Montpellier HSC Francie - Montpellier HSC - Zprávy

Toulouse to po výprasku na Anfieldu schytalo i v lize. Montpellieru tentokrát výhru fanoušci nevzali

Fotbalisté Montpellieru dokázali poprvé v sezoně urvat na domácí půdě tři body, když zvítězili v utkání 10. kola Ligue 1 nad Toulouse 3:0. La Paillade o svém úspěchu rozhodli už ve 13. minutě, kdy se prosadil Akor Adams. Letní posila z norské ligy pak společně s Khalilem Fayadem přidala ve druhé půli ještě po jednom zásahu a zasloužila se o nápravu po nepěkném závěru posledního domácího zápasu s Clermontem. Hosté tak po nevydařeném duelu na evropské scéně proti Liverpoolu prohráli i ve francouzské soutěži, v jejíž tabulce zůstali ve spodní polovině.

Po výprasku od Liverpoolu se Toulouse pokusí přehrát Montpellier

TFC aktuálně svádí boje na dvou frontách, přičemž v Ligue 1 na začátku sezony rozhodně pomýšleli na víc, než na jedenáct bodů po devíti utkáních. V táboře MHSC naopak věří, že konec října 2023 bude stejně radostný, jako jeho začátek.

Další rána pro těžkostmi zkoušený Montpellier přišla v Nantes. O body jej připravil bývalý hráč

Nantes zvítězilo v domácím duelu devátého kola Ligue 1 nad Montpellierem 2:0. O něco aktivnější Kanárky poslal v závěru prvního poločasu do vedení bývalý hráč hostujícího celku Florent Mollet. Trefa záložníka, jenž v kádru La Paillade strávil čtyři sezony, se nakonec ukázala být vítěznou. Mistr ze sezony 2011/2012 tak prožil další nevydařený duel poté, co před reprezentační pauzou kvůli neukázněným fanouškům nedohrál dobře se vyvíjející zápas s Clermontem, o jehož výsledku ještě nebylo francouzskými fotbalovými orgány rozhodnuto.

Duel Nantes s Montpellierem slibuje zajímavou podívanou

Specifický bude zápas především pro Michela Der Zakariana, který na Stade de la Beaujoire odvedl coby hráč i trenér kus dobré práce, nicméně teď hájí barvy MHSC, se kterým v současné sezoně už víckrát postrádal fotbalové štěstíčko, které se zatím drží spíše na straně Les Canaris.

Matador z Montpellieru oblíbenou disciplínou jistil výhru. Adams dotírá na Mbappého

Montpellier vyhrál v sedmém kole Ligue 1 na hřišti Lorientu 3:0. Teprve druhé letošní vítězství jihofrancouzského celku zařídil po půlhodině hry celkově dvougólový Akor Adams, který se v tabulce střelců dotáhl na druhé místo za Kyliana Mbappého. Pojistku přidal ve druhé půli z pokutového kopu zkušený Téji Savanier, jenž proměnil už 30. penaltu ve své kariéře. Hosté si tak v poklidném tempu dokráčeli již pro čtvrtý po sobě jdoucí triumf na hřišti Les Merlus a zároveň protáhli sérii ligové neporazitelnosti na půdě tohoto protivníka, jejíž začátek se datuje do roku 2012.

Vzájemný zápas Lorientu s Montpellierem slibuje zajímavou podívanou

Oba celky se sice krčí s jedinou výhrou a třemi remízami v dolní polovině tabulky, nicméně co se počtu vstřelených branek týče, vedou si skvěle. Vzájemné klání tedy slibuje další góly. I proto, že bez jediného zásahu se mezi MHSC a Les Merlus hrálo naposledy v lednu 2015.

Mistr remíz dostál své pověsti. Duel v Montpellieru byl přehlídkou brankářských zákroků

Montpellier remizoval v šestém kole Ligue 1 na vlastním hřišti 0:0 s Rennes. Utkání vládli na obou stranách brankáři, kteří předvedli několik kvalitních zákroků a výrazně přispěli k první dělbě bodů mezi těmito soupeři od ledna roku 2019. Té nedokázal zabránit ani Wahbi Khazri, jehož ostrá rána orazítkovala po hodině hry pouze horní tyč. Hosté tak znovu potvrdili, že v úvodu sezony v nerozhodném výsledku našli zalíbení, neboť se s ním loučili už popáté v řadě.

Rennes nechce proti Montpellieru ztratit kontakt s čelem tabulky

Případné vítězství by pro Les Rouges et Noirs znamenalo, že po šesti kolech budou na vedoucí příčku ztrácet dva bodíky. Naopak pro MHSC by eventuální prohra byla už třetí z posledních čtyř zápasů.

Štrasburk se štěstím uhájil domácí neporazitelnost. Montpellier ztratil dvougólové vedení

Fotbalisté Štrasburku remizovali v pátém kole Ligue 1 před vlastními fanoušky s Montpellierem 2:2. Po gólu Arnauda Nordina, který krátce před pauzou zvyšoval vedení hostů, to přitom vypadalo, že tým z Alsaska by mohl přijít o letošní domácí neporazitelnost. Po hodině hry se však Le Racing vrátil do hry, přinutil svého soupeře k vlastní brance a v 69. minutě zařídil konečnou remízu střídající Lebo Mothiba. Jeho gól byl tím posledním i díky zásahu videorozhodčího, jenž v nastavení zneplatnil třetí zásah La Paillade.

Napraví Strasbourg dojem proti Montpellieru?

Před reprezentační přestávkou oba mančafty prohrály, nicméně v případě klubu z francouzsko-německé hranice to bylo prohra zcela zasloužená a vlastně ještě milosrdná. Nicméně jelikož se i MHSC potýká se slabší formou, šance bodovat není malá.

Lille ovládlo souboj týmů se stejnou formou, hubenou výhru trefil Yazici

Montpellier ve čtvrtém kole Ligue 1 nezvládl výjezd na sever Francie, když na půdě Lille prohrál 0:1. Před začátkem kola se oba celky nacházely v naprosto stejné situaci, jelikož jim u počtu výher, remíz a proher svítila v tabulce u každé z položek jednička. Bleskurychlá trefa Yusufa Yaziciho zaručila Les Dogues plný bodový zisk a prodloužila šňůru neporazitelnosti na domácí půdě proti francouzskému mistrovi z ročníku 2011/2012 již na úctyhodných 12 utkání.

Lille bude chtít proti Montpellieru odčinit porážku s Lorientem

Svěřenci odjeli z Bretaně s nedobrým výsledkem 1:4, s čímž se opravdu nepočítalo. Také MHSC mají, co napravovat, protože jejich domácí prohra s Remeší byla jen o jednu branku mírnější.

Reims uloupilo v Montpellieru tři body. První porážku La Paillade režíroval maltský záložník

Fotbalisté Reims pokračovali v dobrých výkonech i na půdě Montpellieru, kde zvítězili ve třetím kole Ligue 1 3:1. Hosté rozhodli o své výhře již v prvním poločase, kdy vsítili dva góly. Hlavní postavou utkání byl Teddy Teuma, jenž na první branku nahrával a další dvě sám vstřelil. La Paillade tak poprvé v letošním ročníku poznali chuť porážky, zatímco červenobílí uzmuli tři body podruhé v řadě a posunuli se do první čtveřice v tabulce.

Montpellier načíná éru bez Wahiho. Naváže na drtivou výhru z Lyonu proti Remeši?

Stihl jen jeden zápas na pár minut a pak se stěhoval definitivně pryč. A bezpochyby nebude lehké pro Montpellier nahradit hráče kalibru Elyeho Wahiho, bez jehož přítomnosti by se loni záchrana v Ligue 1 zřejmě nerodila vůbec snadno. Jednoduše už se pevně musí smířit s tím, že tenhle hráč je nadobro pryč, v takovém rozpoložení vyrazí v neděli odpoledne na Remeš.

Premier League ne. Wahi zůstává v Ligue 1, stěhuje se z Montpellieru do Lens

Lens získalo posilu do ofenzívy. Během utkání druhého kola proti Rennes už se na tribunách s novým dresem prezentoval Elye Wahi, který se stal vůbec nejdražší posilou v historii klubu. O dvacetiletého forvarda byl v uplynulých týdnech zájem v Premier League, hráč se nicméně rozhodl setrvat v Ligue 1. Opustil Montpellier a rozšířil řady úřadujícího vicemistra Francie.