Sigma Olomouc Česko - Sigma Olomouc - Zprávy

Fotbalisté Olomouce se ještě nevzdali šance na Pohár Intertoto

Po pátém místě, z něhož by se dostali do závěrečného ročníku Poháru Intertoto, ve skrytu duše touží před začátkem ligového jara fotbalisté Olomouce. Klub má před premiérou proti Bohemians 1905 důvody k optimismu: trenér devátého celku tabulky Martin Pulpit v zimní přestávce s mužstvem vyhrál všech devět přípravných zápasů.

Randa míří do Polonie Bytom

Olomoučtí fotbalisté v zimním přestupním termínu asi ztratí svého kapitána Tomáše Randu. Třebaže třiatřicetiletý krajní obránce nebo záložník po testech a vyjednávání v prvoligovém polském klubu Polonia Bytom ještě nepodepsal smlouvu, dohodl se dnes na podmínkách svého působení.

O Melinhově odchodu se zatím nejedná

Možný odchod brazilského fotbalového záložníka Melinha z Olomouce se nikam neposunul. Sedmadvacetiletý tvůrce olomoucké hry dnes za mužstvem odjel na kondiční soustředění na Českomoravskou vrchovinu s tím, že žádné jednání s konkrétním zájemcem na úrovni klubů neprobíhá.

Zlín beze změn, Sigma bez Brazilců

S takřka stejným hráčským kádrem jako na podzim zahájili dnes přípravu na jarní boje v první lize fotbalisté Zlína. Trenér Pavel Hoftych byl první den po dovolených ke svým svěřencům mírný, část týmu podstoupila testy na běhátku a zbytek si zahrál fotbálek na dvě branky.

Olomouc pouští tři fotbalisty na hostování

Tři fotbalisty, kteří momentálně nemají místo v ligovém kádru, uvolní Sigma Olomouc na hostování do druholigových klubů. Stoper René Formánek se po dlouhodobém zranění kolena bude na jaře rozehrávat v Třinci, útočník David Rojka vyztuží ofenzivu Sokolova a záložník Jiří Gába vypomůže Jihlavě.

Zemřel Jiří Vaďura

Po těžké nemoci zemřel v noci na čtvrtek bývalý olomoucký fotbalista a trenér Jiří Vaďura. Bylo mu 42 let. O jeho úmrtí dnes informoval deník Sport.

Fotbalisté Olomouce se na jaro připraví doma

Zimní příprava olomouckých fotbalistů se odehraje v domácím prostředí. S ohledem na brzký start jarní části první ligy klub nenaplánoval žádné herní soustředění v teplejších krajinách, dvě z posledních tří utkání před ligou chce Sigma sehrát na vyhřívaném trávníku Androva stadionu.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 1:1

Rozdílné poločasy přinesl zápas v Boleslavi. Olomouc začala aktivně a po zásluze jí Kazár poslal do vedení. Poté se probudili domácí a po dvou břevnech se napotřetí dokázali prosadit. Vyrovnání zařídil Holub a dal výsledku konečný stav.

Preview: FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc

Středočeši si budou chtít v domácím ligovém utkání proti Olomouci napravit chuť po středeční prohře v Poháru UEFA. Hanáci už pět zápasů nevyhráli a pokusí se to zlomit právě v Mladé Boleslavi.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 0:0

Kluby z horní poloviny tabulky rozhodně zpříjemnily divákům páteční podvečer. Zápasu v tempu sice chyběly šance, ty ale přišly v úplném závěru a oba týmy nakonec mohly být za bod rády. Asi největší šanci spálil v 88. minutě Onofrej, když se osamocen ocitl před odkrytou brankou, ale své zkušenosti nezúročil a přestřelil.

Preview: Slavia Praha - Sigma Olomouc

V páteční předehrávce kola se na Strahově střetne lídr tabulky Slavia s týmem z Hané, se Sigmou Olomouc. Slávisté předehrávají kolo již v pátek, poněvadž o čtyři dny později sehrají veledůležité utkání v Bukurešti, ve kterém mohou stvrdit to, že budou i nadále pokračovat v bojích jednoho ze dvou evropských pohárů.

Sigma Olomouc - FK Jablonec 97 1:1

Průměrné utkání na Andrově stadionu skončilo zaslouženou remízou. Skóre otevíral po pěkné akci Randa. V úvodu druhé půle však vyrovnal Nulíček a olomouckým hráčům se již nepodařilo zvrátit vítězství na svou stranu. Jablonec se tak alespoň do pondělí dostal na 14. místo, bod před Bohemians.

Preview: Sigma Olomouc - FK Jablonec 97

Andrův stadion uvidí souboj mezi domácí Olomoucí a čtrnáctým Jabloncem. Hanáci si kromě plného bodového zisku budou také chtít spravit střeleckou chuť. Hosté pod vedením nového trenéra Františka Komňackého poprvé klopýtli, stalo se tak v uplynulém kole, kdy doma podlehli Liberci 1:2. Na Hanou odcestují s cílem navázat na velmi dobré výsledky z předchozích utkání.

Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc 2:0

Pražané si s Hanáky poradili, i když se překvapivě na hřišti objevila útočná hrozba pro domácí, Melinho. Žižkov rozhodl v závěrech poločasů. Nejdříve se tři minuty před přestávkou trefil po centru Švancary Novotný. Deset minut před koncem zápasu rozhodl o vítězi chladnokrevnou kličkou brankáři Kušnír.

Preview: Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc

Na Žižkově se, již tradičně dopoledne v 10:15, střetnou domácí Viktoriáni se svým ligovým sokem, kterým tentokrát bude Sigma Olomouc. Domácí zatím podávají nevyrovnané výkony a potácejí se v sestupových patrech prvoligové tabulky, momentálně se nachází na 15. příčce. Sigma je v tabulce Gambrinus ligy na sedmém místě, s tím, že má stejně bodů jako pátá Boleslav.