Olympique Marseille Francie - Olympique Marseille - Zprávy

Fotografie, která hýbe Francií. Zakrvácený Grosso je jen další výstrahou

Násilí fanoušků na stadionech i mimo ně v posledních měsících v Evropě graduje. Před zápasem předkola Ligy mistrů zemřel jeden z příznivců Dinama Záhřeb, v Nizozemsku se zase kvůli nepokojům nedohrál zápas Ajaxu s Feyenoordem. Dlouhodobé problémy má ale především Francie.

Po útoku na autobus Lyonu bylo zadrženo devět fanoušků

Francouzská vláda odsoudila násilnosti fanoušků, kvůli kterým se v neděli neodehrál ligový zápas Marseille - Lyon. Uvedla také, že po útoku příznivců na autobus hostujícího celku bylo zadrženo devět chuligánů. Informovala o tom agentura AFP.

Kameny a petardy. Fanoušci Marseille napadli autobus Lyonu, zraněný byl Grosso

Zápas 10. kola francouzské ligy mezi Marseille a Lyonem se dnes neodehrál kvůli útoku domácích fanoušků na autobus hostů, při němž byl zraněn trenér Fabio Grosso. Italský kouč Lyonu utrpěl krvavé zranění v obličeji, rozhodčí utkání odvolal krátce před výkopem.

Marseille se konečně dočkala tří bodů. Antickou zápletku nechtěně rozluštil Stankovič

Olympique Marseille vyhrál ve třetím kole skupiny B Evropské ligy na svém hřišti nad AEK Atény 3:1. Francouzský tým nakročil k plnému bodovému zisku již v první půli, kdy jej poslal do vedení Vitinha. Po změně stran sice dokázal řecký celek srovnat, krátce nato však ve vápně fauloval Cican Stankovič, za což viděl červenou kartu, čímž navíc pro soupeře zařídil pokutový kop. Z toho následně skóroval Amine Harit, jehož rozhodující branka znamenala také premiérový tříbodový zápis domácích do tabulky.

Marseille přivítá lídra skupiny AEK Atény

Skupinová fáze Evropské ligy míří do své poloviny a v nabité skupině B hostí Marseille řeckou AEK Atény. Hostující celek skupinu nečekaně vede a na jihu Francie může udělat významný krok k postupu do jarní části soutěže.

Bitvu o jih Francie svázala nervozita. Nice si vytáhlo vítěznou kartu díky nadějnému žolíkovi

Fotbalisté Nice vyhráli v devátém kole Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Marseille 1:0 a zůstávají nadále v nejvyšší francouzské soutěži neporaženi. Ani jeden z týmů nezískal v průběhu utkání optickou převahu, v 80. minutě si však hosté nepohlídali střídajícího Evanna Guessanda, který rozhodl. V čase jeho gólu již Olympionici dohrávali v oslabení, když byl krátce před inkasovanou brankou vyloučen po dvou slepených žlutých kartách Leonardo Balerdi. Orli ve zbytku duelu vedení udrželi a i díky čtvrtému čistému kontu v řadě poskočili zpět na první příčku tabulky.

Azurové pobřeží bude vířit: Nice vyzve nedalekého rivala z Marseille

Trochu překvapivě zůstává Nice zatím jediným neporaženým celkem v Ligue 1. Zaslouženě tak okupuje přední příčky v tabulce, nemá přitom jediný důvod si v aktuálním utkání nevěřit na svého lokálního rivala z jihu Francie. Marseille zatím drží kontakt s těmi nejlepšími, přece by ale měla daleko pravidelněji vítězit, aby se aspoň o top čtyřku mohla rvát s větším klidem.

Aubameyang po letech gólově pozdravil Francii. Marseille přerušila více než měsíční zmar

Hráči Marseille porazili v osmém kole Ligue 1 Le Havre 3:0 a po šesti soutěžních zápasech bez výhry oslavili tříbodový zisk. Významný podíl na úspěchu Olympioniků měl 34letý útočník Pierre-Emerick Aubameyang, který se prosadil ve francouzské nejvyšší lize poprvé od dubna roku 2013, kdy před přestupem do Dortmundu řádil v dresu St. Étienne. Hostům ve stahování dvougólového manka rozhodně nepomohl Rassoul Ndiaye, jenž po dvou zbytečných faulech opustil hřiště ještě před přestávkou.

Osmé kolo Ligue 1 svede proti sobě Marseille a Le Havre

Oba celky mají na kontě zatím devět bodů. Zatímco pro úřadujícího mistra Ligue 2 se jedná o fajnový počin, na opačném pólu Francie z takového čísla radost věru nemají. Proto si OM bude chtít jít za třetím vítězstvím, které by jej mělo posunout z dvanácté příčky směrem vzhůru.

De Zerbi v souboji charismatických Italů nesložil zbraně. Marseille prohospodařila slibný náskok

Marseille v domácím utkání druhého kola skupiny B Evropské ligy remizovala s Brightonem 2:2. Každý z poločasů se nesl v režii jednoho z týmů. Úvodní dějství opanovala po dvou slepených brankách z rozmezí 19. a 20. minuty družina Gennara Gattusa, jenže po změně stran na hřišti vládl soupeř. Svěřenci Roberta De Zerbiho se nakonec dočkali i historicky prvního bodového zisku v pohárové Evropě, jelikož v 88. minutě srovnal z penalty Joao Pedro.

Marseille hostí v souboji dvou italských stratégů Brighton

Domácí Marseille se na Stade Velodrome ve čtvrtek navečer představí svým náročným fanouškům v duelu s atraktivním soupeřem, protože do Francie míří Brighton. A mohla by to být hodně zajímavá podívaná, protože oba týmy jsou zvyklé na střílení mnoha branek.

Monako vyzvalo Marseille na gólovou férovku, domácí těžili z výkonu mladíka Aklioucheho

V sedmém kole Ligue 1 zvítězilo domácí Monako nad Marseille 3:2. Oba týmy si navzájem vystavily lekci z produktivity, když prvnímu viditelně úspěšnému zákroku brankáře předcházely hned čtyři branky. Olympique pod vedením nového trenéra Gennara Gattusa dvakrát vedl, celek z Azurového pobřeží ale dokázal pokaždé velmi záhy vyrovnat. Vítěznou stíhací jízdu knížecího klubu následně dokonal mladý středopolař červenobílých Maghnes Akliouche, jenž zaznamenal dva góly a asistenci.

Zavane do Marseille čerstvý vítr Gattuso? Premiéru na lavičce OM podstoupí v Monacu

Derby de la Mediterranée je šlágrem sedmého kola Ligue 1. Monaco si zatím od startu nové sezóny počíná lépe než jeho lokální konkurent z Marseille, fakticky je ale dvoubodový rozdíl natolik minimální, že by žádnou zásadní výhodu díky nějaké parádní formě mít nemělo. Pro hosty se bude jednat o parádní příležitost, jak pod novým velením napravit minulý neúspěch.

Marseille našla nového kormidelníka, Marcelina nahradil Gattuso

Novým trenérem Marseille se stal Ital Gennaro Gattuso, který na lavičce nahradí Španěla Marcelina. Ten skončil minulý týden po pouhých sedmi zápasech ve funkci. Francouzský celek to oznámil na svém webu.

Šlágr Ligue 1 zastínily homofobní urážky fanoušků PSG na adresu Marseille

Francouzští politici volají po přísných sankcích pro fanoušky fotbalistů Paris Saint-Germain, kteří během nedělního ligového šlágru homofobně uráželi příznivce Olympique Marseille. PSG doma svého rivala porazil jednoznačně 4:0.