Cavaniho po finále těšily výhra, góly i výkon PSG

20.04.2014, 17:35
Aktuality
Na domácí double má zaděláno PSG. Celek z hlavního města Francie vládne tabulce Ligue 1 a včera opanoval Ligový pohár. V jeho finále oplatil Lyonu týden starou ligovou prohru a vyhrál 2:1, obě branky vítězů vstřelil Edinson Cavani...

"Coupe de la Ligue pro nás představoval důležitý cíl. Chtěli jsme podat dobrý výkon, vyhrát a dostat se ze situace z posledního období," prohlásil pařížský hrdina zápasu.

"Jsme šťastni, že se nám to podařilo. Já sám mám radost ze svých gólů a děkuji spoluhráčům," dodal.

Uruguayský kanonýr otevřel skóre už ve třetí minutě, ve 32. minutě pak náskok PSG pojistil proměněnou penaltou. Lyon po změně stran stihl jenom snížit, v 54. minutě se o to postaral Alexandre Lacazette.

"Byl to zápas podobný tomu s Chelsea, tam jsme čekali do 87. minuty a v té nám vše uteklo. Soupeř neměl mnoho šancí. Škoda, že jsme inkasovali ten gól, zbytečně jsme se poté museli strachovat. Už od úvodního výkopu jste mohli cítit napětí, byli jsme frustrovaní. Po vstřelené brance jsme nevěděli, co dělat, ale hráli jsme s volností a vyhráli," hodnotil utkání obránce Christophe Jallet.

Autor: Tomáš Pavlík / goal.com