Baník Ostrava Česko - Baník Ostrava - Zprávy

Poháry Plzeň neumí, ligu však ano. Vrátí se Viktoria na vítěznou vlnu proti Baníku?

Až v druhé polovině října našla Plzeň přemožitele na domácí scéně. Nad její síly však nebyly Slavia či Sparta, nýbrž třetiligový outsider z Hlučína. Proti Baníku, jenž po výměně kouče zatím nezaváhal, budou mít hráči Viktorie příležitost vrátit se na vítěznou vlnu.

Vítězný návrat Hapala do Ostravy, Baník přemohl oslabené Slovácko

Pavel Hapal se v Ostravě uvedl skvěle. Baník pod novým koučem přehrál Slovácko a po delší době potěšil vlastní příznivce. Základy pro vítězství 3:1 položili Slezané již v první půli, v níž vsítili dvě branky. Hosté navíc do přestávky přišli o vyloučeného spoluhráče, a byť po změně stran snížili, poslední slovo nakonec patřilo domácím.

Hapala čeká premiéra na lavičce Baníku. Do Ostravy dorazí Slovácko

Baník nakonec přece jen vyřešil výsledkovou mizérii vyhazovem trenéra. Proti Slovácku tak Ostravany povede do boje nový kouč. Hosté do Slezska dorazí povzbuzeni o skalp zvučného soupeře z Francie.

Hapalovým asistentem v Baníku bude vedle Nečka také Oulehla

Asistentem nového hlavního trenéra Baníku Ostrava Pavla Hapala bude také David Oulehla, který u týmu působil už s předchozím koučem Pavlem Vrbou. U mužstva bude pracovat na shodné pozici společně s Jiřím Nečkem, jehož si přivedl Hapal. Ostravský klub na svém webu oznámil, že druhý Vrbův asistent Jan Baránek už v Baníku působit nebude.

Ostravu povede Pavel Hapal, podepsal dvouletou smlouvu

Baník Ostrava povede trenér Pavel Hapal. Na lavičce střídá Pavla Vrbu, který skončil po nedělním utkání v Liberci. Klub to oznámil na svém webu. Třiapadesátiletý Hapal naposledy působil jako hlavní trenér slovenské reprezentace. Na Bazalech podepsal smlouvu na dva roky.

Vrba je znovu bez práce, končí v Baníku Ostrava. Nahradí ho Hapal?

Trenér Pavel Vrba skončil na lavičce Ostravy. Po nedělní remíze 0:0 v Liberci se bývalý reprezentační kouč dohodl s vedením Baníku na předčasném ukončení spolupráce.

Baník nevyužil dlouhou přesilovku a z Liberce veze jen bod

Více než poločas dlouhou přesilovku dostal k dispozici Baník, který mohl na hřišti soupeře poprvé v sezoně zapsat jiný výsledek než remízu. To se však nestalo, v Liberci diváci nakonec neviděli ani jeden gól.

Připíše si Baník v Liberci první venkovní vítězství?

Baník zatím na soupeřových hřištích odehrál čtyři zápasy, přičemž stále čeká na jiný výsledek než remízu. Doma však více prohrává, než vyhrává, a tak potřebuje v Liberci už nutně zabrat. Slovan se naopak pere o pohárové příčky.

Talentovaný Šín překonal rakovinu a začal opět trénovat

Ostravský Matěj Šín překonal onkologické onemocnění, kvůli němuž v červnu přerušil kariéru, a podle klubového webu začal individuálně trénovat. Cílem talentovaného osmnáctiletého záložníka je zapojit se v lednu do zimní přípravy Baníku.

Ostrava angažovala do vedení bývalého gólmana Mikloška

Bývalý brankář Luděk Mikloško bude působit ve vedení Baníku Ostrava. Šedesátiletý někdejší gólman West Hamu United se stal členem představenstva klubu, který ponese rovněž zodpovědnost za sportovní řízení celého klubu.

Převaha Baníku vyšla vniveč. Tři body zařídil Budějovicím gólman Janáček

Baník se sice proti Českým Budějovicím dostal do řady příležitostí, zužitkoval však jedinou z nich. A co hůř, Ostravané hned v úvodu inkasovali, později prospali také vstup do druhého poločasu a jihočeskému Dynamu přenechali všechny body. Hosté se tak v ligové tabulce dostali o jeden bod právě před Slezany.

Baník chce proti Budějovicím navázat na výsledkově slušné září

Po pomalém rozjezdu do sezony se Baník alespoň odnaučil prohrávat, stále nicméně zůstává za očekáváním. Především doma by si pak neměl dovolovat bodové ztráty, proto ostravští fanoušci budou proti Českým Budějovicím brát pouze výhru.

Šli jsme za bodem víc než Sparta. Cením si toho, hodnotil Vrba

Trenér Pavel Vrba se poprvé od květnového konce ve Spartě vrátil na Letnou. S Ostravou tam v devátém kole první ligy remizoval 1:1. Pražané uhráli pátý nerozhodný výsledek po sobě a v sezoně nejvyšší soutěže nevyhráli už šesté utkání. Podle Vrby chybí jeho bývalému týmu po odchodu obránce Dávida Hancka a ofenzivního univerzála Adama Hložka rozhodující hráči, kteří by v zápasech přinesli chybějící kvalitu.

Letenská bída nebere konce. Sparta neporazila ani oblíbený Baník a remizovala popáté v řadě

Sparta neudržela v devátém kole Fortuna ligy vedení a s Baníkem jen remizovala 1:1. Obrovskou převahu v první půli přetavili Pražané pouze v jediný gól, což bleskově po změně stran potrestal vyrovnávací brankou Jiří Klíma. Návrat hostujícího kouče Pavla Vrby na Letnou tak proběhl úspěšně. Slezanům se totiž podařilo přerušit sérii devíti porážek ze vzájemných ligových střetnutí hraných na hřišti soupeře v řadě.

Spartu čeká pikantní duel s Baníkem. Zamezí Letenští další ztrátě bodů?

Čekání Sparty na ligové vítězství se protáhlo již na čtyři zápasy. Letenští v tabulce nabírají manko na vedoucí tandem, a pokud nechtějí, aby jejich vyhlídky na zisk titulu zamlžila další bodová ztráta, měli by v prestižním souboji proti ostravskému Baníku udělat vše pro výhru.