EA Guingamp Francie - EA Guingamp - Zprávy

Preview: FC Metz - EA Guingamp

Sedmnácté Méty se jen tak tak drží nad sestupovým pásmem a reálně jim hrozí, že do něj ještě před Vánocemi spadnou. Aby tuto hrozbu odvrátily a nemusely přitom spoléhat na okolní výsledky, musí před vlastními fanoušky porazit Guingamp. To ale nebude rozhodně nic jednoduchého..

EA Guingamp - Paris Saint-Germain 2:1

Co PSG prakticky celý říjen a listopad doháněl, to ztratil během pouhých tří týdnů v prosinci. Už se zdálo, že se co nevidět vyhoupne na nejvyšší příčku, jenže tři zpackaná kola vlastně znamenají, že se ztráta na titul znovu pouze prohloubí. Guingamp, podobně jako v roce 2014, slavil nad francouzským gigantem překvapivé vítězství 1:0.

Preview: EA Guingamp - Paris Saint-Germain

Antoine Kombouaré čelí velké výzvě: současný kouč Guingampu se v sobotu večer postaví svému bývalému zaměstnavateli, kterým není nikdo jiný než mocné PSG. Pařížský klub letos nepůsobí tak dominantním dojmem jako v uplynulých sezonách, takže domácí cítí na Stade du Roudourou šanci na překvapení..

AS Saint-Étienne - EA Guingamp 1:0

Hráči Saint-Étienne zvládli důležitý zápas s konkurenčním Guingampem a nakonec ho na domácím stánku dokázali zdolat nejtěsnějším poměrem 1:0. Díky tomuto úspěchu se bodově dotáhli na Toulouse a s pětadvaceti body jsou tedy na osmém místě. Hosté naopak nedokázali navázat na předchozí vítězství proti Nantes a se šestadvaceti body zůstávají na šesté pozici, odmítli tak možnost své umístění vylepšit.

Preview: AS Saint-Étienne - EA Guingamp

St. Étienne je rozhodně notně povzbuzeno o čtvrteční vítězství v Anderlechtu, díky němuž si zajistilo první místo ve skupině. Nicméně v Ligue 1 nenachází už přes měsíc optimální pohodu a propadlo se do středu tabulky. Potvrdit svůj úspěch z pohárové Evropy nebude proti Guingampu vůbec jednoduché. Soupeř se nachází na parádním pátém místě tabulky.

EA Guingamp - FC Nantes 2:0

Trápící se Nantes, které před tímto kolem odvolalo trenéra Reného Girarda, si chuť v bretaňském derby na půdě Guingampu nespravilo. Dočasný lodivod Philippe Mao, jenž doteď vedl nantskou rezervu, mužstvo po debaklu ve vloženém kole s Lyonem mohl jen těžko vyburcovat. Domácí se prosadili díky Jimmymu Briandovi a Yannisovi Saliburovi.

Preview: EA Guingamp - FC Nantes

Už toho bylo asi příliš jak na vedení klubu, tak na samotného Reného Girarda. Neoblíbeného kouče Nantes stál středeční debakl s Lyonem logicky pracovní místo, neboť Kanárci zabředli na předposlední příčku. Napravovat si reputaci v bretaňském derby proti Guingampu bude pro ně za současné situace extrémně složitý úkol.

EA Guingamp - OGC Nice 0:1

Pro Nice to nebylo snadné utkání. O výhře rozhodnul už v úvodu Younés Belhanda, takže skvadra Luciena Favreho zůstává lídrem.

Preview: EA Guingamp - OGC Nice

OGC Nice potřebuje proti Guingampu vyhrát, aby mělo absolutní jistotu, že nepřijde o první místo v tabulce. Jak Monaco, tak PSG totiž zůstávají silnými konkurenty.

SM Caen - EA Guingamp 1:1

Guingamp jako by měl poslední dobou čuch na branky v závěrech utkání. Před reprezentační přestávkou si zařídil výhru nad Angers dvanáct minut před koncem, v Dijonu a s Bordeaux zachraňoval bod v nastavení a teď na půdě Caen srovnával pět minut před koncem díky Niilovi De Pauwovi, jenž záhy odpověděl na trefu Ronnyho Rodelina.

Preview: SM Caen - EA Guingamp

V posledních dvou kolech jeden z velkých objevů letošního ročníku Ligue 1 polevil. Guingamp po čtyřech výhrách v řadě pouze dvakrát remizoval, i tak se však drží v kontaktu s pohárovými pozicemi, což je pro něj zcela luxusní záležitost. Caen je na tom podstatně hůře, od sestupového pásma ho totiž dělí pouhý jeden bod.

EA Guingamp - Girondins Bordeaux 1:1

Bordeaux v poslední době jednoduše zapomnělo vyhrávat. Dnes ještě po 90 minutách vedlo v Guingampu 1:0, nakonec se ale musí spokojit pouze s remízou - už pátou za posledních sedm ligových zápasů. A to ještě Bordelais zahodili penaltu. Domácím hrdinou se stal kapitán Jimmy Briand, který vstřelil v nastavení svoji třetí branku v sezoně.

Preview: EA Guingamp - Girondins Bordeaux

EA Guingamp zatím drží vynikající čtvrtou pozici. Bordeaux, které bodovalo ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních, se však před svého soupeře může v případě výhry dostat. Na Stade du Roudourou by tedy mohla být k vidění velmi zajímavá podívaná.

Dijon FCO - EA Guingamp 3:3

Djion neprohrál na domácím Stade Gaston Gérard ani pošesté v řadě a stanovil tak nový historický prvoligový rekord, přesto nemůžou být hráči nováčka zcela spokojeni - proti Guingampu totiž měli navrch a hostům zachránil divokou remízu 3:3 až Niil De Pauw v poslední minutě.

Preview: Dijon FCO - EA Guingamp

Guingamp si prostě i nadále vede v domácí soutěži skvěle. Aktuálně mu patří čtvrtá příčka za vedoucím triem Nice, Monako a PSG. A to se samozřejmě moc hezky poslouchá. Pokud se mu podaří naplno uspět i venku v Dijonu, o své postavení by neměl přijít. Nováček francouzské nejvyšší soutěže však neprohrál už pětkrát v řadě.