Slavia Praha Česko - Slavia Praha - Zprávy

FK Jablonec - Slavia Praha 1:2

Slávisté díky gólům zimních posil Fořta s Pekhartem porazili Jablonec a připisují si tři body do prvoligové tabulky. O výhře se rozhodlo až tři minuty před koncem.

Preview: FK Jablonec - Slavia Praha

Jedním z magnetů 20. kola fotbalové ligy bude televizní duel mezi Jabloncem a Slavií. Domácí odstartovali jaro skvěle a díky tomu na druhé místo ztrácí pouhé tři body, zatímco slávisté si stále udržují komfortní náskok před smečkou pronásledovatelů.

Hlavičkování jsem asi pochytil od Necida, žertoval Jarolím

Po třech jarních zápasech nesou všechny čtyři slávistické branky podpis jediného střelce. Žádná z nových zimních útočních akvizic Fořt, Besta či Pekhart, ale záložník Marek Jarolím je na prahu ligového jara spasitelem sešívaných. Nejprve hattrickem rozhodl o výhře proti Plzni, po bezbrankové remíze proti Bohemians zazářil i dnes

Jarolím spokojen především s výhrou

Nejtěsnější výhrou nad Ostravou si fotbalisté Slavie Praha udrželi v čele ligové tabulky desetibodový náskok před svými největšími soupeři. "Spokojen jsem hlavně s tím, že jsme vyhráli. Odehráli jsme těžký zápas s velice silným protivníkem," uvedl slávistický trenér Karel Jarolím.

Slavia Praha - Baník Ostrava 1:0

Slávističtí manažeři si poradili s fotbalovými chuligány, kteří v hledišti ani v okolí stadionu nezpůsobili jedinou výtržnost. Jejich kolegové na trávníků pro změnu skolili díky brance Marka Jarolíma ostravský Baník a vyhřívají se tak s obrovským náskokem na čele tabulky.

Preview: Slavia Praha - Baník Ostrava

19. dějství Gambrinus ligy vyvrcholí pondělním šlágrem kola mezi Slavií a Baníkem. Sešívání si v dnešním zápase budou chtít upevnít svou vedoucí pozici, zatímco Baník by měl vyhrát, pokud se chce vrátit zpět na druhé místo, na kterém se v neděli usadila pražská Sparta.

Na baníkovce bude dohlížet 500 policistů

Na fotbalové fanoušky, kteří v pondělí přijedou na prvoligové utkání pražské Slavie a ostravského Baníku, bude v hlavním městě dohlížet zhruba 500 policistů. Zaměří se především na udržení veřejného pořádku v ulicích, metru a vlakových i autobusových nádražích.

Kincl: Žádného rozhodčího jsem neurazil

Kuriózní situaci přinesl dnešní zápas 18. kola první fotbalové ligy mezi Bohemians Praha a Slavií. Domácí kanonýr Marek Kincl viděl v 55. minutě červenou kartu poté, co při ošetření rozbité hlavy údajně sprostě nadával čtvrtému rozhodčímu Jaroslavu Bílkovi.

Bohemians Praha - Slavia Praha 0:0

Aktivně hrající Slavia nedokázala i přes obrovský tlak a více jak pětatřicet minut dlouhou výhodu jednoho hráče překonat ani jednou kvalitně fungující obranu Bohemians a odváží si tak ze Žižkova pouhý bod.

Preview: Bohemians Praha - Slavia Praha

Několik otazníků se během týdne vznášelo nad prvním pražským derby. Do posledních dnů se nevědělo, kde se bude hrát. Zda-li bude trávník na Žižkově v dostatečné kondici a jestli budou slávističtí vlajkonoši moct do svého sektoru. Nyní to vypadá, že na všechny otázky už známe odpověď.

Jarolím je ve všech sestavách

Hattrick proti Plzni zajistil slávistickému záložníkovi Marku Jarolímovi nominaci do sestav všech jedenácti redakcí, které tvoří tým All Stars media.

Marek Jarolím: Hattrick je skvělý, ale body jsou důležitější

Dosud spíše skrytý střelecký potenciál Marka Jarolíma dnes zajistil pražské Slavii vítězný vstup do jarní části ligy. Čtyřiadvacetiletý záložník hattrickem prakticky sám porazil Viktorii Plzeň a Slavia má díky němu po vítězství 3:2 v čele tabulky už devítibodový náskok.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:2

Sešívaní rozjeli v prvním poločase nevídanou fabriku na šance, ze kterých nakonec dokázali vytěžit dva krásné góly z dílny Marka Jarolíma. Ten navíc dokázal v 66. minutě dokonat hattrick, po němž jako kdyby slávisté přeřadili na nižší stupeň a Plzeň zásluhou Mliky a Limburského snížila, ovšem na bodík nakonec nedosáhla.

Preview: Slavia Praha - Viktoria Plzeň

V televizní dohrávce 17.kola se setkají dva velmi silné týmy, které se na podzim prezentovaly velmi pohledným fotbalem. Mužstvo trenéra Vrby má před sebou velmi těžký úkol, dobýt zatím nepokořenou tvrz s názvem Eden.