Saint-Étienne by měl posílit Aleksander Djiku. 24letý obránce ke "Štěpánům" míří z Bastie, se kterou nuceně sestoupil do třetí francouzské ligy.

Lassana Coulibaly bude nastupovat za Angers. To získalo mladého záložníka z Bastie, obě strany se pak dohodly na čtyřleté spolupráci.

SC Bastia před pár dny rozhodnutím arbitráže spadla až do třetí francouzské ligy, odkud ji bude nahoru tahat nový kouč - do klubu se po štaci v čele pařížského FC a po boku Remiho Gardeho v Aston Ville vrací Reginald Ray.

lequipe.fr
22.06.201719:18

Ajaccio i Bastia padají do třetí ligy

Nejprve finanční kontrolor francouzských soutěží DNCG vyloučil z druhé ligy AC Ajaccio, nyní došla řada také na SC Bastii, která přitom teprve před měsícem spadla z Ligue 1. Nyní by oba celky kvůli špatnému finančnímu zdraví měly od příští sezony působit ve třetí lize zvané National. Pořád se ale odvolávají.

lfp.fr
24.05.201713:11

Bastia neuspěla s odvoláním a sestupuje

Bastia přišla o poslední možnost, jak se zachránit ve francouzské nejvyšší soutěži, když neuspěla s odvoláním proti kontumaci domácího utkání s Lyonem. Fanoušci korsického celku už před utkáním vtrhli na trávník a napadli rozcvičující se hráče soupeře, což pokračovalo i o poločasové pauze, rozhodčí následně duel předčasně ukončil a disciplinární komise ho kontumovala ve prospěch OL.

soccerway.com
17.05.201713:21

Kodaň se dohodla na návratu Bengtssona

Pierre Bengtsson hostuje z Mainzu v Bastii, do německého klubu se pak vracet nebude. Na návratu 29letého stopera se s falckým klubem domluvila Kodaň.

kicker.de
08.05.201708:56

Cahuzac má potíže se stehenním svalem

Jenom z tribuny sledoval Yannick Cahuzac sobotní zápas s PSG, záložníka francouzské Bastie na trávník nepustil zraněný stehenní sval.

lequipe.fr
05.05.201710:10

Lyon vyhrál kontumačně zápas v Bastii

Hráči Lyonu vyhráli kontumačně zápas francouzské ligy v Bastii, který se 16. dubna kvůli výtržnostem domácích fanoušků nedohrál. Rozhodla o tom disciplinární komise soutěže. Bastii navíc nařídila odehrát další dvě domácí utkání na neutrálním hřišti a bez diváků. Na cizím stadionu a bez přítomnosti fanoušků musela Bastia hrát už v minulém týdnu proti Rennes, které porazila 1:0. Tehdy šlo o předběžné opatření před konečným verdiktem disciplinární komise. Ve zbylých třech kolech čeká Bastii jediný domácí zápas proti Lorientu. Další část trestu si poslední tým tabulky odpyká buď v baráži, nebo v příští sezoně.

ČTK
21.04.201710:44

Bastia má zavřený stadion

Fotbalisté Bastie musejí odehrát své příští domácí ligové utkání na neutrálním hřišti a za zavřenými dveřmi. Vedení francouzské nejvyšší soutěže potrestalo tým z Korsiky za chování fanoušků během nedělního duelu s Lyonem, jenž kvůli nim musel být předčasně ukončen. Další postih včetně odpočtu bodů klubu ještě hrozí. Příznivci Bastie ovlivnili zápas dvakrát. Už jeho začátek musel být o téměř hodinu posunut poté, co domácí fanoušci napadli hráče Lyonu při rozcvičování a donutili je uprchnout do šaten. Zápas pak zůstal nedohrán poté, co skupina fanoušků Bastie napadla gólmana hostů Anthonyho Lopese při odchodu do kabin po prvním poločase. Uzavření stadionu Bastie na jeden zápas je pouze předběžný trest, než bude začátkem května vynesen konečný verdikt. Příští domácí zápas Bastie je na programu 29. dubna proti Rennes.

ČTK
20.04.201712:20

Bastia se rozhodla zavřít jednu tribunu

Vedení Bastie zareagovalo na dění z víkendového utkání proti Lyonu a zavřelo tribunu, z níž se na trávník dostali fanoušci jejího klubu. Příznivci Bastie už před utkáním napadli rozcvičující se hráče Lyonu a postarali se o to, že duel byl původně zpožděn o padesát minut. Po skončení první půle se pak na trávník dostali znovu a napadli brankáře Anthonyho Lopese, zápas byl po další pauze následně ukončen a o jeho osudu se teprve bude rozhodovat.

sports.yahoo.com
17.04.201712:54

V Bastii útočil i jeden z pořadatelů

Ve Francii se bude ještě hodně dlouho mluvit o včerejším utkání mezi Bastií a Lyonem, které bylo o poločasové přestávce předčasně ukončeno. Domácí příznivci již před zápasem napadli rozcvičující se hráče OL a o poločase se do konfliktu s nimi dostal brankář Anthony Lopes, načež sudí po poradě zápas předčasně ukončil. Po první půli ovšem nebyli aktivní jenom příznivci Bastie, se svou špetkou do mlýna přispěl i jeden z členů pořadatelské služby, jehož obětí se stal mladý útočník hostí Jean-Philippe Mateta. Tento muž bude ze své práce propuštěn.

getfootballnewsfrance.com
16.04.201719:28

V Bastii se dnes už hrát nebude

Předčasně ukončeno bylo utkání Ligue 1 mezi Bastií a Lyonem, a to za stavu 0:0. Domácí fanoušci už před utkáním vtrhli na hrací plochu a napadli rozcvičující se hostující hráče, po skončení prvního poločasu se pak dostali do konfliktu s brankářem Anthonym Lopesem. Zápas začal oproti původním plánům o 50 minut později, po dlouhé poločasové pauze pak rozhodčí rozhodl o ukončení zápasu.

lequipe.fr
16.04.201719:20

V Bastii se znovu nehraje

Fanoušci Bastie napadli před utkáním s Lyonem hostující hráče a úvodní výkop duelu francouzské ligy musel být o padesát minut odložen, zápas ovšem skončí s ještě větším zpožděním. Po prvním poločase se do konfliktu s domácími příznivci dostal hostující brankář Anthony Lopes, hráči nyní čekají v kabinách na další pokyny rozhodčích.

lequipe.fr
16.04.201717:13

V Bastii se začne později

Bastia dnes hostí ve francouzské lize Lyon a utkání nezačne přesně v 17 hodin. Výkop byl odložen, důvodem jsou divácké nepokoje, několik domácích příznivců se během rozcvičky dostalo na hřiště a napadlo fotbalisty hostujícího týmu.

lequipe.fr
15.04.201715:56

Bastii opětovně bude chybět Rose

Lindsay Rose nebude k dispozici Bastii pro nedělní utkání s Lyonem. Za absencí francouzského obránce stojí blíže neupřesněné zdravotní problémy.

lequipe.fr
04.04.201708:15

Marange si letos už nekopne

Bastia bude o záchranu ve francouzské lize hrát už bez Floriana Marange, obránce francouzského klubu má zlomenou nohu a letošní sezona pro něho skončila.

lequipe.fr
31.03.201715:41

Bastia může znovu počítat s Crivellim

Bastii je po více než měsíci a půl znovu k dispozici Enzo Crivelli, útočník francouzského klubu doléčil zranění nohy a jeho jméno se objeví v nominaci na souboj s Lille.

lequipe.fr
16.03.201713:29

Leca a Cahuzac jsou k dispozici Bastii

Batia se může proti Métám znovu spolehnout na dvojici navrátilců. Do sestavy korsického klubu se po zranění třísel vrátí brankář Jean-Louis Leca a kapitán Yannick Cahuzac, který pro změnu vynechal poslední tři zápasy kvůli disciplinárnímu trestu.

lequipe.fr
06.03.201718:44

Méty se s Bastií střetnou již v pátek

Utkání 30. kola francouzské Ligue 1 mezi Métami a Bastií, které bylo původně plánované na sobotu 18. března, se odehraje již o den dříve. Důvodem přesunu je plánované politické shromáždění.