Martin Chlumecký se po šesti měsících vrací do Pardubic. Obránce zde loni hostoval z Baníku Ostrava, nyní si ho východočeský klub vypůjčil z druholigového polského celku Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Skupina B (Horní Počernice):

FK Pardubice - Žižkov 4:0 (3:0)

Branky: 13. a 34. Hlavatý, 32. Tischler, 82. Darmovzal.

Sestava Pardubic:

I. poločas: Kinský - Surzyn, Donát, Ortiz, Icha - Daněk, Kissiedou, Tischler, Hlavatý - Černý, Krobot.

II. poločas: Kinský - Mareš, Kukučka, Jindra, Lupač - Míšek, Darmovzal, Mukwelle, Patrák - Brdička, Zlatohlávek. Trenér: Kováč.

ČTK
22.01.202413:20

Pardubice uvolní Helešice do Dukly

Matěj Helešic má namířeno z Pardubic do druholigové Dukly Praha. Oba kluby momentálně řeší podmínky působení 27letého obránce Na Julisce.

twitter.com/FKDuklaPraha
20.01.202416:03

Pardubice - Vlašim 5:0

Přípravný turnaj Tipsport Cup:

FK Pardubice - Vlašim 5:0 (0:0)

Branky: 57. Surzyn, 65. Brdička, 68. Kissiedou, 80. Pikul, 82. Černý.

I. poločas: Budinský - Mareš, Kukučka, Ortiz, Icha - Darmovzal - Daněk, Hlavatý, Míšek, Patrák - Huf.

II. poločas: Budinský - Tischler, Lupač, Ortiz (62. Jindra), Icha (62. Donát) - Kissiedou - Brdička, Hlavatý (62. Pikul), Surzyn, Daněk (62. Mukwelle) - Huf (62. Černý). Trenér: Kováč.

ČTK
14.01.202416:05

Drážďany - Pardubice 3:0

Přípravné utkání:

Dynamo Drážďany - FK Pardubice 3:0 (2:0)

Branky: 6. a 22. Kutschke, 67. Zimmerschied.

I. poločas: Kinský - Mareš, Donát, Surzyn, Helešic - Tischler, Míšek - Patrák, Daněk, Brdička - Černý.

II. poločas: Budinský - Lupač, Donát (61. Kukučka), Surzyn (61. Jindra), Icha - Darmovzal, Kissiedou - Daněk (67. Míšek), Pikul, Mukwelle - Huf. Trenér: Kováč.

13.01.202412:42

Bohemians 1905 - Pardubice 0:0

Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 0:0.

Sestavy:

Bohemians:

I. poločas: Valeš - M. Kadlec, Hůlka, Vondra - Dostál, Jindřišek, Hrubý, Kovařík - Mužík, Beran - Puškáč.

II. poločas: Valeš - A. Kadlec, Křapka, Hybš - Köstl, Jánoš, Hůlka (67. Farkaš), Shejbal - Mužík (67. Lehovec) - Kozák, Ristovski. Trenér: Veselý.

Pardubice:

I. poločas:
Budinský - Lupač, Halinský (17. Kukučka), Surzyn, Icha - Solil (28. Darmovzal), Hlavatý, Kissiedou - Pikul, Huf, Mukwelle.

II. poločas: Kinský - Tischler, Kukučka, Donát, Helešic - Darmovzal, Míšek, Patrák - Daněk, Černý, Brdička. Trenér: Kováč.

ČTK
10.01.202412:34

Daněk trénuje s Pardubicemi

Na středečním tréninku Pardubic nechyběl Kryštof Daněk, jenž na podzim v klubu hostoval. Talentovaný ofenzivní záložník se do přípravy svěřenců trenéra Radoslava Kováče zapojil se souhlasem mateřské Sparty.

31.12.202309:17

Pardubice loví v Budějovicích

České Budějovice pravděpodobně budou přes zimní období notně obměňovat kádr a součástí řezu by mohl být i Quadri Adediran, o nějž projevily zájem Pardubice. Dynamo údajně prodej zvažuje, i když by mělo jít jen o 5 milionů korun namísto odhadovaných 24, které měla v létě nabízet Slavia. Důvodem je i již připravená náhrada: 22letý německý forvard Jakob Tranziska, který hraje v rakouském druholigovém týmu Admira Wacker.

23. ledna: Pardubice - Žižkov (10:30, Horní Počernice, Tipsport liga),

25. ledna - 2. února: soustředění ve španělské Marbelle (v plánu dvě přípravná utkání se zahraničními soupeři).

ČTK
22.12.202312:48

Kováč má zatím zůstat

Pardubice prozatím nového trenéra pro jaro hledat nemusejí. Radoslav Kováč sice měl jednat s Mladou Boleslaví i Libercem, ovšem spory o odvolání jeho kondičního trenéra byly vyřešeny, celý realizační tým zůstává pohromadě a písemná výpověď klubu nakonec nikdy doručena nebyla.

infotbal.cz
19.12.202313:18

Kulič v Mladé Boleslavi zatím zůstane

Mladá Boleslav neprožila povedené závěrečné pasáže podzimní části FORTUNA:LIGY, po pondělním zasedání představenstva středočeského klubu se tak řešila rovněž otázka kouče Marka Kuliče. Podle zdrojů Deníku Sport se pod ním "zachvěla" trenérská židle, v pozici by ale nakonec měl setrvat. V souvislosti s Kuličem se při úterním dopoledni zjevila zpráva, že by mohl jeho post obsadit Radoslav Kováč, který se již rozhodl pro konec v Pardubicích, informace ze serveru inFotbal.cz každopádně nejsou aktuálně v souladu s těmi z českého sportovního listu.

isport.blesk.cz
19.12.202313:04

Kováč bude jednat hned se třemi kluby

Oficiálně ještě sice není nic potvrzené, údajně se však Radoslav Kováč již poroučel jako kouč od kormidla Pardubic, ostatně jak uvádí web inFotbal.cz a jeho interní zdroje. Ty zároveň dodávají, že bez práce by nemusel čtyřiačtyřicetiletý rodák ze Šumperka zůstávat dlouho, v nejbližší době ho mají čekat jednání se třemi účastníky FORTUNA:LIGY, konkrétně s ostravským Baníkem, Libercem a Mladou Boleslaví. Všechny zmíněné kluby každopádně v současné chvíli svého trenéra mají a není jasné, jak by případným angažováním Kováče svou situaci vyřešily.

infotbal.cz
19.12.202312:04

Kováč údajně skončil v Pardubicích

Pardubice o minulém víkendu završily své působení v české nejvyšší soutěži výhrou nad Libercem a obsadily konečné 13. místo v tabulce. V úterý každopádně server inFotbal.cz přišel s nečekanou informací, že skončí ve funkci hlavního trenéra Radoslav Kováč, a to včetně svých asistentů. Ti by měli v nejbližší době podat rezignaci. "Jedním z důvodů nečekaného rozhodnutí byly neshody Kováče s vedením Pardubic ohledně složení realizačního týmu. Pro trenérský štáb mělo jít o velký problém, který nenechal přejít, a proto se rozhodl k razantnímu kroku," stálo mimo jiné ve zprávě z webu.

infotbal.cz
16.12.202320:53

Kováč: Ty tři body jsme moc potřebovali

Pardubice zakončily rok 2023 vítězstvím nad Libercem, vylepšily tak svoje postavení u spodních pater tabulky a vyhouply se ze čtrnácté na třináctou příčku před Karvinou. Radoslav Kováč, kouč východočeského klubu, si po zápase hodně ulevil. "Získali jsme tři body, které jsme strašně potřebovali. Předtím jsme čtyřikrát po sobě prohráli. Klukům jsem říkal už před zápasem, že je důležité vyhrát, protože si vždy pamatuješ konec. Kvůli přípravě, atmosféře v týmu a klubu i směrem k fanouškům,” těšilo ho. "Kdybychom na podzim získali o pět bodů víc, byli bychom velmi spokojeni. Na druhou stranu jsme zlepšili defenzivu a dostali nejmíň gólů z toho spodku."

ČTK
14.12.202316:05

Sparta a Pardubice vyfasovaly pokutu

Sparta Praha zaplatí 30.000 korun za nesportovní chování fanoušků při utkání 17. kola první ligy v Pardubicích. Pořádající východočeský klub dostal pokutu 20.000 korun. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace o tom informovala ve svém komuniké. Příznivci pražského celku podle komise poškodili zařízení pardubického stadionu a vhazovali předměty na trávník, kvůli čemuž byl zápas přerušen. Východočeši byli potrestáni za nezvládnutou pořadatelskou službu, konkrétně za vniknutí fanouška na hrací plochu.

ČTK
07.12.202318:53

Mikula za urážky nesmí na lavičku

Asistent pardubického trenéra David Mikula dva soutěžní zápasy nesmí na lavičku a dostal pokutu 10.000 korun za "pohoršující, urážlivé a ponižující chování" v nedělním domácím zápase 17. kola nejvyšší soutěže se Spartou (1:2). Mikula v závěru nastaveného času dostal od rozhodčího Dalibora Černého červenou kartu za to, že směrem k sudím podle oficiálního zápisu o utkání pronesl: "To už běžte do pr..le, do p..i."

ČTK
11.11.202315:44

Zlatohlávek nedohraje se zraněním

Pardubice v Mladé Boleslavi dohrávají bez Tomáše Zlatohlávka - zraněného útočníka před koncem prvního poločasu nahradil ostřílený matador Pavel Černý.

09.11.202322:11

Pardubicím nepomůže Daněk

Kryštof Daněk nenastoupí za Pardubice ve víkendovém utkání proti Mladé Boleslavi. Kmenový ofenzivní hráč Sparty má podle serveru "isport.cz" zlomenou záprstní kůstku.

isport.cz
08.11.202308:13

Daněk si zlomil ruku

Jedna z klíčových postav Pardubic Kryštof Daněk si podle všeho v zápase se Zlínem zlomil ruku. Podzimní část sezony tak pro mladého záložníka na hostování ze Sparty Praha nejpravděpodobněji skončila. Klub o jeho stavu zatím neinformoval.

sport.cz
01.10.202320:55

Kováč: Remíza je spravedlivá

Pardubice ve východočeském derby neudržely vedení nad Hradcem Králové a nakonec berou jenom bod za remízu 1:1. "Do utkání jsme vstoupili nervózně, Hradec byl silnější na míči. Pak jsme převzali iniciativu, což vyústilo gólem. Utkání rozhodla neproměněná šance Hlavatého, za stavu 2:0 už si myslím, že bychom zápas zvládli. Po inkasované brance jsme z toho zase trochu vypadli, ale pak jsme měli šance stejně jako Hradec. Je to domácí ztráta, navíc jsme chtěli napravit až ostudný výkon v poháru ve Velvarech. Remíza je ale nakonec spravedlivá. Každý bod se počítá, musíme to napravit venku," řekl po utkání pardubický trenér Radoslav Kováč.