Sparta Praha Česko - Sparta Praha - Zprávy

Haraslín ihned věděl, kam vystřelí, ocenil Kuchtovu přihrávku

Křídelník Lukáš Haraslín ihned věděl, jak vyřeší situaci z 54. minuty, z níž nakonec vystřelil fotbalistům Sparty vítězství 1:0 v předposledním 5. kole skupiny C Evropské ligy nad Betisem.

Sparťané neřekli v boji o postup poslední slovo. Andalusany zmrazil v chladné Praze Haraslín

Sparta Praha porazila v pátém kole Evropské ligy na vyprodané Letné Betis 1:0, díky čemuž si do posledního duelu skupiny C udržela postupovou naději. Mrazivé teploty se navzdory předpokladům některých fanoušků i expertů na výkonu Španělů znatelně nepodepsaly a lídr tabulky byl po většinu utkání nebezpečnějším celkem. Spoustu jeho šancí však zneškodnil výborně chytající Peter Vindahl. O jediný přesný zásah střetnutí se v 54. minutě postaral Lukáš Haraslín povedenou ranou zpoza šestnáctky.

Sparta dostala za chování fanoušků pokutu 300 tisíc korun, Baník 150 tisíc

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) udělila pražské Spartě pokutu 300 tisíc korun za chování fanoušků v utkání 15. kola nejvyšší soutěže na hřišti Ostravy. Domácí Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Pokud chceme zůstat v Evropské lize, musíme Betis porazit, uvedl Priske

Dokonalý výkon v obraně bude muset podat Sparta podle trenéra Briana Priskeho ve čtvrtečním utkání 5. kola skupiny C Evropské ligy proti Betisu Sevilla, aby měli naději na vítězství, které je udrží v boji o účast v jarní vyřazovací fázi. Dánský kouč se domnívá, že španělský celek není venku tak silný jako doma...

Krejčí trénuje naplno, proti Betisu by rád odehrál celý zápas

Kapitán Sparty Ladislav Krejčí po vyléčení zranění cítí, že by ve čtvrtečním utkání předposledního 5. kola skupiny Evropské ligy s Betisem mohl odehrát celých 90 minut.

Sparta si proti Betisu v případě souhry výsledků může zajistit jaro v pohárech

Sparťané ve čtvrtečním předposledním 5. kole skupinové fáze Evropské ligy přivítají vedoucí Betis, na jehož hřišti počátkem října prohráli 1:2. Pražané by se v případě výhry udrželi ve hře o postup do jarní vyřazovací fáze soutěže.

Nepřemýšlel jsem, že bych Kuchtu po reprezentaci nepostavil, uvedl Priske

Brian Priske, trenér Sparty, nezvažoval, že by útočník Jan Kuchta kvůli incidentu v české reprezentaci, po němž předčasně národní tým opustil, nenastoupil do dnešního utkání 16. ligového kola se Zlínem. Dánský kouč s vyřazením Kuchty z reprezentace souhlasil...

Obrozený Zlín sparťanské slavnosti nepokazil. Nepřesného Kuchtu zastoupil Birmančevič

Sparta porazila v 16. kole Fortuna ligy Zlín 2:0 a vítězně oslavila 130. výročí založení klubu. Utkání, jemuž předcházely ceremonie i ohňostroj pod vedením domácích kotelníků, gólově odšpuntoval ve třetí minutě Veljko Birmančevič, jenž těžil z asistence reprezentačního hříšníka Jana Kuchty. Ten poté zahodil spoustu příležitostí pro vytvoření komfortního náskoku, klid na duši tak před poločasovým hvizdem dodal Pražanům druhou trefou v duelu 25letý Srb.

Sparta na závěr oslav hostí Zlín a chce zpět před Slavii

Sparta slaví 130. výročí od založení klubu a vše vyvrcholí v neděli večer zápasem proti Zlínu. Letenští před sebou mají jasný cíl v podobě zisku tří bodů, i jeden by je pak vrátil do čela tabulky před Slavii.

Skotská policie zadržela po zápase Rangers se Spartou skupinu českých občanů

Po utkání pražské Sparty v Evropské lize na hřišti Glasgow Rangers, které se odehrálo před dvěma týdny, policie zadržela skupinu českých občanů. Velvyslanectví v Londýně a generální konzulát v Manchesteru jsou v kontaktu s rodinami zadržených. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake.

Rosický slíbil fanynce ke stým narozeninám titul. Jsem ráda, že to dodržel, říkala

Sparta Praha, nejúspěšnější fotbalový klub v české historii, dnes slaví 130 let od svého založení. Proto je dnešní epizoda podcastu Livesport Daily sparťanská, nicméně hodně netradičním způsobem. Naším hostem totiž je paní Jaroslava Koubková, která byla na světě už v době, kdy Sparta byla teprve třicetiletá. Paní Koubková totiž letos v říjnu oslavila už 101. narozeniny.

Sparta dnes slaví 130. výročí založení, oslavy vyvrcholí proti Zlínu

Historicky nejúspěšnější český klub Sparta Praha dnes slaví 130. výročí založení. Letenští k významnému jubileu přichystali řadu akcí včetně vydání knihy Národ Sparta. Oslavy vyvrcholí v neděli 26. listopadu v domácím ligovém utkání proti Zlínu.

Ze Sparty Praha se během 130 let stal nejúspěšnější český klub

Rekordní počet domácích titulů, řada úspěchů v evropských pohárech či dlouhý seznam hvězd, které oblékly rudý dres - díky všem těmto faktorům je fotbalový klub Sparta Praha nejúspěšnějším týmem české i československé historie.

Ostravské obléhání sparťanské tvrze přišlo vniveč. Letenští těžili z efektivity rohových kopů

Pražská Sparta zvítězila v 15. kole Fortuna ligy na hřišti Baníku Ostrava 1:0. Slezský celek v první půli dominoval, o čemž svědčila například statistika 10 zahrávaných rohových kopů. Bleskově po změně stran ho však zaskočil Filip Panák, jenž skóroval právě po centru od praporku. Ve zbytku utkání se sice opět těšili převaze domácí, žádná z jejich příležitostí ovšem v síti neskončila, a tak se protáhlo jejich pět a půl let trvající čekání na výhru ve vzájemném střetnutí.

Ostrava na Spartu neumí, ukončí v neděli dlouhé čekání?

Baníku Ostrava se přestalo dařit na domácím trávníku a čekání na výhru by rád ukončil v neděli odpoledne, do cesty se mu ale postaví soupeř z kategorie nejnáročnějších. Náladu si po čtvrtečním nezdaru v pohárech hodlá vylepšit Sparta.