Baník Ostrava Česko - Baník Ostrava - Zprávy

Baník Ostrava - SK Kladno 4:1

Baník oplatil Kladnu tříbrankovou porážku, navázal na loňské domácí vítězství 5:1 a dostal se minimálně do zítřka na třetí příčku. Kladenské čekají perné dny, které se začínají zdát posledními v první lize.

Preview: Baník Ostrava - SK Kladno

Baník si proti Kladnu nesmí dovolit zaváhání, alespoň v případě, že chce stále stíhat Teplice v boji o třetí příčku, která znamená účast v pohárové Evropě. Kladno je na tom ovšem podobně. Každý bod se mu hodí, protože právě on může znamenat prvoligovou záchranu.

Řezník propuštěn z nemocnice

Ostravský fotbalista Radim Řezník byl propuštěn z nemocnice po těžkém otřesu mozku, který mu svým faulem v pondělním ligovém utkání způsobil brněnský útočník Aleš Besta. Baník stále zvažuje možnost, že dá fotbalovým orgánům podnět k dodatečnému prošetření incidentu.

1. FC Brno - Baník Ostrava 0:0

Divácké "My chceme gól!" nebylo vyslyšeno, i když to v prvním poločase dlouho nevypadalo. Přímý souboj aspirantů na třetí místo tak nic nerozhodl, Teplice i přes prohru mají nejvýhodnější pozici.

Preview: 1. FC Brno - Baník Ostrava

V boji o třetí místo sice ještě není nic rozhodnuto, tento vzájemný duel Brna s ostravským Baníkem však může mnohé rozhodnout. Vítěz se svému protivníkovi vzdálí tři kola před koncem na rozdíl tří bodů.

Baník Ostrava - České Budějovice 2:0

Baník splnil úlohu favorita a porazil doma České Budějovice. První branku vstřelil už ve druhé minutě Svěrkoš, vítězství potom ještě pojistil v druhé půli Zeher.

Preview: Baník Ostrava - České Budějovice

Baník, který v minulém kole prohrál v Boleslavi přivítá doma tým Českých Budějovic. Jihočeši prohráli dvě utkání za sebou a v Ostravě je také nečeká nic lehkého.

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:1

Boleslav navázala na výhru v Liberci a dobrým výkonem tak odsoudila Baník k pádu na pátou příčku. V zápase, ve kterém byly k vidění dvě proměněné penalty, měli domácí navrch, hosté naopak s projevem spokojeni být nemohou.

Preview: FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava

Mladá Boleslav chce potvrdit tři body přivezené z Liberce v domácím utkání s ostravským Baníkem. Ten odjíždí do středních Čech s cílem udržet si po tomto kole třetí pozici v tabulce před dvěma hlavními pronásledovateli.

Večeřa se Baníku upsal až do roku 2010

Trenér Karel Večeřa může vést fotbalisty Baníku Ostrava i v příštích dvou letech. Slezský klub dnes se svým koučem podruhé v krátké době prodloužil smlouvu a podle nového kontraktu je Večeřa k Ostravě vázán do 30. června 2010.

Baník Ostrava - FK Jablonec 3:0

Baník si v obou poločasech vytvořil velké množství šancí, přesto všechny góly vstřelil až po změně stran. Ostrava se tak vrátila na třetí příčku, naopak Jablonec může v případě hanáckého úspěchu spadnout na 13. místo.

Preview: Baník Ostrava - FK Jablonec

Ostravskému Baníku bude nyní stát v cestě za třetím místem v tabulce dvanáctý Jablonec, který disponuje výbornou defenzivou. Domácí potřebují bodovat, pokud se chtějí podívat do evropských pohárů.

FK Teplice - Baník Ostrava 1:1

Hezké zakončení víkendu si přichystali aktéři dnešního posledního klání. Zvláště druhý poločas přinesl mnoho zajímavých fotbalových momentů. Oba týmy tak za bodový zisk mohou být rády.

Preview: FK Teplice - Baník Ostrava

Na teplických Stínadlech se uskuteční pikantní souboj, který bude snímán televizními kamerami České televize, o třetí místo si to rozdají Teplice a Baník. Severočeši budou chtít v tomto šlágru potvrdit formu z předchozích dvou zápasů. Zato Baník by rád navázal na jednoznačnou výhru z minulého kola a neztratil kontakt s pohárovými příčkami.

Baník Ostrava - Viktoria Žižkov 3:0

Václav Svěrkoš dnes předvedl výtečný výkon korunovaný dvěma góly. Baník navíc hostům z Prahy nedovolil nic a zaslouženou výhrou se vrátili na třetí pozici. Žižkovští tak na vítězství z venku čekají od prvního kola i dále.