Liberec přišel o Gebre Selassieho

Theodor Gebre Selassie po zranění ze souboje s Lukášem Haraslínem nedohraje za Liberec čtvrtfinále MOL Cupu proti Spartě. Bývalého českého reprezentanta po půlhodině hry nahradil Matěj Valenta.

15.02.202312:57

Ndefe odchází hostovat do Liberce

Nizozemský fotbalista Gigli Ndefe bude hostovat z Ostravy v Liberci. Baník těsně před uzávěrkou přestupů uvolnil osmadvacetiletého nizozemského krajního obránce do konce sezony. Kluby o tom informovaly na svých webech. Ndefeho v Baníku na začátku jara vytlačil ze základní sestavy Jan Juroška a nizozemský bek si letos zatím nepřipsal ani minutu na ligovém trávníku. Kouč Slezanů Pavel Hapal má navíc na pozici pravého obránce k dispozici ještě gambijského reprezentanta Muhammeda Sanneha.

ČTK
19.01.202313:59

Slovan Liberec - Trinity Zlín 3:0

Přípravný turnaj Tipsport Malta Cup:

O 3. místo:

Slovan Liberec - Trinity Zlín 3:0 (2:0).

Branky: 19. Fukala, 29. Ghali, 59. Preisler.

Sestavy:

Liberec: Vliegen (46. Bačkovský) - Gebre Selassie (66. Lehoczki), Prebsl, Purzitidis - Fukala (66. Polyák), Varfolomejev, Valenta (46. Červ), Višinský (46. Frýdek), Preisler - Olatunji (46. Rabušic), Ghali (46. Rondič). Trenér: Kozel.

Zlín: Rakovan - Kolář, Simerský, Jeřábek (46. Cedidla) - Didiba (61. Hellebrand), Hlinka (46. Hrubý) - Vukadinovič (46. Dramé), Janetzký (46. Fantiš), Bartošák (74. Slončík) - Kozák (61. Balaj), Silný (46. Čanturišvili). Trenér: Vrba.

ČTK
14.01.202321:11

Slovan Liberec - Trenčín 2:1

Skupina A:

Slovan Liberec - Trenčín 2:1 (1:1).

Branky: 13. Rondič z pen., 90.+2 Ghali - 27. Bainovič z pen.

Sestava Liberce: Bačkovský - Fukala (76. Lexa), Plechatý (76. Lehoczki), Purzitidis (46. Prebsl), Preisler - Doumbia (46. Gebre Selassie), Červ (46. Varfolomejev), Valenta (46. Frýdek, 76. Polyák), Mészáros (46. Višinský) - Rondič (67. Rabušic), Kozák (67. Ghali). Trenér: Kozel.

ČTK
13.01.202318:20

Tiéhi byl zapůjčený do Wiganu

Wigan Athletic dotáhl půlroční hostování Christa Tiéhiho ze Slovanu Liberec. Součástí dohody je rovněž opce, která se má aktivovat, jestliže se Latics zachrání ve druhé anglické lize.

twitter.com/LaticsOfficial
11.01.202313:06

Slovan Liberec - Tirol 1:1

Skupina A:

Slovan Liberec - Tirol 1:1 (1:0).

Branky: 26. Gebre Selassie - 69. Forst.

Sestava Liberce: Vliegen - Gebre Selassie, Plechatý, Purzitidis - Fukala (75. Lexa), Varfolomejev (75. Lehoczki), Valenta (62. Doumbia), Višinský (62. Polyák), Preisler (46. Mikula) - Rondič, Kozák (46. Mészáros). Trenér: Kozel.

ČTK
09.01.202315:42

Wigan dohodl příchod Tiéhiho

Christ Tiéhi se z hostování ve Slavii vrátil do Liberce, obratem však ze severu Čech znovu odchází. Čtyřiadvacetiletý záložník se vydává na půlroční hostování s opcí do druholigového anglického Wiganu Athletic. Pokud se Latics v League Championship zachrání, automaticky se aktivuje doložka, na jejímž základě Slovan obdrží 24 milionů korun.

isport.cz
06.01.202309:09

Sy na hostování do Zlína nebo Liberce

Slavia Praha dotahuje příchod Babacara Sy, jenž obratem zamíří na hostování. Ve hře jsou dvě varianty - Zlín a Liberec - jasno má být do konce týdne.

isport.cz
04.01.202308:58

Belgický klub má zájem o Tiéhiho

Christ Tiéhi se z hostování ve Slavii Praha vrátil do Slovanu Liberec, obratem však dost možná opět změní prostředí. Podle serveru "isport.cz" poslal na 24letého záložníka nabídku ve výši 500 tisíc eur nejmenovaný klub z Belgie.

isport.cz
22.12.202208:28

Van Buren před návratem do Slavie?

Slavia si podle informací serveru "sport.cz" stáhne z hostování v Liberci útočníka Micka van Burena. Třicetiletý Nizozemec má za sebou životní půlrok, na severu Čech v 17 soutěžních startech vstřelil 12 gólů a přidal dvě asistence.

sport.cz
07.12.202215:09

TL: Slovan Liberec - Viktoria Žižkov 3:2

Přípravný turnaj Tipsport liga:

Skupina B (Praha-Xaverov):

Slovan Liberec - Viktoria Žižkov 3:2 (1:2).

Branky: 19. vlastní Jankovský, 80. Kozák, 84. Kranthove - 11. a 21. Voltr.

Sestava Liberce: Stejskal - Mikula, Plechatý (61. Kranthove), Kurtovič - Winkler, Purzitidis, Polyák, Preisler - Málek, Frýdek - Kozák. Trenér: Kozel.

ČTK
03.12.202220:58

Kozel: Podcenili jsme závěr první půle

Liberec po úvodní porážce 3:4 s Bohemians v Tipsport lize přestřílel Táborsko. Dvě branky zaznamenal nejlepší střelec Slovanu v podzimní části sezony Nizozemec Mick van Buren, který odehrál druhý poločas. "Můžeme být spokojeni s výsledkem i s podstatnou částí hry. Od páté minuty jsme byli jednoznačně lepší, vedli jsme 4:0 a měli další šance. Místo toho jsme posledních pět minut první půle absolutně podcenili a nedůsledností v defenzivě se soupeř dostal do stavu 4:2. Ale v druhém poločasu jsme přidali další dvě branky. Jsem rád, že dnes měli ve hře větší význam i mladí hráči," citoval klubový web trenéra Slovanu Luboše Kozla.

ČTK
03.12.202212:36

TL: Slovan Liberec - Táborsko 6:2

Slovan Liberec - Táborsko 6:2 (4:2).

Branky: 56. a 65. Van Buren, 12. Rondič, 14. Višinský, 24. Winkler, 35. Kozák - 41. a 44. Šašinka.

Sestava Liberce:

I. poločas: Stejskal - Winkler, Prebsl, Mikula, Fukala - Polyák, Lexa, Višinský - Rondič, Kozák, Juzvak.

II. poločas: Pešl - Fukala (62. Horňáček), Plechatý, Purzitidis, Preisler - Polyák, Mara, Frýdek - Rondič, Kozák (62. Lupoměský), Van Buren. Trenér: Kozel.

ČTK
30.11.202213:18

Liberec v přestřelce padl s Bohemians

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 3:4 (0:2)

Branky: 65. a 76. Kozák, 89. Mészáros - 15. a 24. Drchal, 48. Vrána, 80. Dostál.

Sestavy:

Liberec: Vliegen (46. Pešl) - Fukala, Plechatý (46. Mikula), Prebsl (65. Lexa), Preisler (46. Winkler) - Purzitidis, Varfolomejev (75. Juzvak), Polyák (65. Valenta) - Frýdek (65. Červ), Rondič (75. Mészáros), Kozák (75. Višinský). Trenér: Kozel.

Bohemians:

I. poločas: Kouba - Kadlec, Krch, Hůlka - Vala, Farkaš, Morávek, Nový - Drchal, Prekop, Novák.

II. poločas: Kouba - Köstl, Jánoš, Křapka - Dostál, Jindřišek, Beran, Vilotič - Vrána, Zeman, Mužík. Trenér: Veselý.

ČTK
26.11.202221:37

Kozel: Jsem rád za vítězně ukončený podzim

Liberec zakončil podzimní část sezony v osmifinále MOL Cupu výhrou 4:1 nad Olomoucí. "Jsem rád, že jsme dali branky, podzim ukončili vítězně a že i v poháru máme pořád šanci. Do 30. minuty jsme byli jednoznačně lepší a dali dvě hezké branky. Pak se Olomouc vrátila gólem do zápasu. Rozhodujícím momentem byla penalta, po které jsme odskočili na 3:1," hodnotil liberecký trenér Luboš Kozel.

ČTK
26.11.202216:58

Liberec postupuje do čtvrtfinále MOL Cupu

Osmifinále českého poháru MOL Cupu:
Slovan Liberec - Sigma Olomouc 4:1 (2:1)
Branky:
13., 63. z pen. a 68. Van Buren, 11. Višinský - 38. Beneš. Rozhodčí: Nehasil - Slavíček, Ratajová.
Sestavy:
Liberec: Stejskal - Gebre Selassie, Talovjerov, Plechatý - Mikula (69. Prebsl), Valenta, Červ, Preisler (69. Fukala) - Višinský (85. Purzitidis) - Mészáros (80. Frýdek), Van Buren (85. Rondić). Trenér: Kozel.
Olomouc: Trefil - Vraštil (74. Poulolo), Pokorný (46. Šíp), Beneš - Breite - Zifčák, Spáčil (26. Matoušek), Navrátil, Zmrzlý - Chytil, Růsek (74. Hadaš). Trenér: Jílek.

ČTK
25.10.202216:40

Frýdek-Místek - Slovan Liberec 0:6

Třetí kolo Českého poháru MOL Cupu:
Frýdek-Místek - Slovan Liberec 0:6 (0:3).
Branky:
21. a 44. Rondič, 15. Kozák, 46. Višinský, 60. Talovjerov, 78. Varfolomejev.
Sestava Liberce: Stejskal - Prebsl, Talovjerov (61. Mikula), Purzitidis - Fukala, Gebre Selassie (77. Mészáros), Červ (46. Varfolomejev), Preisler - Frýdek (46. Višinský) - Rondič (70. Van Buren), Kozák. Trenér: Kozel.

ČTK
22.10.202215:50

Hübschman se vrací pro derby

Tomáš Hübschman po delší době nechybí v zápasové nominaci Jablonce, a to zrovna pro 59. Podještědské derby s Libercem. Jak on, tak jiný marod Tomáš Malínský začíná na lavičce. Na té liberecké naopak schází záložníci Kamso Mara a Matěj Valenta, kteří nečekaně vypadli pro zdravotní důvody.

fkjablonec.cz, fcslovanliberec.cz
20.10.202217:29

Liberecký kondičák potrestán na 12 zápasů

Liberecký kondiční trenér Pavel Čvančara nesmí 12 soutěžních zápasů vykonávat svoji funkci a zároveň musí zaplatit pokutu 40 tisíc korun. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace ho potrestala za napadení protihráče a hlavního rozhodčího v utkání 12. kola nejvyšší soutěže ve Zlíně. Komise o tom informovala v komuniké.

18.10.202212:58

Liberecký kondiční trenér dostal pokutu

Kondiční trenér libereckých fotbalistů Pavel Čvančara, který zastává stejnou funkci i u české reprezentace, si od severočeského klubu vysloužil blíže nespecifikovanou pokutu za chování v závěru nedělního utkání 12. kola první ligy ve Zlíně. V 85. minutě dostal červenou kartu za vražení do domácího záložníka Roberta Hrubého a následně lehce strčil do hlavního rozhodčího Jana Všetečky. Čvančaru za jeho prohřešek s největší pravděpodobností čeká také trest od disciplinární komise.