Slavia Praha Česko - Slavia Praha - Zprávy

Šmicer slíbil fanouškům pokračování, pak byl opatrnější

Slávistický záložník Vladimír Šmicer stále chodí jen s pomocí berlí, přesto se ještě chce pokusit o návrat k profesionálnímu fotbalu. Krátce před svými šestatřicátými narozeninami to slíbil při pondělních oslavách titulu fanouškům, pak ale připustil i možnost, že už se na prvoligový trávník nikdy nepodívá.

Experti: Slavia předčila soupeře především ve středu hřiště

Slavia Praha kraluje českému fotbalu podle odborníků zaslouženě, i když na jaře její cestu za titulem provázelo znatelné klopýtání. Experti míní, že nad svými soupeři vyčníval tým z Edenu především účinností své středové řady, kterou dokázal trenér Karel Jarolím sestavit s velkým citem pro možnosti hráčů.

Volešák starší zařídil oslavy

Zhruba tisícovka fanoušků Slavie dorazila dnes večer ke stadionu v Edenu, aby zde oslavila obhajobu mistrovského titulu. Hlavní program oslav začal zhruba hodinu a čtvrt po zápase na Žižkově, kde si červenobílí výhrou 3:1 definitivně zajistili ligový triumf. Fanoušky čekalo improvizované pódium na korbě kamionu, který operativně dodal otec záložníka Ladislava Volešáka.

Trenér Jarolím si letos cení titulu o kousek víc

Jako první kouč Slavie po 66 letech od dob trenéra Emila Seiferta dokázal Karel Jarolím v první lize obhájit mistrovský titul. I proto si zkušený stratég možná cení letošního triumfu, který si červenobílí definitivně pojistili dnešní výhrou 3:1 nad Žižkovem, o trochu víc než před rokem.

Slávisté: Obhájit titul je těžší, pořádně to oslavíme

Podruhé za sebou se slávisté chystají na velkolepé mistrovské oslavy. "Obhajoba je vždycky těžší než titul, navíc jsme se letos na jaře trápili, takže o to hezčí to teď je," uvedl záložník Dušan Švento.

Slavia obhájila titul. Po 66 letech

Pro Slavii Praha jsou poslední roky výjimečné. V roce 2007 se poprvé kvalifikovala do Ligy mistrů, loni se vrátila po osmi letech ve vyhnanství na Strahově na nový stadion do Edenu a po 12 letech vyhrála ligu. Letos zdolala další milník. Obhájila titul, celkově již sedmnáctý, což se jí naposledy podařilo před 66 lety.

Viktoria Žižkov - Slavia Praha 1:3

Hosté díky útočnému galapředstavení a odevzdanému soupeři dokázali v první půli vstřelit hned tři branky, které je vystřelily k mistrovskému titulu. Naopak domácí tým se nyní až po uši topí v boji o záchranu. Přízvisko "v klinické smrti" je zde plně na místě.

Preview: Viktoria Žižkov - Slavia Praha

28. kolo fotbalové ligy vyvrcholí malým pražským derby mezi domácím Žižkovem a vedoucí Slavií. Té stačí k obhajobě titulu remíza, zatímco hráči Viktorie, kteří ještě nevzdávají boj o záchranu, musí bezpodmínečně vyhrát.

Slovácko dokonalo překvapení. Slavii i podruhé porazilo

Slovácko postoupilo do finále Poháru ČMFS, když v odvetném semifinále porazilo Slavii Praha 2:1. První zápas v Praze Slovácko vyhrálo 1:0. Slavia sice vedla od 65. minuty po brance Ivany, šest minut před koncem ale vyrovnal Ondřejka a v 90. minutě vstřelil druhý gól Cleber.

Slavia uzavřela smlouvu s Hlučínem

Slavia Praha získala důležitého spojence pro hledání mladých talentů na severní Moravě a ve Slezsku. Vedení českého mistra dnes uzavřelo s třetiligovým FC Hlučín smlouvu na dobu neurčitou o spolupráci v oblasti sportovní přípravy mládeže.

Vítězství je zasloužené, myslí si Jarolím

Slavia po pěti utkáních, ve kterých střídala remízy s porážkami, opět získala tři body a po domácí výhře 2:0 má opět titul o něco blíže. Důvod k radosti měl po dlouhé době její trenér Karel Jarolím, jenž si pochvaloval změny v sestavě i důležitost vítězství po psychické stránce.

Slavia Praha - České Budějovice 2:0

Slavia díky dvěma brankám Fořta porazila doma Budějovice 2:0 a nedala možnost Spartě opět se o něco dotáhnout.

Preview: Slavia Praha - České Budějovice

Slavia v nedělním domácím zápase s Českými Budějovicemi bude chtít přerušit sérii špatných výsledků a nedat šanci svému největšímu pražskému rivalovi, aby si mohl dělat zálusk na mistrovský titul.

Slavia prohrála v úvodním semifinále poháru se Slováckem

Fotbalisté mistrovské Slavie překvapivě podlehli v úvodním semifinálovém utkání Poháru ČMFS doma druholigovému Slovácku 0:1. O vůbec první porážce vedoucího týmu nejvyšší soutěže v novém Edenu rozhodl gólem v 63. minutě Formánek. Odveta se hraje za týden v Uherském Hradišti.

Stadion Slavie dostal kolaudaci

Slavistický fotbalový stadion dostal po roce kolaudaci. Informoval o tom server Týden.cz. Marketingová ředitelka stadionu Kristýna Svobodová ČTK informaci potvrdila s tím, že rozhodnutí od stavebního úřadu přišlo dnes. Stadion je ale zkolaudován pouze pro fotbalová utkání, povolení pro koncerty nedostal.