1. SC Znojmo FK Česko - 1. SC Znojmo FK - Zprávy

Další články

Žižkov se zachránil v druhé lize, sestupují Táborsko a Znojmo

Viktoria Žižkov se na poslední chvíli nečekaně zachránila ve druhé lize. Viktoria v posledním 30. kole vyhrála v Chrudimi 2:1 a posunula se ze dna tabulky na nesestupové čtrnácté místo, přestože ještě čtyři zápasy před koncem sezony ztrácela na záchranu šest bodů. Z druhé ligy sestoupily Táborsko a Znojmo, které v posledním kole prohrály. V souboji účastníků baráže utrpěla Jihlava debakl 1:6 s Brnem, vítěz soutěže a postupující mezi elitu České Budějovice zvítězily v Třinci 3:2.

Trenér Kalvoda se vrátil do druholigového Znojma jako manažer

Novým manažerem druholigového Znojma se stal zkušený ligový trenér Leoš Kalvoda, který v roce 2013 dovedl jihomoravský celek do nejvyšší soutěže. Ve funkci nahradil Michala Běláka, který zamířil do Baníku Ostrava. Po podzimu šestý tým tabulky vyměnil i představenstvo klubu, jehož předsedou se stal Jiří Tunka. Klub o tom informoval na svém webu.

Baník uvolnil další dva hráče na hostování do druhé ligy

Ostrava zúžila prvoligový kádr o další dva hráče, kteří budou hostovat ve druhé nejvyšší soutěži. Po Matěji Helešicovi, který odešel do Českých Budějovic, zamířil Josef Celba do vedoucího týmu druhé ligy Třince a ruský stoper Arťom Mešaninov do Znojma.

Trenér Kučera skončil ve Znojmě a řeší nabídky z první ligy

Trenér Radim Kučera po dvou letech skončil na lavičce Znojma a je připravený posunout se z druhé do první ligy. Nabídek má třiačtyřicetiletý kouč několik, v médiích se spekulovalo zejména o zájmu Jihlavy a Zlína, který se zatím nedohodl na prodloužení smlouvy s Bohumilem Páníkem. Kučeru ve Znojmě nahradí Jiří Balcárek, který vyhrál s Uničovem MSFL.

Jihlavu posílí Rosa, Šamánek a Lotyš Ikaunieks

Hráče prvoligové Vysočiny Jihlava posílí stoper Antonín Rosa a útočníci Rostislav Šamánek s dvaadvacetiletým Lotyšem Davisem Ikaunieksem, který přichází na půlroční hostování. Loni získal s týmem FK Liepaja mistrovský titul.

Jihlavu opouští obránce Kukol a záložník Demeter

Hráče Vysočiny Jihlava opouští slovenský obránce Vladimír Kukol, který odchází do Myjavy, a záložník Patrik Demeter, jenž míří na hostování do druholigového Znojma. Třicetiletý Kukol odehrál v Jihlavě za dva a půl roku 58 zápasů a vstřelil v nich tři branky. Dvaadvacetiletý Demeter je jihlavským odchovancem.

Znojmo vstoupí do jarní části druhé ligy s postupovými ambicemi

S postupovými ambicemi vstoupí do jarní části druhé ligy fotbalisté Znojma, kteří přezimují se čtyřbodovým náskokem na prvním místě tabulky. Nejvyšší soutěž si Znojmo vyzkoušelo už před dvěma lety. Bez vlastního stadionu však odehrálo domácí utkání v brněnském azylu, tyto podmínky vyústily v logický sestup.

Radní Znojma dosud nezajistili posudek na rekonstrukci stadionu

Znojemští radní tři měsíce od doporučení kontrolního výboru nezajistili posudek soudního znalce, který by se odborně vyjádřil ke kvalitě a rozsahu prací na fotbalovém stadionu. Rekonstrukce tribun firmou Metrostav, kterou nechalo udělat město za 47 milionů korun, je podle opozičních členů kontrolního výboru nekvalitní.

Trenér Grmela už není koučem Znojma

Vedení druholigového Znojma neprodloužilo smlouvu s trenérem Ludevítem Grmelou. Jméno jeho nástupce by mělo padnout do konce tohoto týdne.

Ve Znojmě dokončí rekonstrukci stadionu, dostali dotaci

Sdružení 1. SC Znojmo mládež získalo od ministerstva školství poslední část dotace na rekonstrukci fotbalového stadionu. Jde o téměř 30 milionů korun, díky nimž se může opravit kotelna a postavit umělé osvětlení, informovala v tiskové zprávě mluvčí města Zuzana Pastrňáková. Jedná se o poslední dvě etapy ze čtyř, celková rekonstrukce přijde na 100 milionů korun.

Znojmo dostane od města 15 milionů na zaplacení dluhu

Znojemští zastupitelé schválili dotaci 15,2 milionu korun pro občanské sdružení 1. SC Znojmo mládež, aby mohlo zaplatit dluh za rekonstrukci trávníku na fotbalovém stadionu. Dnešní hlasování zastupitelstva vyřešilo svízelnou situaci, protože soud v pátek vydal předběžné opatření, kterým zakázal používání trávníku. Na něm se tak do pravomocného ukončení případu nesmí hrát ani trénovat.

Soud zavřel znojemskému klubu stadion

Okresní soud ve Znojmě předběžným opatřením zavřel znojemským fotbalistům stadion. Vyplývá to ze středečního usnesení, které ČTK poskytl ředitel firmy Prostavby Jaroslav Bubla. Firma se domáhá zaplacení dluhu 17 milionů korun za rekonstrukci trávníku v roce 2013.

Stadionu ve Znojmě pravděpodobně uzavření nehrozí

Znojemskému stadionu uzavření velmi pravděpodobně nehrozí. Na zasedání zastupitelstva to dnes řekl starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD) s odvoláním na právní posudek, který si město nechalo vypracovat. Zareagoval tak na slova ředitele firmy Prostavby Jaroslava Bubly.

Znojmo nezaplatilo rekonstrukci, hrozí mu uzavření stadionu

Znojemskému stadionu hrozí uzavření. Tvrdí to podnikatel Jaroslav Bubla, jehož firma Prostavby v roce 2013 rekonstruovala hrací plochu a položila vyhřívaný trávník za 17 milionů korun. Bubla ČTK řekl, že zatím nedostal ani korunu, proto se chce obrátit na soud, aby hřiště druholigového klubu zavřel pomocí předběžného opatření.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele