SFC Opava Česko - SFC Opava - Zprávy

Svědík: Mohli jsme zápas rozhodnout v prvním poločase

Opavští ve 25. kole první ligy prohráli se Slováckem 1:2. Domácí sice poslal do vedení v 63. minutě Lukáš Kania, ale za 10 minut srovnal Jan Kliment a v 88. minutě otočil stav Lukáš Sadílek. Celek z Uherské Hradiště vyhrál popáté z posledních šesti kol a v neúplné tabulce poskočil na třetí místo. Navíc má dvě utkání k dobru. Opava podruhé za sebou prohrála a zůstala na předposlední příčce.

Slovácko otočilo v Opavě a využilo tak zaváhání konkurence

Když po hodině hry otevřel v Opavě skóre Kania, vypadalo to s domácími dobře. Jenže hosté ukázali, proč jsou v popředí tabulky. Nevzdali se a brzy srovnal Kliment, v závěru pak na konečných 1:2 upravil Sadílek.

Slovácko pokračuje v boji o poháry na hřišti slabé Opavy

Opava již opustila poslední místo v tabulce, k záchraně má nicméně pořád daleko. Proto se hráči SFC nemohou ohlížet na soupeře a musí zabojovat i proti Slovácku, které se přitom pohybuje ve zcela jiných patrech.

Dvě červené, čtyři branky. Slavia jednoznačně přehrála Opavu

Brzká komplikace v podobě Simovy červené karty Slavii nezastavila. Ta se ještě v první půli dostala do vedení, po vyrovnání sil na hřišti vedení až na konečných 4:0 navyšovali Stanciu, Holeš a Oscar.

Slavia přepíná do ligového módu. V cestě jí stojí Opava

Slávisté ve čtvrtek vyřadili Rangers a postoupili do čtvrtfinále Evropské ligy, přičemž nyní musí přepnout zpět do ligového módu. V cestě jí stojí soupeř z těch slabších, předposlední Opava.

Pardubice v deseti nedokázaly v Opavě vyrovnat

Druhé vítězství v krátké době zaznamenala Opava, která tak ukazuje, že se o záchranu ještě chce porvat. Na domácí půdě rozhodl o úspěchu 1:0 Smola z penalty nařízené po faulu Cadua, jenž za něj navíc uviděl červenou kartu.

Pardubice zpět v akci, míří do Opavy

Minulý týden Pardubice svůj zápas proti Slovácku vinou soupeřova uvalení do karantény neodehrály, teď už se vrací zpět do akce. Na rozehřátí mají soupeře z těch slabších, o záchranu bojující Opavu.

Nejsem zlomený, ale zklamaný, řekl Kováč po další prohře Opavy

Trenér Radoslav Kováč se po prohře Opavy 1:3 v Teplicích ve 22. kole první ligy necítil zlomený, nýbrž zklamaný. Mrzelo ho, že navzdory důležitosti utkání předvedli někteří jeho hráči podprůměrný výkon. Slezané podruhé za sebou nebodovali, vyhráli jediné z posledních 16 kol a zůstali v tabulce poslední. Kováč přesto dál věří v záchranu.

Opava prohrála v Teplicích a přiblížila se sestupu

Důležitý záchranářský souboj byl k vidění v Teplicích. Domácí tým hostil Opavu a povedlo se mu dostat do bezpečnějších končin, zvítězil totiž 3:1. Na Moulisovu trefu sice ještě dokázal odpovědět Nešický, branky Kodada a Mareše ovšem zůstaly bez odezvy.

Teplice proti Opavě pomýšlí na první jarní vítězství

Teplice v novém kalendářním roce nadále čekají na výhru. Ideální příležitost na první tříbodový zisk budou mít Severočeši proti Opavě. Ta se totiž krčí na posledním místě.

Opava zrekonstruuje tribunu

Opavský magistrát nechá opravit tribunu na městském fotbalovém stadionu, která je ve špatném stavu. Náklady se mají pohybovat okolo šesti milionů korun. ČTK to dnes řekla mluvčí města Lada Dobrovolná.

Opava se připravila o gól a Jablonci podlehla

Přebytečná iniciativa Aleše Nešického, který nechtěně sebral Opavě vyrovnání, stála Slezany bodový zisk proti Jablonci. Domácí tak nenavázali na vítězství z Českých Budějovic a v tabulce zůstávají poslední. Hosté naopak v únoru poprvé vyhráli a zůstávají na třetím místě.

Opava se pokusí navázat na důležité vítězství

Hodně dlouho se fotbalisté Opavy načekali na vítězství, povedlo se jim to až minulý týden. O další body se poperou s Jabloncem, který naopak v posledních týdnech strádá a propadá se tabulkou.

Radostí bych běžel až na Hlubokou, řekl po výhře Opavy Kováč

Obrovskou radost prožíval trenér Opavy Radoslav Kováč po gólu Davida Březiny v 88. minutě, kterým rozhodl o výhře 1:0 v duelu 20. ligového kola v Českých Budějovicích. K Březinovi se v euforii seběhla celá lavička hostů včetně Kováče, který by podle vlastních slov klidně doběhl až na nedalekou Hlubokou nad Vltavou.

Opava šokovala Budějovice a slaví druhou výhru v ročníku

Gejzír radost explodoval v Budějovicích po závěrečném hvizdu v táboře Opavy. Slezané totiž pozdní brankou zimní posily Davida Březiny dosáhli na teprve druhou výhru v sezóně. Žluto-modří sice zůstávají v tabulce poslední, nicméně bodově se dotáhli na Příbram. Jihočeši po druhé bodové ztrátě v řadě klesli na desáté místo.