FK Pardubice Česko - FK Pardubice - Zprávy

Žákovská chyba stopera téměř stála Hradec celé derby. Částečnou nápravu zařídil Harazim

Pardubice remizovaly na vlastním stadionu v 10. kole Fortuna ligy s Hradcem Králové 1:1. Pikantní souboj soupeřů z východu Čech nabídlo první šanci v závěru úvodní půle a hned šlo o situaci gólovou. Nesmyslnou rozehrávkou směrem do vlastního vápna se o ni zapříčinil hostující stoper Ondřej Ševčík, který navíc následně fauloval uvnitř pokutového území a penaltu proměnil Pavel Černý, jenž se prosadil ve třetím vzájemném klání v řadě. "Votroci" ale nakonec derby bez bodů neopustili, jelikož v 61. minutě hlavou srovnal Štěpán Harazim.

Hradec bude v Pardubicích usilovat o ukončení čekání na vítězné derby

Již přes dva roky čeká Hradec Králové na vítězství ve východočeském derby. Nyní však má lepší formu než jeho rival z Pardubic. Využijí "Votroci" zlepšení pod novým koučem a vyloupí půdu u soutoku Labe s Chrudimkou?

Probuzená plzeňská ofenziva neměla s Pardubicemi slitování, demolici řídil Durosinmi

Fotbalisté Viktorie Plzeň zdolali v utkání devátého kola Fortuna ligy na domácím hřišti Pardubice vysoko 6:2, a připsali si tak už 12. výhru v soutěžním zápase za sebou. Hosté se sice ujali vedení po necelé čtvrthodině zásluhou Denise Darmovzala, ale Západočeši ještě v první půli skóre otočili třemi přesnými zásahy. Výraznou stopu nesl na skvělém výsledku Rafiu Durosinmi, jenž si připsal ke dvěma trefám i asistenci.

Rozjetá Plzeň bude proti Pardubicím útočit na dvanáctou výhru v řadě

Také po reprezentační pauze pokračuje Plzeň ve sběru plného počtu bodů. Proti Pardubicím budou Západočeši útočit na již dvanácté soutěžní vítězství v řadě. Musí se ale mít na pozoru, neboť hosté by rádi navázali na své poslední venkovní utkání, kdy uspěli v Teplicích.

Dominantní Slavii trápila před evropskou poutí koncovka. Jediný gól dal z penalty Jurečka

Hráči Slavie zvítězili v osmém kole Fortuna ligy v Pardubicích 1:0. Jediným úspěšným střelcem duelu se navzdory velké převaze hostů stal ve 28. minutě z penalty Václav Jurečka, který konečně nachází ztracenou formu z konce minulého ročníku, když se v kombinaci s vystoupením v národním týmu prosadil podruhé v řadě. Sešívaní díky němu potvrdili, že se jim proti celku z východu Čech nadmíru daří, když s ním pošesté v řadě neinkasovali, a na čtvrteční utkání Evropské ligy v Ženevě se tak naladili nejtěsnější možnou výhrou.

Slavia se o další body utká v Pardubicích

Situace mezi pražskými "S" je letos vzácně vyrovnaná. Obě se probojovala do základní skupiny Evropské ligy, s výjimkou jednoho kola mají navíc po každém shodný počet bodů. Slavia by proto ráda využila toho, že hraje v Pardubicích, zatímco Sparta bude čelit Slovácku.

Pardubice získaly další posilu, na hostování přišel Daněk ze Sparty

Kryštof Daněk odešel ze Sparty na půlroční hostování do Pardubic. Oba kluby o tom v poslední den přestupového období informovaly na svých webech. Dvacetiletý ofenzivní záložník v této sezoně za Pražany nenastoupil ani v jednom soutěžním zápase.

Pardubice posílili kamerunský útočník Mukwelle a kolumbijský obránce Ortiz

Pardubice angažovaly kamerunského útočníka Williama Mukwelleho. Dvacetiletý hráč přišel z lotyšského Daugavpilsu. S východočeským klubem podepsal čtyřletou smlouvu. Pardubice informovaly o jeho příchodu na svém webu.

Pardubická ofenziva konečně našla střelce. Domácí úspěchy Teplic postavil na hlavu Krobot

Teplice nestačily v duelu sedmého kola FORTUNA:LIGY na Pardubice a po výsledku 0:1 poprvé od poloviny dubna před vlastním publikem prohrály. Skláři měli především po změně stran opticky více ze hry, míč se jim však do branky dostat nepodařilo. V závěru naopak udeřili hosté, kteří dosud na hřištích soupeřů nebodovali. Jejich hrdinou se stal Ladislav Krobot, jenž rychlý protiútok ze závěru utkání zakončil efektním lobem.

Pardubice chtějí po postupu v poháru uspět v Teplicích

Teplice v nové sezóně na domácí půdě ještě neokusily hořkost porážky. Tuto sérii budou chtít natáhnout i proti Pardubicím, jimž se naopak venku moc nevede. Podaří se Východočechům alespoň částečně vyloupit severočeská Stínadla?

Venkovní bilance Slovácka přetrvala i v Pardubicích. Další tříbodový zisk vystřelil Kalabiška

Hráči Slovácka v šestém kole Fortuna ligy porazili Pardubice 1:0 a po zaváhání z minulého kola potvrdili dobrou venkovní formu, když mimo svůj stadion ještě neinkasovali ani gól. Jako jediný se na listinu střelců zapsal Jan Kalabiška, který do prázdné brány doklepl lahůdkový pas Milana Petržely. Východočeši tak prohráli třetí z posledních čtyř klání a na poslední místo už mají náskok jen jednoho bodu.

Pardubice přivítají Slovácko

Zatím dvakrát se představili pardubičtí fotbalisté domácímu publiku a přemožitele nenašli. Uloupit z východu Čech tři body se tak do třetice pokusí Slovácko. Mimochodem v loňské sezoně se z Pardubic vracelo s nepořízenou.

Slovan se rozpomněl na vítězné časy. Frýdek obětavostí napravil své komické zaváhání

Liberec v pátém kole FORTUNA:LIGY porazil pod Ještědem Pardubice 1:0. Severočeši vytěžili rozhodující branku ze strhující úvodní čtvrthodiny, během níž nejprve Christian Frýdek nastřelil z bezprostřední blízkosti břevno, o několik minut později ovšem stejný hráč úspěšně dorážel, což odnesl krvavým šrámem. Z něj se ještě nadějný středopolař oklepal, nakonec však kvůli zranění přece jen v 52. minutě střídal. I bez něj ale Slovan dotáhl zápas k první výhře po necelém měsíci.

Slovan se chce proti Pardubicím odrazit k lepším výsledkům

Krom úvodního vítězství nad Baníkem toho Slovan Liberec doposud moc nepředvedl. Prohrál sice jen jednou, zato však v domácím prostředí a o to víc teď bude chtít u Nisy zvítězit. Pod Ještěd přijedou Pardubice, které mají jen o jeden bod méně.

Knockoutovaný Tischler uštědřil Karviné vzápětí protiúder. Slezané v Pardubicích opět neuspěli

Fotbalisté Pardubic poprvé v letošní sezoně získali tři body, když v rámci čtvrtého kola Fortuna ligy porazili na vlastní půdě Karvinou 2:1. O úvodní branku se postaral ve 39. minutě hlavičkující Emil Tischler, který byl chvíli předtím ošetřovaný po hrubém zákroku soupeře. Po změně stran přidal do sítě Slezanů, kteří ještě nikdy ve městě perníku nezvítězili, druhou trefu Jakub Matoušek, jenž dal zapomenout na hororový debut v pardubickém dresu, když byl proti Bohemians po sedmi minutách na hřišti vyloučen.