Paris Saint-Germain Francie - Paris Saint-Germain - Zprávy

Chabý fotbal! PSG přesto přes Borisov postoupil

I nepřesvědčivý výkon posunul fotbalisty PSG do osmifinále Ligy mistrů přes běloruský BATE Borisov. Z prvního zápasu si odvezlo remízu 2:2, kterou mimochodem zařídil až v 89. minutě vyrovnávacím gólem Peguy Luyindula, nakonec se ukázala tahle trefa jako rozhodující v celém duelu. Doma Pařížané uhráli bezbrankovou remízu, která jim díky dvěma vstřeleným brankám na hřišti soupeře nakonec stačila k postupu.

Preview: Paris Saint-Germain - BATE Borisov

Paris Saint-Germain je v souboji o osmifinále Evropské ligy s běloruským BATE Borisovem favoritem, přesto už v prvním zápase na půdě soupeře nijak nezářil a i celek s méně známých fotbalových končin přece může překvapit. Pařížanům stačí v Parku princů uhrát klidně i remízu 0:0 nebo 1:1, jelikož v Minsku před týdnem uhráli nerozhodný výsledek 2:2.

OGC Nice - Paris Saint-Germain 0:3

Paris Saint-Germain potvrdil roli favorita a z půdy Nice si za suverénní výhru 3:0 odvezl všechny tři body. Zatímco hosté napravili poslední dva ligové zápasy, ze kterých získali jen jeden bod, domácí se stále nachází v přímém ohrožení sestupu. Protože Lille v souběžně hraném klání neuspělo v Montpellieru, ztrácí PSG na vedoucí příčku už jen čtyři body.

Preview: OGC Nice - Paris Saint-Germain

Nice v tomto roce sehrálo porci zápasů s lepšími kluby z Francie. Už se střetlo s vedoucím Lille, s Bordeaux, ve Francouzském poháru třeba s Lyonem. Z dolní poloviny tabulky narazilo pouze na Sochaux, které navíc doma porazilo 2:0. Je pravda, že moc bodů v lednu a únoru nezískalo. Jak si povede proti PSG?

BATE Borisov - Paris Saint-Germain 2:2

Ve dvanáctistupňovém mrazu v běloruském Minsku dokázal francouzský Paris-Saint Germain uhrát s BATE Borisovem nerozhodný výsledek 2:2. Ačkoli v první půli měl více gólových příležitostí, v tom druhém se mu tolik nedařilo. Takže vyrovnávací trefu musel zařizovat až v 89. minutě Luyindula.

Preview: BATE Borisov - Paris Saint-Germain

Běloruský klub BATE Borisov zažívá po účastnění se Ligy mistrů další úspěšnou část své zatím ne příliš slavné historie. Proklouzl totiž v Evropské lize mezi 32 nejlepších, teď proti němu nastoupí francouzské PSG. To letos patří k horkým kandidátům na titul v Ligue 1 a v tomhle duelu je určitě favoritem.

Paris Saint-Germain - RC Lens 0:0

Bezbrankovou remízou skončilo měření sil mezi PSG a Lens. Domácí nedokázali za 90 minut najít recept na urputně bránícího se soupeře, i když do gólových příležitostí se dostávali.

Preview: Paris Saint-Germain - RC Lens

Pět bodů ztrácí druhé PSG, bojující o příčky nejvyšší, na vedoucí Lille. Nebylo by od věci tohle manko co nejrychleji smazat, pokud chce pomýšlet na zisk titulu. A utkání s Lens by mu k tomu mělo pomoci, hosté se totiž nachází na opačném pólu tabulky. Kouč Laszlo Boloni navíc vysekl domácím poklonu: "Máte nejlepší tým."

Rennes slaví výhru, s PSG má shodně 37 bodů

Rennes získalo důležité tři body v souboji s PSG. Výhru 1:0 zařídil už po dvaceti minutách hry Brahimi, který v branku proměnil svou sólo-šanci. Domácí se v tabulce dotáhli bodově právě na svého soupeře a třetí místo jim patří jen díky horšímu skóre. Tenhle výsledek jinak dost nahrává vedoucímu Lille. Jestli zítra vyhraje v Auxerre, bude mít na čele náskok sedmi bodů.

Preview: Stade Rennes - Paris Saint-Germain

Rennes by nejraději na přelom měsíce ledna a února nejrychleji zapomnělo. Nejenže v lize naposledy utrpělo debakl 1:5 od Sochaux, ale rovněž díky prohře 1:2 na půdě druholigového Reims vypadlo i z Coupe de France. To PSG pokračuje v dobrých výkonech. A rádo by prohánělo vedoucí celek Ligue 1 z Lille.

AC Arles-Avignon - Paris Saint-Germain 1:2

Fotbalisté PSG potvrdili roli favorita a poslední celek tabulky Arles-Avignon porazili na jeho půdě těsně 2:1. Dva góly hostům zařídil Melvüt Erdinc, který se tak trefil vůbec poprvé v sezóně dvakrát za zápas. Domácí však po kontaktní brance N'Diayeho dost zazlobili, Pařížané nakonec tři body ubránili se štěstím a se vší vervou.

Po Muntarim získal Sunderland i Sessegnona

Stephane Sessegnon se nakonec dočkal odchodu z PSG, záložník z Beninu bude ve své kariéře pokračovat v dresu Sunderlandu. 26letý fotbalista je dnešní druhou posilou Black Cats, ještě před ním na Stadium od Light zamířil záložník Interu Milán Sulley Muntari...

Preview: AC Arles-Avignon - Paris Saint-Germain

Paris SG ztrácí společně s Rennes a Lyonem na vedoucí Lille již čtyři body. Jestli na něj chce i nadále vyvíjet tlak, nesmí příliš ztrácet a musí pořád sbírat bodíky, jak nejlépe bude moct. A rozhodně je nesmí přenechat aktuálnímu soupeři - Arles-Avignon, nováček Ligue 1, je beznadějně poslední a pomalu a jistě se mu vzdaluje šance na záchranu.

Paris Saint-Germain - FC Sochaux 2:1

Pomsta za podzimní prohru Paris Saint-Germain proti výběru Sochaux, kde už od pátku nefiguruje český forvard Václav Svěrkoš, vyšla. I když se na konečné vítězství 2:1 opravdu dost nadřelo. Hosté se ujali vedení ve 14. minutě, přesně zacílil Maiga, ovšem branky Sakha a Giulyho zajistily domácím udržení aktuální druhé pozice.

Preview: Paris Saint-Germain - FC Sochaux

Zdá se, že Pařížanům forma přes zimní pauzu vydržela. V Národním poháru naposledy vyhráli s přehledem nad prvoligovým Lens 5:1. Stejně si chtějí rovněž zastřílet i proti Sochaux, kterému mají co vracet. Na konci srpna totiž na jeho půdě prohráli 1:3. Navíc - aby Lille nemohlo na první pozici nijak divoce odskočit, je potřeba zvítězit.