FK Jablonec Česko - FK Jablonec - Zprávy

Jablonec na Slovácku prohrál, o dva góly jej připravil VAR

Slovácko v posledním podzimním utkání ukončilo svou sérii bez vítězství, když porazilo Jablonec 2:1. Na Jurečkovu trefu odpověděl Hübschman, po brance Petržely pak dvakrát rozvlnil síť Považanec, oba góly ovšem odvolal VAR.

Slovácko není ve formě. Poradí si s nespokojeným Jabloncem?

Nedávná tři ligová kola Slovácku hodně pošramotila celkovou reputaci. Jako by porážka na půdě Českých Budějovic, jež se urodila za zcela nečekaných a pro něj zbytečných okolností, s mužstvem prostě zamávala. V závěrečném klání tohoto kalendářního roku 2021 vyzve doma Jablonec, jenž obecně nemůže být s celým svým působením v podzimní fázi vůbec spokojený.

Další zklamání pro Jablonec. Podlehl i Teplicím

Druhé vítězství v řadě a teprve třetí v sezoně si připsaly Teplice. Ty i ve druhém vzájemném zápase vyzrály na Jablonec, když na jeho hřišti zvítězily 2:0. V první půli otevřel skóre Fortelný, v té druhé navyšoval vedení Hyčka.

Jablonec po konci v Evropě přivítá Teplice

O minulém víkendu prolomili fotbalisté Teplic i Jablonce velmi dlouhé čekání na výhru, v táboru zeleno-bílých ovšem dobrá nálada nevydržela dlouho. Může za to vypadnutí z Konferenční ligy.

České kluby získaly na podzim v evropských pohárech 390 milionů korun

České kluby v dosavadním průběhu této sezony evropských pohárů uhrály 15,335 milionu eur (asi 390 milionů korun). Za kvalifikaci a postup do hlavní fáze vydělaly 10,61 milionu eur (270 milionů korun), další 4,725 milionu eur (120 milionů korun) pak přidaly za výsledky ve skupinách. Slavia a Sparta si zahrají jarní část a mohou výdělky ještě vylepšit. Další finance kluby obdrží za desetiletý koeficient a marketingová práva.

Podle Rady o vyřazení Jablonce v EKL rozhodla už domácí remíza s Randers

Trenér Petr Rada byl zklamaný, že Jablonec zakončil skupinu Evropské konferenční ligy porážkou 0:2 v Kluži a nepostoupili do vyřazovací fáze. O konci Severočechů v nové soutěži podle kouče nerozhodl výsledek v Rumunsku, ale především říjnová domácí remíza 2:2 s Randers. Dánský tým přes prohru 0:1 na stadionu Alkmaaru v tabulce "déčka" skončil druhý o bod před Jabloncem a kvalifikoval se do jarního play off.

Jablonec v Rumunsku nepochodil a v evropských pohárech končí

Jablonec už další body do českého koeficientu nepřidá - ani dnes ani na jaře. Zelení potřebovali vzhledem k výsledku z Nizozemska v Kluži bezpodmínečně vyhrát, čemuž se nakonec ani nepřiblížili. I přes pozitivní vstup do první půle Jablonec na jejím konci zničehonic kapituloval a v druhém poločase se už jen mimořádně trápil...

Rada nebere za výhodu, že Kluž v Konferenční lize už nemůže postoupit

Podle jabloneckého trenéra Petra Rady nebude pro jeho tým ve čtvrtečním zápase v Kluži výhodou, že domácí na rozdíl od Severočechů už nemohou ze skupiny Evropské konferenční ligy postoupit. Jablonečtí budou o druhé místo na dálku bojovat s dánským Randers, který závěrečné šesté kolo odehraje na stadionu jistého vítěze "déčka" Alkmaaru.

Jablonec v Kluži zabojuje o postup ze skupiny Konferenční ligy

Jablonec ve čtvrtek uzavře skupinu Evropské konferenční ligy v Kluži, kde zabojuje o postup do vyřazovací fáze z druhého místa. Svěřenci trenéra Petra Rady ale před šestým zápasem už nemají situaci ve svých rukou, protože z třetí pozice ztrácí bod na druhý Randers, který hraje na stadionu jistého vítěze "déčka" Alkmaaru. Oba duely začnou v 18:45.

Jablonec i v devíti ubránil vedení v Ďolíčku

Ještě po hodině hry to vypadalo na relativně klidnou výhru Jablonce, neboť mu v první půli dali dvougólové vedení Čvančara s Houskou. Nicméně v krátkém sledu pak byli vyloučeni Malínský s Pilařem, domácí Bohemians však dokázal jen Hronkem snížit na 1:2.

Jablonec se v Ďolíčku pokusí přiblížit "Klokanům"

Dva celky ze spodní šestky tabulky, avšak s podstatně vyššími ambicemi, se v sobotu odpoledne střetnou v Ďolíčku. Domácí Bohemians tam hostí Jablonec, na který mají aktuálně náskok pěti bodů.

Trápení Jablonce trvá, podlehl Mladé Boleslavi

I po šestnácti kolech má účastník Konferenční ligy Jablonce nadále jen dvě ligové výhry. Tuto hrůzostrašnou bilanci nedokázal napravit ani v domácím zápase s Mladou Boleslaví, které podlehl 0:1 po trefě Hlavatého.

Jablonec bude mít proti Boleslavi další šanci na budíček

Ve čtvrtek si Jablonec připsal další cenný výsledek z Evropské konferenční ligy, v domácí soutěži se ovšem dál marně pídí po herní pohodě. Jednoduché to Severočeši nebudou mít ani proti Mladé Boleslavi.

Trefil jsem to, jak jsem chtěl, řekl Kratochvíl o gólové hlavičce proti Alkmaaru

Jablonecký Miloš Kratochvíl nepovažoval svou branku při čtvrteční domácí remíze 1:1 s Alkmaarem v Evropské konferenční lize za náhodnou, protože míč hlavou trefil přesně tak, jak chtěl. Podle pětadvacetiletého záložníka mají Severočeši velkou šanci postoupit ze skupiny D, i když před závěrečným šestým utkáním v Kluži klesli na třetí místo tabulky o bod za Randers.

Jablonec remizoval s Alkmaarem a stále je ve hře o postup

Fotbalisté Jablonce v předposledním pátém utkání skupiny Evropské konferenční ligy remizovali 1:1 s Alkmaarem. Domácí poslal v sedmé minutě do vedení Miloš Kratochvíl, těsně před pauzou srovnal Hakon Evjen.