Amiens SC Francie - Amiens SC - Zprávy

AS Saint-Étienne - Amiens SC 0:0

Třebaže zápas mezi ASSE a Amiens nepřinesl gólové hody, žádná nuda to na Stade Geoffroy-Guichard nebyla. Oba celky vyprodukovaly dohromady sedm střel, které mířily mezi tři tyče, přičemž na výhry 1:0 zvyklí domácí měli tentokrát spíše smůlu.

Preview: AS Saint-Étienne - Amiens SC

ASSE se po remíze s Montpellierem pokusí vyzrát na Amiens. Rozhodně to ale nebude mít snadné, protože skvadra Christopha Pélissiera v minulém kole přehrála 4:1 Remeš.

Amiens SC - Stade Reims 4:1

Remeš absolutně nezvládla zápas na Amiens a nepotvrdila tak předchozí skvělé výsledky s Nice a Lyonem. Domácí překonali brankáře Mendyho celkem čtyřikrát. Utkání ale výrazně ovlivnila červená karta Métanireho už v průběhu prvního poločasu.

Preview: Amiens SC - Stade Reims

Amiens bez bodu, nováček z Remeše stoprocentní. Na Stade de la Licorne vypukne už ve třetím kole důležitý souboj, který může hrát výraznou roli v pozdějších záchranářských pracech. Oba celky se znají z působení ve druhé lize, na nejvyšší úrovni se ještě nepotkaly.

Amiens SC - Montpellier HSC 1:2

Dále pevnou montpellierskou obranu překonal Moussa Konaté až z pokutového kopu. Nicméně celek z jihu Francie skóroval dvakrát, a tak připisuje první výhru.

Preview: Amiens SC - Montpellier HSC

Před týdnem oba týmy padly. Zatímco Amiens neměl v prvním kole na půdě Lyon v podstatě co ztratit, Montpellier musel být s konečnou porážkou od Dijonu určitě nespokojený. Loni dopadly oba vzájemné zápasy těchto soupeřů nerozhodně a možná že takovým rezultátem by nepohrdli ani nyní. Přece jenom bodovat je na začátek sezóny to nejdůležitější.

Olympique Lyon - Amiens SC 2:0

První tři body v novém soutěžním ročníku získal Olympique Lyon nad Amiens. Les Gones byli po celý zápas lepším týmem a nakonec brankáře Gurtnera překonali dvakrát. Poprvé v průběhu prvního poločasu se prosadil Bernard Traoré a po změně stran jistil výsledek přímým kopem Memphis Depay.

Preview: Olympique Lyon - Amiens SC

Loni Lyon vybojoval třetí místo o jediný bod před čtvrtou Marseille a zajistil si účast v základních skupinách Ligy mistrů pro tento ročník. Ten nový započne v Ligue 1 proti Amiens, který se jako nováček soutěže minulou sezónu trošku překvapivě udržel a o záchranu bude usilovat i nyní. Domácí budou v tomhle souboji samozřejmě favoritem.

Olympique Marseille - Amiens SC 2:1

V Marseille znovu smutní. Po prohraném finále Evropské ligy přišlo další hořké zklamání a to navzdory výhře 2:1. Lyon i Monako totiž své zápasy zvládly a právě na úkor Marseille si zahrají Ligu mistrů. Všechny branky v zápase s Amiens padly na Vélodrome už v prvním poločase, po změně stran ještě uviděl červenou kartu hostující Monconduit. Amiens zakončilo sezonu na konečném třináctém místě.

Preview: Olympique Marseille - Amiens SC

Překonat agónii z nevydařeného souboje o titul v Evropské lize a pokusit se ještě zabojovat aspoň o třetí příčku, takový je cíl Marseille v posledním kole Ligue 1, v němž se střetne s Amiens. Tenhle soupeř by neměl pro aktuálně čtvrtý celek představovat větší problém, jenže ani vítězství by mu ve finále nemuselo dopomoci do top trojky.

Amiens SC - FC Metz 2:0

Fotbalisté Amiens si doma poradili s Métami a posunuli se na dvanácté místo. V zápase, ve kterém už o nic nešlo si do každé půle schovali po jedné brance. Skóre otevřel ve 22.minutě z pokutového kopu Manzala a tři minuty před koncem pečetil výsledek vlastní brankou Vahid Selimović.

Preview: Amiens SC - FC Metz

Tenhle zápas určitě nebude mít takovou sledovanost, jako většina zápasů tohoto kola v Ligue 1. Oba týmy totiž budou chtít dohrát sezónu v poklidu a ve zdraví a se vztyčenou hlavou. Zatímco Amiens se jako nováček soutěže definitivně zachránil a bude usilovat jen o co nejlepší umístění v tabulce, Méty se smiřují se sestupem do nižší soutěže.

Amiens SC - Paris Saint-Germain 2:2

PSG remizovalo s Amiens, což znamená, že ani tentokrát nedosáhne na stovku bodů. Svěřenci Christopha Pélissiera si naopak definitivně zajistili Ligue 1 i pro příští sezonu.

Preview: Amiens SC - Paris Saint-Germain

V zápase domácího Amiens s PSG už o nic nepůjde. Les Licornes sice mohou vylepšit své stávající postavení, ale pro ně samotné je důležitější, že záchrana je již dávno v kapse. Pro mistrovskou Paříž je to zase generálka na finále Coupe de France.

AS Monaco - Amiens SC 0:0

Ještě před měsícem by snad nikdo nevěřil tomu, že by mohlo Monaco přijít o druhou příčku. Výprask 1:7 od PSG však jakoby dost vydatně nalomil sebevědomí hráčů, kteří i přes účast Falcaa, Fabinha a Ronyho Lopese nedokázali pokořit obranu Amiens, které po vcelku nečekané remíze může slavit setrvání v Ligue 1.