Olympique Marseille Francie - Olympique Marseille - Zprávy

Marseille už šestkrát v řadě nevyhrála. Utne nelichotivou šňůru v Brestu?

Aktuální osmé místo není pro Marseille žádným uspokojivým výsledkem. Zato v Brestu si z postavení na předních pozicích mlaskají. Oba týmy měly před sezónou jiné ambice, domácí se chtěli hlavně zachránit, hosté usilovat o vklouznutí do Ligy mistrů pro příští sezónu. Zatím je ale karta obrácená naruby. A opravdu stěží se dá predikovat v tomto souboji nějaký favorit.

Šachtar na stadionu Hamburku další vítězství neslavil, góly padaly až po změně stran

Šachtar Doněck remizoval v úvodním duelu prvního vyřazovacího kola Evropské ligy s Marseille 2:2. V utkání hraném v Hamburku, kde již Doněck dokázal porazit Barcelonu, padaly góly až ve druhém poločase. Vždy navíc v rychlém sledu, vedení se napoprvé i napodruhé ujali hosté z Francie, náskok jim však ani jednou dlouho nevydržel. Klíčovým pro celou partii se pak stal zásah Eguinalda ze třetí minuty nastavení, jenž rozhodl o tom, že se do odvety půjde za vyrovnaného stavu.

Šachtar po dvouměsíční pauze čeká ostrý start, čeká ho totiž nevyzpytatelná Marseille

Ukrajinský Šachtar se v této sezóně již posedmé za sebou probojoval do základní skupiny Ligy mistrů, v silné konkurenci Barcelony, Porta a belgického outsidera Royal Antverpy vybojoval solidních devět bodů a obsadil třetí místo, které mu vyneslo play-off o osmifinále Evropské ligy. V něm je považován za mírného outsidera, jelikož narazí na ambiciózní francouzský tým Olympique Marseille.

Souboj nespokojených nepotěšil nikoho, červená karta přihrála Métám bod v Marseille

Méty si v zápase 21. kola Ligue 1 zahrály více než hodinovou přesilovku proti Marseille, nakonec si však odvezly z jihu Francie jen bod za remízu 1:1. Domácí tým se musel od 31. minuty obejít bez vyloučeného stopera Samuela Gigota, což Les Olympiens výrazně zkomplikovalo cestu za prvním ligovým vítězstvím v tomto kalendářním roce. Hráče v bílém přesto poslal do vedení Faris Moumbagna, bleskovou odpověď si nicméně připravil na druhé straně Matthieu Udol. Les Grenats tak alespoň poprvé od 26. listopadu v lize bodovali.

Gattuso míní sjednat pořádek, jeho Marseille uvítá konstantně se trápící Méty

Méty neprožívají vůbec lehké období. Klub z Lotrinska se topí v krizi, od začátku prosince nezná nic jiného než porážku. A jeho fanoušci po minulém nezdaru s Lorientem už projevili svou frustraci naplno a napadli policejní složky. Uklidnit situaci se nyní hosté pokusí na půdě Marseille, která bude sjednávat nápravu po předešlém nepovedeném derby na půdě Lyonu.

Otřes břevna po sekundě hry Lyon při cestě za výhrou nevykolejil

Lyon porazil ve 20. kole Ligue 1 Marseille 1:0 a vzdálil se sestupovým příčkám. Derby Choc des Olympiques odstartovalo netradičním pokusem. Hned z úvodní rozehrávky chtěl skórovat Amine Harit, ale z půlky hřiště trefil ke smutku fanoušků pohledných branek jen břevno. Jediným úspěšným střelcem duelu se tak stal ve 37. minutě Alexandre Lacazette, jenž po nevydařeném podzimu vsítil už 10. gól v ročníku.

Marseille trápí marodka. Zvládne v Lyonu další Choc des Olympiques?

Pakliže nějaká událost v negativním slova smyslu poznamenala letošní ročník Ligue 1, pak ta z října, kdy na sebe měly narazit výběry Marseille a Lyonu. Tehdy se však hrát nemohlo, duel byl na poslední chvíli odvolaný, protože byl napadený klubový autobus Les Gones domácími fanoušky. Muselo se odkládat na prosinec. A teď je na řadě v Auvergne-Rhone-Alpes odveta.

Vitinha po roce mění působiště: Marseille útočníka zapůjčila do Janova

CFC Janov dotáhl příchod Vitinhy z Olympique Marseille. Bývalý útočník Bragy bude na Apeninském poloostrově do léta hostovat, součástí dohody je také opce ve výši 25 milionů eur...

Monako navzdory dvěma vyloučeným hráčům získalo v Marseille bod

Monako remizovalo ve šlágru 19. kola Ligue 1 na hřišti Marseille 2:2. Skvěle rozehraný duel po trefě Wissama Ben Yeddera Knížatům výrazně zkomplikoval Guillermo Maripán, jenž byl v 11. minutě vyloučen. Olympionici početní převahu využili ke srovnání, hosté si ale ještě před pauzou vzali vedení zpět. Konečné skóre tak atraktivnímu duelu dodal až po změně stran vyrovnávací trefou Leonardo Balerdi. Stav utkání již nezměnila ani další červená karta pro hosty z 87. minuty.

Marseille přivedla vysněného levého obránce. Merlin podepsal smlouvu do roku 2028

Olympique Marseille oficiálně oznámil podpis smlouvy s jednadvacetiletým levým obráncem Quentinem Merlinem z FC Nantes za částku 12 milionů eur. V pátek večer se tak uzavřela diskutovaná přestupová sága, která upoutala pozornost nejen příznivců Nantes i Marseille, ale také českých fanoušků. Francouzský klub měl totiž mít jako další možnost připravené angažování třiadvacetiletého Davida Juráska z lisabonské Benfiky.

Marseille i Monacu se těžko zbrojí. Kdo ovládne boj o Středozemní moře?

Derby de la Mediterranée aneb bitva o Středozemní moře okoření sobotní program Ligue 1. Zatím si počíná lépe Monaco, které má o pět bodů více než Marseille, domácí se na každý pád určitě budou chtít revanšovat za nedávný výpadek z Coupe de France. A udobřit si své příznivce zrovna v souboji s lokálním rivalem by mohlo být tou nejlepší možnou cestou.

Saúdská Arábie místo Francie, Lodi přestoupil z Marseille do Al-Hilalu

Al-Hilal SFC dotáhl přestup Renana Lodiho z Olympique Marseille. Pětadvacetiletý brazilský reprezentant, jenž na sebe upozornil v Atléticu Madrid, podepsal smlouvu na tři a půl roku...

Marseille našla posilu na levý okraj obrany, volba padla na Garciu

Olympique Marseille sháněl posilu na levý okraj obrany a řešením se nakonec stal Ulisses Garcia. 28letý švýcarský reprezentant přišel z domovského Young Boys, na jihu Francie podepsal kontrakt na čtyři a půl roku.

Marseille se při absenci afrických reprezentantů musela spokojit s remízou

Marseille remizovala v předehrávce 18. kola francouzské Ligue 1 se Štrasburkem 1:1. Domácí se museli popasovat s odlivem hned sedmi hráčů, kteří odjeli reprezentovat své země na Africký pohár. Navzdory tomu už ve druhé minutě skórovali zásluhou hlavičky Samuela Gigota. Hosté však naopak v samém závěru po premiérové trefě Jérémyho Sebase srovnali, čímž protáhli svou sérii bez porážky na šest soutěžních duelů v řadě.

Bude trpět Marseille kvůli Africkému poháru národů? V páteční předehrávce uvítá Štrasburk

Africký pohár národů se kvapem blíží. A jestli nějakou soutěž v Evropě notně postihne, pak bezpochyby také Ligue 1. Marseille je přitom jedním z těch celků, který kvůli tomuto turnaji opustí řada hráčů, jež patří minimálně do užšího výběru trenéra Gennara Gattusa. Nejen pro něj budou představovat úvodní lednové týdny těžkou pořízenou, včetně klání se Štrasburkem.