Karol Mészáros a Imad Rondić končí ve Slovanu Liberec. Zmíněná dvojice měla smlouvy pouze do konce června a k jejich prodloužení nedojde.

fcslovanliberec.cz
09.07.202313:16

Vliegen prodloužil s Libercem

Slovan Liberec si pojistil služby brankáře Oliviera Vliegena. Detaily nového kontraktu 24letého gólmana severočeský klub neupřesnil.

07.07.202313:22

Liberec - Jihlava 0:2

Přípravné utkání v Nymburku:

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 0:2 (0:1)

Branky: 36. Franěk, 56. Fila.

Sestava Liberce:

I. poločas: Vliegen - Mikula, Plechatý, Govaers - Fukala, Doumbia, Š. Beran, Purzitidis - Tupta, Kulenović, Penner.

II. poločas: Vliegen - Plechatý, Chaluš, Mikula - Ghali, Varfolomejev, Š. Beran (60. Rabušic), Frýdek, Preisler - Horský, Višinský. Trenér: Kozel.

ČTK
05.07.202312:43

Slovan Liberec - Varnsdorf 4:0

Přípravné utkání v Mnichově Hradišti:

Slovan Liberec - Varnsdorf 4:0 (0:0).

Branky: 70. a 85. Hudák, 59. Doumbia, 67. Tupta.

I. poločas: Bačkovský - Fukala, Plechatý, Chaluš, Govaers, Preisler - Polyák (31. Hudák), Lexa (31. Lehozcki) - Frýdek, Rabušic, Penner.

II. poločas: Bačkovský - Lehoczki, Prebsl, Purzitidis - Mikula, Varfolomejev, Doumbia, Višinský, Beran - Hudák, Tupta. Trenér: Kozel.

ČTK
04.07.202315:33

Penner přestoupil do Liberce

Slovan Liberec dotáhl příchod Nicolase Pennera z Českých Budějovic. Dvaadvacetiletý záložník, na jehož přestupu se měla finančně podílet Slavia, podepsal na severu Čech tříletou smlouvu.

twitter.com/FCSlovanLiberec
04.07.202311:29

Plechatý míří zpátky do Liberce

Spartu znovu opustí Dominik Plechatý, jenž se vrátí do Liberce, kde hostoval v minulých dvou sezonách. Čtyřiadvacetiletý obránce se ode dneška zapojí do přípravy severočeského klubu a následně se bude řešit forma jeho působení.

isport.cz
03.07.202315:39

Penner míří z Budějovic do Liberce

Slovan Liberec podle serveru "idnes.cz" dotahuje příchod Nicolase Pennera z Českých Budějovic. Transfer má spolufinancovat Slavia, která si tím zajistí práva z budoucího prodeje 22letého záložníka.

idnes.cz/fotbal
03.07.202315:12

Rabušic prodloužil s Libercem

Slovan Liberec prodloužil smlouvu s Michaelem Rabušicem, jenž bude na stadionu U Nisy působit minimálně do konce příští sezony.

01.07.202313:13

Poznaň - Liberec 1:3

Přípravné utkání:

Lech Poznaň - Slovan Liberec 1:3 (0:1)

Branky: 56. Nadolski - 34. Chaluš, 72. Horský, 84. Rabušic.

Sestava Liberce: Vliegen (46. Bačkovský) - Prebsl, Chaluš (60. Govaers), Purzitidis - Ghali (46. Lehoczki), Doumbia (60. Lexa), Frýdek (46. Višinský), Varfolomejev (46. Polyák), Mikula (60. Hudák) - Tupta (60. Rabušic), Kulenović (46. Horský). Trenér: Kozel.

ČTK
24.06.202316:11

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 0:2

Přípravný turnaj v Benátkách nad Jizerou:

Finále:

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1).

Branky: 45. Jawo, 67. Hilál.

Sestavy:

Liberec:

I. poločas: Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Purzitidis - Mikula, Doumbia, Višinský, Varfolomejev, Ghali - Horský, Kulenovič.

II. poločas: Vliegen - Govaers, Chaluš, Purzitidis (73. Lehoczki) - Polyák, Varfolomejev (73. Rondič), Lexa, Frýdek, Preisler - Hudák, Rabušic. Trenér: Kozel.

M. Boleslav:

I. poločas: Mikulec - Jaroš, Karafiát, Král - Kaulfus, Kubista, Žitný, Mareček, Kodad - Mašek, Jawo.

II. poločas: Mikulec - Látal, Karafiát (63. Král), Šimek - Ladra, Matějovský, Hilál, Donát, Fulnek - Vojta, Jawo (63. Mašek). Trenér: Kulič.

ČTK
23.06.202317:44

Liberec - Příbram 2:0

Přípravné utkání v Benátkách nad Jizerou:

Liberec - Příbram 2:0 (2:0)

Branky: 5. Frýdek z pen., 18. Horský.

I. poločas: Hasalík - Lehoczki, Chaluš, Pourzitidis - Ghali, Varfolomejev, Hudák, Frýdek, Preisler - Horský, Kulenović.

II. poločas: Hasalík - Lehoczki, Prebsl, Govaers - Polyák, Doumbia, Višinský, Lexa, Mikula - Rondić, Rabušic. Trenér: Kozel.

ČTK
23.06.202309:43

Kozáka angažovali v Bohemians

Dvaadvacetiletý Matyáš Kozák letos působil v dresu Liberce formou hostování z béčka pražské Sparty a pro nadcházející sezónu znovu bude měnit působiště. Jeho příchod oznámila Bohemka, která se mimochodem může brzy těšit na evropské poháry. Během pátku by se měl útočník připojit k týmu, oba kluby aktuálně dolaďují podmínky výpůjčky.

Kozák už působil na hostování v Teplicích a v minulé sezoně na jiném místě severu Čech. V první lize si připsal 25 startů a vstřelil v nich dvě branky, v minulosti prošel všemi mládežnickými reprezentačními kategoriemi vyjma jednadvacítky.

twitter.com/bohemians1905, ČTK
19.06.202314:57

Prebsl zůstává na hostování v Liberci

Slovan Liberec se domluvil se Slavií na prodloužení hostování Filipa Prebsla, jenž pod Ještědem bude působit do konce nadcházející sezony.

16.06.202316:18

Slavia zapůjčila Horského do Liberce

Filip Horský se po půjčce ve Vlašimi vrátil do Slavie, kde prodloužil smlouvu do roku 2027, obratem se ale vydává znovu hostovat. Dvacetiletý ofenzivní hráč stráví nadcházející sezonu v Liberci.

12. července: Liberec - Puskás Akadémia (Německo),

15. července: Liberec - dosud neurčený soupeř (Německo).

ČTK
30.04.202319:09

Kozel: Závěr už nechci komentovat

Liberec až do samého závěru vedl nad Spartou, která však následně, i díky dvěma penaltám, výsledek otočila a zvítězila 3:1. "Rozdělil bych to na dvě části, do 90. minuty a po ní. Do 90. minuty můžu být spokojený s výkonem, který jsme předvedli. Chtěli jsme hrát poctivě do defenzivy, podařilo se nám docela dobře plnit určité taktické záměry. Dostali jsme se do vedení poměrně lacino. Prvních patnáct dvacet minut jsme ještě nehráli dobře na míči, hodně jsme kazili. Gól nám ale pomohl a od té chvíle jsme hráli dobře směrem dopředu, byli jsme nebezpeční. Pokračovali jsme v tom i ve druhém poločase. Rozhodujícím momentem byly neproměněné šance, Rondičovo břevno a vzápětí Mikulova hlavička. Kdybychom odskočili na 2:0, možná by to bylo pro výsledek rozhodující. Samozřejmě Sparta byla víc na míči, věděli jsme, že to tak bude, ale kromě závarů a proletěných centrů si nevybavuju (její) vyloženou šanci. Bohužel v 90. minutě jsme zaspali míč za obranu, kdy se tam dostal Kuchta. Využil své zkušenosti a chytrosti k tomu, aby získal penaltu, z níž soupeř vyrovnal. Pak jsme hráli v deseti. (V nastavení) jsme si mysleli, že se řeší červená karta pro soupeře, ale místo toho byla druhá penalta. To už bych komentovat ani nechtěl. Sparta to v závěru otočila," hodnotil utkání liberecký trenér Luboš Kozel.

ČTK
08.04.202321:14

Kozel: Byli jsme zbytečně nervózní

Dvěma góly Imada Rondiče si Liberec zajistil vítězství nad Zlínem, aktuálně se tak severočeský celek nachází ve strategické top desítce. A domácí kouč Luboš Kozel moc dobře věděl, jak důležité utkání jeho svěřenci zvládli. "Věděli jsme to. Myslím, že to bylo na nás hlavně v první půli vidět. Byli jsme zbytečně nervózní, hrozně jsme kazili. Spíš jsme se prali sami se sebou," popisoval po skončení utkání.

ČTK
18.03.202318:45

Gebre Selassie: Zranění mohlo být horší

Dobré zprávy obdrželi prostřednictvím německých médií fanoušci Slovanu Liberec: jejich kapitán Theo Gebre Selassie by se ještě v této sezoně mohl vrátit. Sám fotbalista prozradil, že utrpěl nekomplikovanou zlomeninu, která si nejspíš nevyžádá ani operaci, pouze trpělivost při srůstu kostí.

deichstube.de
01.03.202321:02

Gebre Selassie má zlomenou nohu

Theodor Gebre Selassie byl nucen vystřídat v pohárovém utkání proti Spartě, a to už v průběhu prvního poločasu, jeho zranění přitom na první pohled nevypadalo tak ošklivě. Liberecký klub každopádně následně vzkázal, že zkušený šestatřicetiletý obránce utrpěl blíže nespecifikovanou zlomeninu nohy. Délku jeho absence neupřesnil, nesdělil, zda se bude jednat o vyřazení do konce sezóny, dá se však předpokládat, že při nejlepším i tak moc zápasů během jarní části sezóny nestihne.

01.03.202318:59

Po 90 minutách: Liberec - Sparta 2:2

Výsledek čtvrtfinále MOL Cupu po 90 minutách: Liberec - Sparta 2:2 (5. Rondić, 90+2. Rabušic - 76. a 82. Kuchta).