Paris Saint-Germain Francie - Paris Saint-Germain - Zprávy

Stade Caen - Paris Saint-Germain 3:0

PSG jen potvrdilo svou současnou mizerii a na hřišti Caen zažilo další debakl. O vítězství domácích 3:0 se postarali Anthony Deroin, Reynald Lemaitre a Yoan Gouffran.

Preview: Stade Caen - Paris Saint-Germain

Fotbalisté Paris Saint-Germain zajíždí na hřiště Caen, kde se pokusí bodovat a přiblížit se záchraně. Někdejší dvojnásobný mistr Francie, sedminásobný vítěz Francouzského poháru a trojnásobný vítěz Ligového poháru se pět kol před koncem potácí v tabulce na třetím místě od konce, a pokud na něm zůstane, nebo si ještě pohorší, přijde francouzská metropole o svého jediného zástupce v nejvyšší soutěži.

Ministryně rozpustila ultras

Francouzská ministryně vnitra Michele Alliotová-Marieová nařídila rozpustit ultrapravicové frakce fotbalových týmů Paris St. Germain a FC Mety. Obě skupiny se nedávno na stadionech podílely na rasistických incidentech.

Pařížští fanoušci se děsí pádu do druhé fotbalové ligy

Paříží obchází strašidlo druhé ligy. Řeč je samozřejmě o fotbalovém klubu Paris Saint-Germain (PSG). Někdejší dvojnásobný mistr Francie, sedminásobný vítěz Francouzského poháru a trojnásobný vítěz Ligového poháru se pět kol před koncem potácí v tabulce na třetím místě od konce.

Paris Saint-Germain - Olympique Nice 2:3

Paříž je znovu vážně ohrožena sestupem. V domácím utkání s Nice si ještě nedlouho před koncem vedla, nakonec však prohrála 2:3. Nice se díky třem bodům vyhouplo na šesté místo.

Preview: Paris Saint-Germain - Olympique Nice

Fotbalisté PSG přivítají v Parku princů Nice a pokusí se navázat na jediný světlejší okamžik letošní sezóny – na vítězství v Ligovém poháru. Svěřenci Paula Le Guena potřebují zoufale body, aby se vyhnuli sestupovým příčkám. Hosté také nejsou v optimální pohodě, z posledních jedenácti zápasů dokázali zvítězit pouze v jediném.

Pauleta by mohl pokračovat v kariéře

Pedro Pauleta byl dlouho rozhodnutý pověsit po letošní sezoně kopačky na hřebík, k tomuto kroku ale nakonec možná nesáhne. Pokud ovšem bude ve své kariéře pokračovat, nebude již oblékat dres francouzského PSG...

AS Nancy-Lorraine - Paris Saint-Germain 1:0

Fotbalová mizérie PSG pokračuje, mužstvo z hlavního města nedokázalo vstřelit branku a z Nancy si odváží prohru 0:1. O jediný gól utkání se postaral dvacet minut před koncem Fortune.

Preview: AS Nancy-Lorraine - Paris Saint-Germain

Čerstvý vítěz ligového poháru Paris Saint-Germain zajíždí za hřiště Nancy – jednoho z aspirantů na účast v evropských pohárech. Bude pokračovat znovuzrození Pařížanů? Podepíše se zvednuté sebevědomí díky pohárovému vítězství na psychice týmu?

Paris Saint-Germain - Racing Strasbourg 1:0

Fotbalisté Paris Saint-Germain dokázali nejtěsnějším rozdílem 1:0 porazit soupeře ze Štrasburku v boji o záchranu. Rozuzlení zápasu přišlo dvacet minut před koncem, kdy se trefil střídající útočník Diané a "vysvobodil" svůj tým ze sestupového pásma.

Preview: Paris Saint-Germain - Racing Strasbourg

Záchranářskou bitvu uvidí v úterý diváci v Parku princů. Domácí tým se propadl v tabulce na předposlední místo, hosté ze Štrasburku na tom nejsou o mnoho lépe – získali pouze o tři body více než PSG.

Fanoušci PSG uráželi Lens

Ve francouzském fotbale se opět objevil rasismus v hledišti. Dva dny poté, co byly za chování svých fanoušků potrestány odpočtem jednoho bodu Mety, "přivítali" urážlivým transparentem příznivci klubu Paris St. Germain hosty z Lensu na finále Ligového poháru.

Paris Saint-Germain vyhrál ligový pohár

Tak přecejen něco co se může v hlavním městě Francie oslavit. Paris Saint-Germain totiž ve finále Ligového poháru udolal Racing Lens a získal tak cennou trofej. O vítězství rozhodl až v poslední minutě utkání Mendy, který se trefil z penalty.

Lyon se přiblížil mistrovskému titulu

Šestigólové hody viděli diváci v Lyonu, lídr tabulky vedl po půlhodině hry už 2:0, hostům se ale podařilo vyrovnat. Rozhodující dvě branky v rozmezí několika minut přidali domácí po hodině hry a upevnili svůj náskok v čele tabulky. Na vítězství domácího celku se nejvíce podepsal Fred, který vstřelil dvě branky.

Preview: Olympique Lyon - Paris Saint-Germain

Těžký zápas čeká svěřence trenéra Le Guena v Lyonu. Jeho tým se vyhýbá sestupovým příčkám jen díky lepšímu skóre a v neděli narazí na suveréna letošní sezóny – Olympique Lyon. Le Guen před pěti lety trénoval právě Lyon a dokázal s ním získat tři mistrovské tituly v řadě.