FK Pardubice Česko - FK Pardubice - Expres Zprávy

21.04.202420:11

Kováč: Opět rozhodl gól ze standardky

Pardubice potřetí za sebou nevyhrály, doma podlehly Mladé Boleslavi a stále nemají jistotu, že základní část zakončí na třináctém místě. "Nezačali jsme dobře, hlavně první poločas jsme neměli kvalitu na míči, byla to taková křeč. Od začátku jsem viděl, že nehrajeme fotbal, jaký umíme. I tak jsme se dostali do dvou tutovek, které v takovém zápase musíme proměnit. V proměňování šancí nás soupeř předčil, navíc opět rozhodl gól ze standardky, což mi hrozně vadí. Druhý poločas jsme se zlepšili, ale musím uznat, že Boleslav si to už pohlídala. Individuální výkony některých zkušenějších hráčů byly za očekáváním. Dnes jsem věřil, že to dokážeme doma konečně zvládnout. Je to komplikace, ale uděláme všechno pro to, abychom teď udělali body na Bohemce," ví trenér Radoslav Kováč.

ČTK
14.04.202419:03

Kováč: Byl to zápas dvou poločasů

Radoslav Kováč se po dvou zápasech vrátil na lavičku Pardubic a Východočeši neprohráli potřetí za sebou, ze Zlína si vezou remízu 1:1. "Byl to zápas dvou poločasů. V prvním jsme tahali za kratší konec, chyběla nám kvalita jak v ofenzivě, tak i defenzivě. Chtěli jsme hrát aktivněji, ale (brankář) Dostál dobře rozehrával hru do krajů, kde nás Zlín přečísloval. Změnili jsme to do druhé půle, začali jsme hrát hru jako domácí, vývoj se otočil, oni museli dobývat. My jsme se celkově zlepšili, byli jsme více na míči, ale ve finální fázi jsme měli udělat víc. Každý bod je dobrý, dnes bych řekl, že i zlatý. Musíme si je dále uhrávat sami," prohlásil Kováč.

ČTK
10.04.202417:42

Pardubice měly domluvit Saňáka

Radoslav Kováč po sezoně zřejmě odejde z Pardubic, které si již měly zajistit náhradu. Pokud se opravdu scénář naplní, měl by do východočeského klubu zamířit Jiří Saňák, momentálně dočasný kouč Sigmy Olomouc.

infotbal.cz
30.03.202419:45

Pardubičtí trenéři chválí přístup

I přes absenci potrestaného Radoslava Kováče na lavičce Pardubic si jeho mužstvo poradilo s Olomoucí, v realizačním týmu tak panovala všeobecná spokojenost. "I přesto, že jsme se nedostali do žádné vážnější šance, tak nám vyšel vstup do utkání. Plnili jsme pokyny do defenzivy, rozehrávky, ofenzivy i presinku. Nutili jsme Macíka k dlouhým míčům a většinu jsme jich posbírali. Takto jsme se na to chystali a z jedné takové situace pak padl šťastný gól. Byli jsme odměněni za naši práci a hodně nám to směrem ke zbytku zápasu pomohlo. První poločas byl více méně podle našich představ. Olomouc tam měla v podstatě jen dvě zakončení a žádnou vážnější šanci. Druhý poločas byl podobný, ale začal nám trochu dělat problémy Singhateh, který je rychlostním typem hráče a snažil se chodit jeden na jednoho. Ale byli jsme ve vedení a potřebovali jsme po čtyřech porážkách vyhrát, v této fázi utkání se to hráčům dostalo do hlavy. Bylo důležité, že jsme zůstali pořád nebezpeční. Druhý gól pak přišel až v nadstavení. Hráči zaslouží pochvalu, je to pro nás velmi cenné vítězství, prohlásil Kováčův asistent David Mikula.

ČTK
23.03.202419:47

Hapal má po sezoně odejít z Ostravy

Baník Ostrava se podle serveru "infotbal.cz" nejpozději v létě rozloučí s trenérem Pavlem Hapalem. Jeho nástupcem by se mohl stát Radoslav Kováč z Pardubic, s nímž se již v pondělí potkalo vedení slezského klubu v čele s majitelem Václavem Brabcem.

infotbal.cz
21.03.202418:41

Pardubice dvakrát bez Kováče

Radoslav Kováč, trenér Pardubic, nesmí následující dvě soutěžní utkání na lavičku svého týmu. Kouč třináctého celku prvoligové tabulky dostal od disciplinární komise trest za vyloučení v domácím zápase 25. kola proti Ostravě, navíc musí zaplatit pokutu 30 tisíc korun. Ligová fotbalová asociace, která řídí v Česku profesionální soutěže, o tom informovala v tiskové zprávě.

ČTK
20.03.202410:10

Kováč má jednat s jinými zájemci

V prosinci Radoslav Kováč oznámil svou rezignaci, tu ovšem jeho současný zaměstnavatel z Pardubic nepřijal. Nyní to však vypadá, že sezonu s aktuálně třináctým týmem FORTUNA:LIGY dokončí, ale poté zamíří jinam. Dle informací serveru inFotbal.cz se hovoří o třech klubech, s jejichž zástupci se Kováč v posledních dnech setkal. "Došlo ke kontaktům a neformálním schůzkám, na kterých se řešila Kováčova budoucnost," uvedl zdroj inFotbalu. Podle něj se Kováč mimo jiné opět potkal s vedením ostravského Baníku, ve hře je prý i angažmá v Plzni a Liberci.

eFotbal/Tomáš Dvořák
17.03.202417:50

Kováč odkoučoval svůj 50. zápas

Pardubice v nedělním utkání české nejvyšší podlehly před vlastními fanoušky Baníku, a trenérovi Radoslavovi Kováčovi tak zhořkl jubilejní 50. zápas, který ve FORTUNA:LIZE odtrénoval. Zároveň mimochodem inkasoval za protesty rovnou červenou kartu.

ČTK
10.03.202412:37

V Hradci bylo zadrženo osm lidí

Královéhradečtí policisté v souvislosti se sobotním fotbalovým derby mezi domácím FC Hradec Králové a FK Pardubice zadrželi osm lidí a na místě uložili dvě pokuty. Policisté v době utkání zaznamenali několik incidentů včetně ničení majetku, vyplynulo z vyjádření policie. Pořádek v ulicích města zajišťovaly desítky policistů. "Během zápasu jsme zaznamenali ničení majetku, přičemž po zápase policie provedla úkony k vyhledání a ztotožnění těchto přestupců. Škoda na majetku byla vyčíslena na 25.000 korun," uvedla k zápasu na novém hradeckém stadionu policejní mluvčí Šárka Pižlová. V hledišti oba tábory fanoušků používaly mimo jiné pyrotechniku, v sekci fanoušků hostujícího týmu hořelo. "V 80. minutě zápasu v sekci hostí byla použita opět i pyrotechnika, přičemž došlo k zahoření a úmyslnému rozšíření ohně. Zásah hasičů bojkotovali fanoušci pomocí transparentu, bránili hašení požáru," řekla ČTK Pižlová.

ČTK
02.03.202421:23

Kováč: Kluci ukázali charakter

Těžký zápas za sebou mají fotbalisté Pardubic, kteří museli proti Plzni od šesté minuty hrát v oslabení. Trenér Radoslav Kováč nicméně chválil charakter hráčů, kteří z třígólové ztráty ještě udělali dramatický závěr. "Když jdete v šesté minutě do deseti proti Plzni, je to obrovská komplikace. Navíc jsme pak dostali hodně laciné góly. V prvním poločase jsme dostali branku do šatny, což je škoda. V šatně jsme si řekli, že musíme jako tým skvěle pracovat v bloku, pořád čekat na příležitost a hlavně hned nedostat gól. Hned jsme dostali dva, v tomhle to bylo na ručník. Kluci se pak neskutečně zvedli, dali jsme Daňkem krásně na 1:3 a ještě jsme dali druhý gól. Plzeň měla svoje šance, jednoznačně. Hlavně mě mrzí, že jsme se připravovali na Šulcíka (Šulce) a ten je tam třikrát sám a dá dva góly. Jeho forma je úžasná. Chtěl bych kluky pochválit, že to nezabalili. Za stavu 0:3 jsme se samozřejmě báli i většího výsledku, to říkám na rovinu. Kluci ale ukázali charakter, vymáčkli ze sebe absolutní maximum a Plzeň byla do poslední minuty nervózní. Nakonec z toho není nic, ale věřím, že to klukům pomůže. Příští týden máme derby s Hradcem Králové. Zkusíme si vzít z druhého poločasu největší pozitiva a snad je přeneseme je do dalšího zápasu," nabádá Kováč.

ČTK
02.03.202418:27

Halinský mezi nešťastnými rekordmany

Denis Halinský sice kvůli VAR technicky uviděl červenou kartu až v 6. minutě, vyloučen byl však za ošklivý zákrok na Pavla Šulce, který provedl už ve 36. vteřině. Tím se pardubický stoper zařadil mezi nejrychleji vyloučené hráče v poslední době - v 1. minutě viděli červené ještě Lukáš Havel (České Budějovice) loni v dubnu a obránce Jan Vorel (Dukla) rovněž proti Plzni o 10 let dříve.

csfotbal.cz
21.02.202421:32

Yahaya přestoupil do Pardubic

Pardubice posílil Marzuq Yahaya z Opavy. Dvacetiletý útočník se obratem vrací do druholigového klubu na půlroční hostování.

"Je to mladý, velmi vysoký talentovaný hráč, který nám typologicky v mužstvu do ofenzivy chybí. Je důrazný, rychlý, má výbornou hru hlavou a dobře se orientuje ve vápně, což ho předurčuje k tomu, aby se prosadil i v nejvyšší soutěž," řekl k nové akvizici pardubický sportovní ředitel Vít Zavřel.

twitter.com/FK_Pardubice
15.02.202418:05

Pardubice budou moci využít Mareše

Ve víkendovém úvodním jarním kole byl vyloučen pouze Dominik Mareš. Pardubický obránce dostal od disciplinárky trest na jedno utkání, který si odpykal už v dohrávce v Karviné.

ČTK
05.02.202418:24

Vlašim si z Pardubic vypůjčila Pikula

Bartosz Pikul nebude v jarní části bojovat o místo v sestavě Pardubic. Polský záložník se vydává do druhé ligy, na hostování ho získala Vlašim.

fcsbvlasim.cz
02.02.202413:12

Pardubice - Odense 2:1

Přípravné utkání ve Španělsku:

FK Pardubice - Odense 2:1 (2:1)

Branky: 34. Icha, 45+2. Daněk - 2. Ivančević.

Sestava Pardubic: Kinský - Mareš (62. Surzyn), Halinský (76. Kukučka), Ortiz (76. Donát), Icha (46. Chlumecký) - Kissiedou (62. Krobot), Vacek (62. Darmovzal), Hlavatý (76. Míšek), Daněk (62. Tischler) - Brdička (62. Patrák), Zlatohlávek (71. Černý). Trenér: Kováč.

ČTK
31.01.202418:37

Helešic bude působit v Dukle

Dukla Praha si z Pardubic vypůjčila Matěje Helešice. Dohoda neobsahuje opci, sedmadvacetiletý obránce má s východočeským klubem smlouvu do roku 2026.

twitter.com/FKDuklaPraha
28.01.202417:11

Pardubice - Tromsö 1:0

Přípravné fotbalové utkání ve Španělsku:

FK Pardubice - Tromsö 1:0 (0:0)

Branka: 51. Patrák.

Základní sestava Pardubic: Budinský - Mareš (46. Surzyn), Halinský (61. Donát), Ortiz (61. Kukučka), Chlumecký (46. Icha) - Kissiedou (46. Patrák), Vacek (46. Tischler), Hlavatý (61. Mukwelle), Daněk (61. Míšek) - Zlatohlávek (61. Krobot), Brdička (61. Černý). Trenér: Kováč.

ČTK
25.01.202410:37

Brdička pokračuje v Pardubicích

Filip Brdička na podzim debutoval v prvním týmu Pardubic a o své místo v sestavě bude bojovat i nadále, východočeský klub s devatenáctiletým útočníkem prodloužil smlouvu do června 2026.

fkpardubice.cz
25.01.202409:26

Chlumecký se vrací do Pardubic

Martin Chlumecký se po šesti měsících vrací do Pardubic. Obránce zde loni hostoval z Baníku Ostrava, nyní si ho východočeský klub vypůjčil z druholigového polského celku Podbeskidzie Bielsko-Biała.

23.01.202412:46

Pardubice - Žižkov 4:0

Přípravný turnaj Tipsport liga:

Skupina B (Horní Počernice):

FK Pardubice - Žižkov 4:0 (3:0)

Branky: 13. a 34. Hlavatý, 32. Tischler, 82. Darmovzal.

Sestava Pardubic:

I. poločas: Kinský - Surzyn, Donát, Ortiz, Icha - Daněk, Kissiedou, Tischler, Hlavatý - Černý, Krobot.

II. poločas: Kinský - Mareš, Kukučka, Jindra, Lupač - Míšek, Darmovzal, Mukwelle, Patrák - Brdička, Zlatohlávek. Trenér: Kováč.