adepty. Naopak v Bretani vědí, že přestávku vyplněnou mistrovstvím světa přečkají na vynikající třetí pozici.

Rennes si v souboji s Toulouse míní pojistit postavení v top trojce

Rennes se sice v tabulce již výše neposune, i tak ovšem může být s umístěním v top trojce ve finále dost spokojeno. Poslední vystoupení před světovým šampionátem mu může umožnit si takové postavení pojistit. Poněvadž o průběžné stupně vítězů usiluje hned několik hladových vlčáků, zapotřebí bude rozhodně vyhrát nad Toulouse, které v posledních dvou kolech padlo.

Monaco vyzrálo na Toulouse a v tabulce si opět polepšilo

Knížecí klub si v týdnu zajistil postup do vyřazovací fáze Evropské ligy. A dobrou formu potvrdil i v domácí soutěži, kde vyplenil Stadium Municipal a po čtrnácti kolech mu bude patřit nejhůře pátá pozice. TFC může navzdory šesté prohře zůstat v klidu, protože neopustí střed tabulky.

Monaco se po úspěchu v Evropské lize představí na půdě Toulouse

Čtvrteční zkoušku se povedlo Monacu zvládnout, v Evropské lize přehrálo bez větších potíží Crvenu Zvezdu, a bude tak v této soutěži pokračovat i nadále. Bezpochyby ho může takový výsledek nakopnout i do závěrečných dvou ligových kol před startem světového šampionátu. A v utkání proti Toulouse hodlá především ještě více posilnit své postavení v popředí pořadí.