Slovan Liberec Česko - Slovan Liberec - Zprávy

Sigmu čeká oblíbený Liberec. Porazí Slovan navzdory špatné formě?

Černá série olomoucké Sigmy se natáhla již na čtyři zápasy. Další šanci na její ukončení budou mít Hanáci na domácím hřišti proti Liberci. Slovan v rámci nejvyšší soutěže neuspěl na Andrově stadionu přes devět let, nyní se však může pyšnit uspokojivou formou.

Liberec vyzrál na rozjeté Slovácko, Uherské Hradiště si podmanil po čtyřech letech

Slovan Liberec v pátém kole Fortuna ligy ustál souboj s favorizovaným Slováckem a dokázal na jeho stadionu zvítězit 2:1. Na hřišti moravského soupeře uspěl naplno v ligovém utkání poprvé od listopadu 2018 a neměl to snadné ani během početní převahy, kterou způsobil faulem v závěru prvního poločasu Vlastimil Daníček. Rozdílovou, a svou pátou branku v sezoně, vstřelil Mick van Buren.

Slovácko po postupu do EKL přivítá Liberec

Slovácko ve čtvrtek potvrdilo úspěch v podobě postupu do Evropské konferenční ligy, neděli jej už ovšem zase čeká start v tuzemské lize. Do Uherského Hradiště dorazí liberecký Slovan, jenž by po dvou zápasech bez výhry zase rád ukořistil tři body.

Dva kuriózní góly jako přes kopírák rozhodly pod Ještědem o dělbě bodů

Fotbalisté Liberce ve čtvrtém kole Fortuna ligy navázali na svůj nevalný výsledek z minulého kola, když i přes dominantní výkon na domácí půdě pouze remizovali s českobudějovickým Dynamem 1:1. Za domácí se v prvním poločase opět prosadil šutér Mick van Buren, který po nedůslednosti hostujícího gólmana dopravil míč na místo určení. Hosté ale domácímu celku udělili lekci z produktivity, když se v 90. minutě o vyrovnávací branku postaral po velmi podobné situaci Lukáš Havel.

Liberec touží po návratu na vítěznou vlnu. Jak s ambicemi Slovanu zamávají Budějovice?

Přišel první náraz. Dva zápasy zvládl Liberec na výbornou, v tom třetím už ale klopýtl. Proti Českým Budějovicím tak bude mít Slovan jasný úkol: vrátit se zpět na zem, zapomenout na nevydařený duel s Pardubicemi a po týdenní pauze urvat tři body.

Pardubice v pražském azylu zastavily rozjetý Slovan, výhru „upekly“ ke konci poločasu

Pardubice porazily v Ďolíčku ve třetím kole Fortuna ligy Liberec 2:1, když se na ně konečně usmálo štěstí v koncovce. O výsledku rozhodli domácí díky povedenému konci úvodního poločasu, kdy se v rozmezí tří minut trefili nové akvizice Michal Hlavatý a Tomáš Vlček. Druhý jmenovaný si z pozice stopera připsal vůbec první trefu v nejvyšší české soutěži. Severočeši zvládli po změně stran pouze snížit stav utkání zásluhou Matyáše Kozáka.

Poslední Pardubice hostí stoprocentní Liberec

Souboj dvou celků, které se po druhém kole nacházely na úplně opačných koncích tabulky, bude k vidění ve vršovickém Ďolíčku. Tamní azylant Pardubice se o premiérové body v této sezoně střetne s lídrem z Liberce.

Liberec se po přídělu Teplicím dostal do čela

Ve skvělé formě pokračuje na začátku sezony Liberec, který po vítězství nad Spartou přivítal Teplice. S těmi neměl nikterak složitou práci a prakticky celou dobu měl utkání pod kontrolou, což vyústilo ve výsledek 5:1.

Van Buren hattrick nečekal, oslaví ho po česku s pivem

Nizozemský křídelník Mick van Buren nastoupil poprvé od letního příchodu ze Slavie v základní sestavě Liberce a hned se proti Teplicím uvedl hattrickem, jímž pomohl Slovanu k vysokému vítězství 5:1. Devětadvacetiletý ofenzivní univerzál připustil, že takový střelecký úvod v novém angažmá nečekal a pochválil tvořivé spoluhráče. Odpovídal většinou v angličtině a jen s několika českými slovy, oslavit hattrick ale plánuje typicky po česku s pivem.

Slovan chce po cenném skalpu zdolat i Teplice

Překvapivě výtečný vstup do sezony za sebou má Liberec, jenž by rád navázal ziskem dalších tří bodů v zápase, kde je papírovým favoritem. Na domácí půdě totiž hostí Teplice, avšak i ty naposledy obraly mistra.

Frýdek měl na Letné husí kůži, proti Spartě odehrál nejlepší zápas

Záložník Christian Frýdek se výraznou měrou podílel na vítězství Liberce 2:1 na hřišti Sparty v prvním ligovém kole. Proti svému bývalému zaměstnavateli vstřelil po 65 vteřinách hry úvodní branku, po jeho rohovém kopu si navíc domácí obránce Jaroslav Zelený dal vlastní gól. Frýdek už při příjezdu na Letnou, kde podle svých slov odehrál dosud nejlepší utkání v nejvyšší soutěži, měl husí kůži...

Ani Sparta se na úvod neradovala, doma přenechala body Liberci

Víkend plný překvapení dokonalo také utkání, jež se odehrálo v neděli večer na pražské Letné. Domácí Sparta se neoklepala z šokujícího vyřazení z evropských pohárů, naopak se dostala pod ještě větší tlak. Nestačila totiž na liberecký Slovan. Hosté si potřebný náskok vypracovali už v úvodu zápasu.

Bude Priske konečně úspěšný? Sparta startuje ligu proti Liberci

Po šokujícím vypadnutí z Evropské konferenční ligy se Sparta může soustředit už pouze na domácí soutěže. Jednu z nich zahájí střetnutím proti libereckému Slovanu. Dočkají se Pražané první soutěžní výhry pod novým koučem?

Liberec chce začít sezonu lépe než vloni a případně zabojovat o první šestku

Liberec hodlá do nové ligové sezony vstoupit lépe než před rokem, kdy po pouhých pěti kolech jako první sáhli k trenérské výměně a museli se dostávat z posledního místa tabulky. Kouč Luboš Kozel věří, že jeho svěřenci mohou zabojovat o první šestku, minimálním cílem je prostřední nadstavbová skupina. Slovan dotáhl příchod brankáře Jana Stejskala na hostování ze Slavie.

FORTUNA:LIGA 2022/23 na startovním roštu (2/4)

Poslední přípravné zápasy už trenérum dost napověděly. Někteří lodivodi si výkon svěřenců mohli pochvalovat, jiným zase na čele vyvstaly nevítané vrásky. Stále je mohou zahnat nápravnými kroky, mnoho času už jim ale nezbývá, neboť sezona začíná už za pár dní. Nejvyšší čas si tedy představit další účastníky české nejvyšší soutěže.