Ricka bude hostovat na Žižkově

Obránce Pavel Ricka bude v jarní části sezony působit ve Viktorii Žižkov, kam míří na půlroční hostování z Příbrami. Informovaly o tom webové stránky obou klubů.

18.01.201217:52

TL: Žižkov - Hradec Králové 1:7

Utkání zimní Tipsport ligy: Skupina A (Satalice): Žižkov - Hradec Králové 1:7 (0:7). Branky: 65. vlastní Lencevič - 17., 26., 27. a 34. Mrázek, 20. Černý, 30. Pávek, 43. Jedunov. Rozhodčí: Drábek. Sestavy: Žižkov: Ticháček (46. Toma) - Vytlačil, Lafrance, Procházka, Čermák (72. Franěk) - Bartl, Kalod (30. Folwarczny), Valenta (26. Mirosavljev), Sivrič - Makamura (46. Radosavljevič), Bálek (46. Tusjak). Trenér: Nádvorník. Hradec Králové: I. poločas: Lindr - Fischer, Lencevič, Fukal, Poděbradský - Černý, Janoušek, Pávek, Malinský - Jedunov, Mrázek. II. poločas: Koubek - J. Dvořák, Lencevič, Hochmeister, Poděbradský - Schwarz, Pávek, Šisler, Jedunov (60. Petrášek) - Malinský, Štěpán. Trenér: Kotal.

14.01.201216:23

TL: Jablonec - Žižkov 1:0

Utkání zimní Tipsport ligy: Skupina A (Satalice): Jablonec - Žižkov 1:0 (0:0). Branka: 89. Třešňák. Sestavy: Žižkov: Ticháček (46. Kolář) - Šťastný (46. Bartl), Kiidron, Lafrance (46. Procházka), Čermák (60. Tenno) - Kotyza (60. Radosavljevič), Kalod, Valenta, Sivrič - Makamura (70. Folwarczny), Bálek (70. Tusjak). Trenér: Nádvorník. Jablonec: Špit (46. Valeš) - Eliáš, Kubista, Beneš (46. Štochl), Novák - Kopic (21. Vukadinovič), Loučka (46. Piták), Jarolím, Kovařík - Vaněk (46. Třešňák), Lafata (46. Piták). Trenér: Komňacký.

09.01.201217:14

Žižkovu bude pomáhat záložník Valenta

Záložník Jiří Valenta stráví jarní část fotbalové sezony na hostování ve Viktorii Žižkov, kam odchází z Jablonce. Dnes o tom informovaly internetové stránky severočeského klubu.

07.01.201216:06

TL: Žižkov - České Budějovice 1:4

Utkání zimní Tipsport ligy: Skupina A (Satalice): Žižkov - České Budějovice 1:4 (0:2). Branky: 58. Čermák - 23. Sandro, 32. Horejš, 66. Ondráček, 83. Němec. Rozhodčí: Příhoda. Sestavy: Žižkov: Boháč (46. Ticháček) - Bartl (46. Lafrance), Kiidron, Procházka, Čermák - Radosavljevič (50. Franěk), Koryta, Tenno, Guajak (19. Folearczny) - Bálek (46. Šťastný), Sivrič. Trenér: Nádvorník. České Budějovice: I. poločas: Delač - Riegel, Horejš, Lengyel, Novák - Klesa, Rakovan, Javorek, Sandro - Naumov, Veverka. II. poločas: Křížek - Rakovan, Riegel, Novák, Pecka - Němec, Otepka, Rýdel, Hudson - Ondrášek, Naumov. Trenér: Cipro.

16.12.201113:12

Zapalačovi byl snížen trest

Odvolací a revizní komise Fotbalové asociace České republiky snížila záložníkovi Viktorie Žižkov Ondřeji Zapalačovi o šest měsíců trest za doping. Původně měl za užití zakázaného clenbuterolu trest na 18 měsíců, podle rozhodnutí ORK však má zastavenou činnost jen na rok. Čtyřiadvacetiletý středopolař neprošel testem na zakázaný clenbuterol po zářijovém zápase 7. ligového kola s Teplicemi. Do inkriminovaného utkání nezasáhl a zůstal jen na lavičce náhradníků. Původně mu hrozil trest až na dva roky. Před disciplinární komisí přiznal, že užil lék na alergii, který clenbuterol obsahoval. Prý nevěděl, že je na seznamu zakázaných látek.

16.12.201112:28

Do Slavie míří útočník Jiří Böhm

První zimní posilou Slavie se stane útočník Jiří Böhm, který strávil podzimní část sezony ve Viktorii Žižkov. Jako kompenzace by měli podle internetových stránek žižkovského klubu opačným směrem putovat na hostování do konce sezony záložník Petr Mareš a útočník Luboš Tusjak. Böhm ve Viktorii hostoval z divizního klubu SK Zápy, v případě jiné nabídky měl ale podle smlouvy možnost angažmá v pražském klubu ukončit. Ve dvanácti podzimních duelech zaznamenal Böhm dvě branky, které však v obou případech jen mírnily porážku nejhoršího týmu tabulky v poměru 1:4.

09.12.201112:13

Program zimní přípravy Viktorie Žižkov

Program zimní přípravy Viktorie Žižkov:
3. ledna: zahájení přípravy,
7. ledna: 13:30 Žižkov - České Budějovice (Tipsport liga, Praha-Satalice)

Vlašim bude místo Nádvorníka vést Urban

Novým trenérem druholigové Vlašimi byl jmenován Luboš Urban. Na lavičce dvanáctého týmu tabulky nahradí Romana Nádvorníka. Ten dostal od vedení klubu svolení k angažmá v prvoligovém Žižkově, kam byl uvolněn již pro odkoučování dvou kol před zimní přestávkou. "Novým trenérem bude Luboš Urban, se kterým jsme podepsali smlouvu do konce sezony," uvedl člen klubového vedení Milan Kuklík pro web Vlašimi. "Ohledně Romana Nádvorníka jsme se s Žižkovem domluvili, že tam zůstane," potvrdil Kuklík.

15.11.201112:50

Žižkov nepočítá se dvěma hráči

Viktoria Žižkov se brzy rozloučí se dvěma slovenskými fotbalisty. Pražský klub už nepočítá se službami obránce Tomáše Peciara a záložníka Petera Ďurici a s oběma se snaží dohodnout na ukončení spolupráce.

03.10.201117:20

Desáté kolo zakončí malé derby

V 10. kole Gambrinus ligy nakonec neobstará tradiční pondělní dohrávku duel Bohemians 1905 - Dukla Praha, ale jiné pražské derby Viktoria Žižkov - Slavia Praha, ve kterém hostující tým poprvé povede František Straka. "Klokani" budou hrát v Edenu už v neděli 16. října od 17:00, na Žižkově zápas před kamerami ČT4 začne 17. října v 18:30.

27.07.201119:09

Viktoria Žižkov - Kladno 6:0

PŘÁTELSKY: Viktoria Žižkov - Kladno 6:0 (2:0). Branky: 53. a 55. Zapalač, 13. Böhm, 23. Kalod, 69. Nestorovski, 78. Bartl. Sestava Žižkova: I. poločas: Vaclík - Šťastný, Procházka, Lafrance, Čermák - Bořil, Schůt, Folprecht, Sivrič - Kalod, Böhm. II. poločas: Vaclík - Štastný, Procházka (60. Bodeček), Lafrance (60. Peciar), Mach - Bartl, Súkenník, Ďurica, Zapalač - Dočekal, Nestorovski. Trenér: Pulpit.

20.07.201120:58

Zaglebie Lubin - Viktoria Žižkov 3:0

PŘÁTELSKY: Zaglebie Lubin - Viktoria Žižkov 3:0 (0:0). Branky: 70 a 77. Pawlowski, 63. Šernas z pen. Sestava Žižkova: Vaclík - Slodowy, Procházka, Lafrance, Mach - Bořil (46. Sivrič), Folprecht (46. Papoušek), Zapalač, Súkeník - Nestorovski (46. Böhm), Kalod. Trenér: Pulpit.

18.07.201122:17

Dynamo Drážďany - Žižkov 3:1

PŘÁTELSKY: Dynamo Drážďany - Viktoria Žižkov 3:1 (1:0). Branka Žižkova: 64. Bořil. Sestava Žižkova: 1. poločas: Boháč - Slodowy, Lafrance, Peciar, Čermák (30. Smrek) - Bartl, Akaki, Schut, Ďurica, Sivrič - Nestorovski. 2. poločas: Kovář - Slodowy, Bodeček, Lafrance, Smrek - Zahustel, Schut, Folprecht, Mach - Ňulíček, Bořil.

13.07.201121:52

Na Hlubové vyhrály České Budějovice

Výsledky přípravného turnaje v Hlubové nad Vltavou: Dynamo České Budějovice - Vysočina Jihlava 3:1 (51. a 77. Němec, 6. Ondrášek - 57. Cihlář), Spartak Sezimovo Ústí - Viktoria Žižkov 0:2 (51. Nulíček, 65. Ďurica), o třetí místo: Jihlava - Sezimovo Ústí 1:1, na penalty 4:1, finále: České Budějovice - Žižkov 3:0 (11. Otepka, 21. Nitrianský, 25. Ondrášek z pen.).

10.07.201119:28

Viktoria Žižkov - Concordia 1:2

Přípravné utkání v Bad Wimsbachu (Rakousko): Viktoria Žižkov - Concordia Bukurešť 1:2 (0:1). Branka Žižkova: 80. Ňulíček. Sestava Žižkova: 1. poločas: Šlakotin - Bartl, Procházka, Lafrance, Mamuka - Kábele, Schüt, Ďurica, Zapalač - Kalod, Nestorovski. 2. poločas: Kolář - Slodowy, Lafrance, Bodeček, Čermák - Bořil, Súkenník, Folprecht, Folwarczny - Böhm, Ňulíček. Trenér: Pulpit.

02.07.201115:34

FK Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov 2:0

PŘÁTELSKY: FK Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov 2:0 (1:0). Branky: 21. Kúdela, 55. Táborský. Sestavy: Ml. Boleslav: Miller (66. Šeda) - Kysela, Janíček (46. Dimitrovski), Rolko, Šírl (46. Kalina) - Kúdela (46. Táborský), V. Procházka (46. Opiela), Ščuk - Kulič (46. Wojnar), Řezníček (46. Bulut), Štohanzl. Trenér: Koubek. Žižkov: I. poločas: Blaha - Slodowy, Procházka, Lafrance, Katanec - Ernat, Šut, Ďurica, Čoupek - Vasilič (33. Bořil), Šmahaj. II. poločas: Boháč - Bartl, T. Procházka, Lafrance, Caha - Kábele (85. Súkeník), Houžvička, Dadič (72. Pokorný), Čermák - Dino, Sanchez. Trenér: Pulpit.

28.06.201112:50

Markovič ze Žižkova do Dukly

Nováček Gambrinus ligy Dukla Praha získal vytouženou posilu do útoku. Stal se jí Miroslav Markovič, který v uplynulé sezoně pomohl k postupu mezi elitu 17 vstřelenými brankami Viktorii Žižkov. Jednadvacetiletý srbský forvard podepsal s Duklou tříletou smlouvu. Markovič má s nejvyšší soutěží zatím jen minimální zkušenosti, v sezóně 2008/09 nasbíral pět startů v Baníku Ostrava. Pak hostoval v druholigových týmech Čáslavi, Vlašimi a naposledy právě na Žižkově, jenž na něj po úspěšné sezóně uplatnil opci.

21.06.201112:51

Žižkov opouští ředitel Kudela

Zdeněk Kudela končí na postu generálního ředitele nováčka první ligy Viktorie Žižkov. Z pražského klubu odchází na vlastní žádost k 30. červnu. Důvod svého rozhodnutí Kudela nezveřejnil. Jeho odchod je překvapením, protože pod jeho vedením se Viktorii podařilo vrátit tým do nejvyšší soutěže. "Domluvili jsme se tak s majitelem klubu, koncem června na Žižkově definitivně končím," řekl Kudela.

04.06.201119:59

Žižkov se vrací do Gambrinus ligy

Fotbalisté Žižkova se po dvou sezonách strávených ve druhé lize vracejí do nejvyšší soutěže. Rozhodla o tom jejich dnešní výhra v duelu 29. kola v Mostě 1:0, o kterou se postaral v 72. minutě vítězným gólem Michal Kropík. Viktoria má na druhém místě tabulky před posledním zápasem tohoto ročníku nedostižný čtyřbodový náskok před třetí Jihlavou a doprovodí do ligy další pražský celek Duklu.