Toulouse FC Francie - Toulouse FC - Zprávy

Toulouse chce proti Remeši zpátky na vítěznou vlnu

V neděli odpoledne se střetnou také Toulouse FC a Stade Remeš. Tedy celky, které spolu tři roky nehrály. Historicky lepší vzájemnou bilanci mají domácí, ale letos jsou v Ligue 1 nováčkem, takže role favorita je na hostující straně.

V Clermontu slaví výhru nad Toulouse

Domácím skvěle vyšel úvod a závěr druhého poločasu. Z šesti klání si na konto připsali tříbodový zisk hned v polovině případů, tudíž se drží na dosah pohárovým příčkám. TFC zůstává na pěti bodech, přičemž podruhé za sebou nevstřelilo gól.

Clermont i Toulouse si ve středu odbyly zápasy s favority, teď narazí na sebe

Toulouse si ve středu vyzkoušelo, jak složité je vyrukovat na PSG, tentokráte nicméně vyzve protivníka na diametrálně jiné úrovni, s nímž by ve finále mělo sehrát rovnocennou partii. Tak sympatický výkon, jakým se snažilo prezentovat ve vloženém kole, by nyní mohl na Clermont stačit, obzvláště za situace, kdy domácí po skalpech Remeše a Nice přece docela vystřízlivěli.

Značka MNM zase vládla, PSG venku hladce předčilo Toulouse

Před pár dny PSG utrpělo první ztrátu v sezóně, po remíze s Monacem si však poradilo bez větších obtíží ve vloženém kole venku s Toulouse. A znovu tomu bylo za velkého přispění trojice přezdívané MNM. Neymar si připsal rozhodující branku, Mbappé druhou v pořadí, přičemž v obou případech jim asistoval Lionel Messi. A trefil se v závěru ještě Juan Bernat.

Hierarchie nastavena: Mbappé jedničkou, Neymar dvojkou. PSG nyní vyzve Toulouse

Pařížané nejsou neomylní. Přesně taková zpráva mohla být vyslána do celého pelotonu Ligue 1, a samozřejmě nejen tam, po nedělním vystoupení PSG proti Monacu. Do té doby si vedla družina Christopheho Galtiera parádně, čtyřikrát za sebou slavila výhru, střílela jeden gól za druhým. Jestli jí knížecí celek srazil hřebínek natrvalo, může ukázat nynější klání v Toulouse.

Nantes poprvé v sezoně vyhrálo, doma si poradilo s Toulouse

První půle spíše připomínala předchozí tři vystoupení výběru kouče Antoinea Kombouarého, který si díky vítězství v Coupe de France zahraje Evropskou ligu. Ovšem po změně stran se podařilo vsítit během jedenácti minut tři góly. Proti této smršti soupeř nenašel odpověď a poprvé v sezoně prohrál.

FC Nantes chce první výhru, proti je neporažené Toulouse

V květnu slavilo FC Nantes senzační triumf v Coupe de France, na konci srpna ale marně vyhlíží ligové vítězství. Vstup Kanárků do nového ročníku se nevydařil a po třech kolech jsou stále bez vítězství. Dokáží svěřenci trenéra Kombouarého naplno bodovat s neporaženým Toulouse?

Čtyřgólový zápas mezi Toulouse a Lorientem přinesl remízu

Přitom kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby Terem Moffi v závěru úvodního dějství proměnil pokutový kop, tak jako se to na začátku závěrečné desetiminutovky povedlo jeho spoluhráči Ibrahimovi Konému, který jej v 68. minutě vystřídal. V každém případě platí, že oba soupeři zatím neprohráli, byť Les Merlus hráli - na rozdíl od ostatních celků kromě Lyonu - pouze dva duely.

Toulouse je na startu sezóny v pohodě, dobrou formu hodlá potvrdit i proti Lorientu

Asi ani sami v Toulouse nečekali, že by po dvou kolech mohlo na jeho kontě bodového zisku svítit číslo čtyři. Po úvodní velmi cenné plichtě s Nice nováček Ligue 1 naposledy poměrně snadno skolil Troyes, takže nemá jediný důvod, proč si nevěřit taktéž na Lorient. Ten se před týdnem svým fanouškům proti Lyonu ukázat nemohl, poněvadž jeho střetnutí bylo odložené.

Toulouse odjíždí z Troyes se tříbodovým ziskem

Nováček Ligue 1 si po úvodní cenné remíze s Nice vcelku jednoznačně vyšlápnul na Estac, který spolu s Remeší po dvou utkáních ještě nebodoval. Fotbalisté hostujícího týmu měli tuhle partii v podstatě po celou dobu pod kontrolou.

ES Troyes a Toulouse FC usilují o první výhru

O první vítězství v sezoně se na Stade de l'Aube utkají ES Troyes a Toulouse FC. O něco lépe dopadli v minulém kole hráči Téfécé, kteří remizovali s Nice, zatímco domácí se vrátili s nepořízenou z Montpellieru.

Toulouse se vrátilo do Ligue 1 remízou s Nice

První kolo nového ročníku francouzské nejvyšší soutěže mají za sebou i v Toulouse. Domácí družina přivítala na stadionu Municipal OGC Nice a na úvod z toho byla remíza 1:1. Vyrovnání zařídil až čtvrthodinu před koncem hostující Aaron Ramsey, předtím TFC od 20. minuty dlouho vedlo.

Toulouse hlásí návrat do Ligue 1, v prvním kole nové sezóny narazí na ambiciózní Nice

Možná si v Nice od příchodu trenéra Christopheho Galtiera, který v roce 2021 urval nečekaně s Lille ligový primát, slibovali více. Nakonec se mu zdařilo loni dotáhnout tým na páté místo tabulky, jež není slabým výsledkem, též je ovšem škoda, že mu o chlup unikla top trojka. Teď už je ale Galtier pryč. A úvod této sezóny pod novým velením podstoupí OGC v Toulouse.

Kanárci i přes porážku 0:1 udrželi nejvyšší soutěž

V Ligue 1 bude i v příští sezoně působit FC Nantes. Rozhodlo o tom dvojutkání s Toulouse, které v součtu skončilo výsledkem 2:2, ale pro Kanárky hrál větší počet vstřelených branek na hřišti soupeře. Nedělní duel na Stade de la Beaujoire rozhodla jediná branka, o kterou se postaral Vakoun Issouf Bayo.

Nantes má k záchraně dobře nakročeno, odvetu baráže s Toulouse nemíní pokazit

Nantes zatím zvládlo první část baráže o udržení v Ligue 1 velmi dobře, z půdy Toulouse si odvezlo jednobrankový náskok, který potřebuje v odvetě jen šeredně nepromrhat. Aby jeho soupeř ještě mohl pomýšlet na zvrácení nepříznivé situace, potřebuje na Bretaňském poloostrově skórovat aspoň dvakrát. Předpoklady by pro naplnění tohoto cíle měl přece mít.