Stade Reims Francie - Stade Reims - Zprávy

Stade Reims - Olympique Lyon 2:0

Fotbalisté Reims porazili v domácím utkání sedmého kola Ligue 1 Olympique Lyon 2:0. O výhře červenobílých, kteří se v neúplné tabulce vyšvihli hned za vedoucí Monako, rozhodl na konci prvního poločasu Marshall Munetsi. Tříbodový zisk celku z Remeše pak ještě po změně stran pojistil Yunis Abdelhamid. Les Gones tak navzdory nedávné výměně trenéra v této sezoně ještě nezvítězili a s nejhorším skóre v lize se propadli na poslední místo francouzské nejvyšší soutěže.

Lyon se proti Remeši pokusí o první letošní vítězství

Klub, který byl v letech 2002-2008 nedostižným vládcem Francie se patnáct roků po posledním triumfu krčí na samém chvostu tabulky Ligue 1. Teď vyráží do Remeše, která nemívá před soupeři přílišný respekt.

Lille proti neoblíbenému soupeři nezvládlo začátek. Reims protáhl do top pětky Munetsi

Reims porazilo v dohrávce šestého kola Ligue 1 domácí Lille 2:1, a vyhouplo se tak mezi pět nejlepších týmu dosavadního průběhu sezony. O třetí výhře hostů nad Dogami z posledních čtyř střetnutí bylo rozhodnuto již v 16. minutě, kdy po úvodní trefě Mohameda Daramyho pojistil tři body pro svůj tým prvním gólem v nejvyšší francouzské soutěži Keito Nakamura. Výborný výkon podal rovněž Marshall Munetsi, který na oba zásahy asistoval.

Ragbisté poničili trávník. Lille v dohrávce uvítá na drnovaté hrací ploše Remeš

Světový šampionát v ragby ve Francii je v plném proudu a měl také přímý vliv na duel 6. kola Ligue 1. Protože se minulou sobotu Anglie střetla s Chile právě na Stade Pierre-Mauroy, bylo třeba odložit plánované střetnutí mezi Lille a Remeší do úterního večera. Sám domácí stratég Paulo Fonseca přitom neměl úplně radost, že nedávno po trávníku pobíhali právě ragbisté.

První gól nové posily Reims k bodům nestačil. Brest rozhodl nástupem do druhé půle

Brest předvedl v pátém kole Ligue 1 bleskový obrat na hřišti Reims, odkud si nakonec odvezl kýžený triumf 2:1 a vrátil se na vítěznou vlnu, kterou opustil na konci srpna. Celek z Remeše se sice již v úvodní dvacetiminutovce dostal zásluhou první branky Amira Richardsona v nejvyšší francouzské soutěži do vedení, po změně stran už však stříleli góly jen Piráti. Nejprve se prosadil Mahdi Camara a otočku ve skóre zařídil skvěle zakončeným protiútokem Pierre Lees-Melou. Hosté se díky tomuto úspěchu navíc alespoň dočasně dotáhli na užší špičku tabulky.

Reims se v Métách muselo spokojit s remízou, za domácí po minutě na hřišti pálil Jallow

Méty remizovaly v rámci čtvrtého kola Ligue 1 na vlastním hřišti s Reims 2:2. Duel plný zvratů gólově načal již v sedmé minutě povedenou střelou do šibenice domácí Cheikh Sabaly. Tým z Remeše však vzápětí vyrovnal a zkraje druhé půle šel dokonce do vedení, když se trefil Teddy Teuma. Předsezonní posila z belgického Royalu Union si připsala již třetí branku v ročníku. Ani ta ale na skalp nováčka nestačila, neboť po hodině hry stanovil konečnou dělbu bodů skvěle umístěnou ranou Ablie Jallow, pro kterého to byl premiérový zápas mezi francouzskou elitou vinou předešlého zranění.

V rámci 4. kola zajíždí Remeš do Met, kde rozhodně nebude chtít ztratit kontakt s čelem tabulky

Les Rouges et Blancs sice na úvod sezony klopýtli, nicméně všechno si vynahradili dvěma vítězstvími, ke kterým budou chtít přidat třetí. Také Les Grenats se do značné míry oklepali z porážky 1:5, kterou jim v úvodním kole uštědřilo Rennes, což slibuje zajímavou podívanou.

Reims uloupilo v Montpellieru tři body. První porážku La Paillade režíroval maltský záložník

Fotbalisté Reims pokračovali v dobrých výkonech i na půdě Montpellieru, kde zvítězili ve třetím kole Ligue 1 3:1. Hosté rozhodli o své výhře již v prvním poločase, kdy vsítili dva góly. Hlavní postavou utkání byl Teddy Teuma, jenž na první branku nahrával a další dvě sám vstřelil. La Paillade tak poprvé v letošním ročníku poznali chuť porážky, zatímco červenobílí uzmuli tři body podruhé v řadě a posunuli se do první čtveřice v tabulce.

Montpellier načíná éru bez Wahiho. Naváže na drtivou výhru z Lyonu proti Remeši?

Stihl jen jeden zápas na pár minut a pak se stěhoval definitivně pryč. A bezpochyby nebude lehké pro Montpellier nahradit hráče kalibru Elyeho Wahiho, bez jehož přítomnosti by se loni záchrana v Ligue 1 zřejmě nerodila vůbec snadno. Jednoduše už se pevně musí smířit s tím, že tenhle hráč je nadobro pryč, v takovém rozpoložení vyrazí v neděli odpoledne na Remeš.

Reims nepřesvědčilo, přesto zvítězilo. Zakřiknutý Clermont zlomila branka Munetsiho

Fotbalisté Reims zvítězili ve druhém kole Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Clermontem 2:0. Vítěznou branku vstřelil již v 17. minutě Marshall Munetsi, jenž se nezalekl prudkého centru a usměrnil míč k tyči. Červenobílí sice nepodali tak kvalitní výkon, kterými se prezentovali minulou sezonu, na zisk tří bodů to však i díky pojišťující brance Mohameda Daramyho ze závěru druhé půle stačilo.

Remeš v rámci 2. kola Ligue 1 přivítá doma Clermont

Oba výběry na úvod nové sezony prohrály, což nikdy není dobré. Na druhou stranu se na obou soupiskách objevují zkušení borci, kteří se z takové porážky dokáží poučit a rychle ji hodit za hlavu.

Sympatický výkon Remeše na body nestačil. Nevýraznou Marseille vysvobodil Vitinha

Hráči Marseille vstoupili do nové sezony úspěšně, když v úvodním kole Ligue 1 porazili na vlastním hřišti Remeše 2:1. Na brzkou trefu hostů odpověděli Olympionici ještě v průběhu první půle, kdy vyrovnání zařídil výstavním projektilem Azzedine Ounahi. Příležitosti k překlopení vedení na svoji stranu si Marcelinovi svěřenci dlouho nevytvářeli, nakonec tak využili až zaváhání v obranných řadách Remeše, po kterém se v 73. minutě radoval z vítězné trefy Vitinha.

Začíná éra kouče Marcelina, Marseille na úvod nové ligové sezóny vyzve Remeš

Loni Igor Tudor dotáhl Marseille na třetí příčku v tabulce. Přesto se nakonec vedení klubu s chorvatským stratégem dohodlo na ukončení spolupráce, byť celkový výsledek nebyl zajisté dehonestujícím jeho kvalit. Nový kouč Marcelino nebude mít jiné úkoly, musí se s mužstvem držet v popředí. Svou novou pouť v Ligue 1 celek z jihu Francie zahájí utkáním proti Remeši.

Montpellier zvítězil v Remeši a sezonu zakončil na dvanácté příčce

Znovu se prosadili nejlepší střelci obou mužstev. Folarin Balogun sice poslal svůj tým celkově jednadvacátým zásahem do vedení, leč soupeř dokázal skóre otočit, na čemž měl podíl dvougólový Elye Wahi. Přesto Les Rouges et Blancs zakončili ročník o bod před svým přemožitelem.

Sousedé v tabulce proti sobě: Jedenáctá Remeš narazí na dvanáctý Montpellier

V přátelštějším duchu si mohou užívat poslední zápas této sezóny Remeš a Montpellier. Své hlavní otázky mají dávno zodpovězené, půjde jim jen o to rozloučit se s letošním působením co nejpříznivějším způsobem. Domácí ještě mohou poskočit o jednu pozici dopředu, tedy do horní poloviny tabulky, hosté se pokusí o udržení své současné dvanácté příčky v Ligue 1.