EA Guingamp Francie - EA Guingamp - Zprávy

EA Guingamp - Angers SCO 1:0

Fotbalisté Guingampu pokračují ve skvělých výkonech v tomto ročníku Ligue 1 a nyní nakonec zvládli vyrovnaný zápas s Angers, když vyhráli nejtěsnějším poměrem 1:0. V tabulce francouzské nejvyšší soutěži se nacházejí na solidní čtvrté pozici s dvaceti body o skóre před pátým Rennes. Hosté spoléhali na dobrou defenzívu a chtěli získat bod, nicméně čtvrthodiny před koncem inkasovali a se čtrnácti získanými body jsou na jedenácté příčce.

Preview: EA Guingamp - Angers SCO

Guingamp si letos vede nad očekávání dobře. Především před vlastními fanoušky se mu daří náramně a právě na domácí prostředí hodlá spoléhat i v malém bretaňském derby proti Angers. Hosté se po mizerném vstupu do Ligue 1 konečně srovnali a nacházejí se v klidném středu tabulky, kde by vlastně chtěli být po celý ročník.

Olympique Lyon - EA Guingamp 1:3

Depresivní odpoledne pro Génésia a jeho muže ještě podporuje fakt, že Lyon v poločase vedl 1:0, byl jasně lepším týmem a mohlo být dávno hotovo; jen sám Sergi Dárder měl dvě skvělé šance, narazil ale na švédského gólmana v hostující brance, Karla-Johana Johnssona.

Preview: Olympique Lyon - EA Guingamp

Skoro polovinu všech zápasů Lyon v rámci Ligue 1 prohrál. Jednoduše si nemůže dovolit znovu zaváhat, jestli chce být v kontaktu s pohárovými příčkami, ačkoli na jeho půdu zavítá nepříjemný Guingamp, který je v tabulce díky jednomu získanému bodu dokonce výše. Tohoto soupeře mají Les Gones opravdu hodně v oblibě, porazili ho už šestkrát v řadě.

EA Guingamp - Lille OSC 1:0

Vítězství Guingampu sice nebylo nikterak přesvědčivé, ale přesto se počítá. Tým vedený Antoinem Kombouarém se tak dotáhl zpět k pohárovým příčkám, zatímco Lille spadlo do sestupového pásma.

Preview: EA Guingamp - Lille OSC

Lille nutně potřebuje bodovat, aby si nezadělalo na problémy. Guingamp oproti tomu bude chtít napravit dojem z posledních dvou smolných porážek.

Stade Rennes - EA Guingamp 1:0

Souboj dvou aktuálně nejlepších bretaňských celků zvládlo lépe Rennes, které uštědřilo Guingampu krutou ránu v podobě rozhodující branky ze třetí minuty nastavení druhé půle. O tu se postaral mladý útočník Adama Diakhaby, jenž na hřiště přišel až v 79. minutě. Hosté se tak kvůli této porážce dostali v tabulce za svého protivníka, zatímco domácí stoupli na sedmou pozici.

Preview: Stade Rennes - EA Guingamp

Z pěti bretaňských celků působících v nejvyšší francouzské soutěži si právě Rennes a Guingamp vedou zatím nejlépe. Oběma celkům se však v minulém kole nedařilo podle představ a své porážky by rády co nejrychleji napravily. Zatímco domácí absolutně vyhořeli na půdě nováčka soutěže z Dijonu, hosté nedokázali bodovat na horké korsické půdě v Bastii.

SC Bastia - EA Guingamp 1:0

Že Bastia domácí zápasy povětšinou zvládá, se potvrdilo i o tomto víkendu, kdy z Korsiky odjížděli s prázdnou borci, kteří hájí barvy Guingampu. Že tři body zůstanou na ostrově ve Středozemním moři, zařídil jeden jediný gól!

Preview: SC Bastia - EA Guingamp

Bastia má před sebou nesnadný zápas s Guingampem, který bude chtít dokázat, že výkony z prvních čtyř duelů sezony nebyly náhodné. Korsický celek přitom stále tak trochu hledá formu.

EA Guingamp - FC Lorient 1:0

Tak dalo to docela makačku, nicméně Guingamp nakonec srdnatě bránící Lorient udolal. Zůstává tak v kontaktu s čelem tabulky, zatímco Les Merlus se dále utápějí na jejím dně.

Preview: EA Guingamp - FC Lorient

Lorient a Guingamp spolu od roku 2013 (kdy se oba kluby opět sešly mezi elitou) sehrály šest zápasů, z nichž Les Merlus čtyřikrát zvítězili, jednou remizovali a pouze jednou padli. Dnes budou chtít svoji dobrou bilanci s bretaňským sokem prodloužit a navázat tak na víkendový triumf nad Lille, který přerušil jejich katastrofální start do sezony.

Toulouse FC - EA Guingamp 2:1

Toulouse podruhé v sezoně vyhrálo a zamířilo do horní poloviny tabulky. Díky lepšímu skóre dokonce před Guingamp, kterému příliš nepomohl brankář.

Preview: Toulouse FC - EA Guingamp

Toulouse FC by si rádo připsalo druhou výhru. Jenže v cestě za třemi body bude stát dosud neporažený Guingamp.

EA Guingamp - Montpellier HSC 1:1

Guingamp pouze remizoval s Montpellierem a promarnil tak možnost mít stejně bodů, jako vedoucí celek tabulky Monaco. MHSC má nyní bodů na kontě pět.