1. FC Slovácko Česko - 1. FC Slovácko - Zprávy

Kapitán Slovácka Kadlec prodloužil o rok smlouvu

Bývalý reprezentant Michal Kadlec bude pokračovat v kariéře ve Slovácku. Osmatřicetiletý obránce a kapitán týmu prodloužil s klubem z Uherského Hradiště smlouvu do léta 2024. Slovácko o tom informovalo na webových stránkách.

Jubilant Reinberk rozhodl o výhře Slovácka nad Brnem

Svůj 300. zápas v nejvyšší tuzemské soutěži oslavil Petr Reinberk nejlepším možným způsobem. Přesným zásahem zajistil Slovácku vítězství nad brněnskou Zbrojovkou. Po tříbodovém zisku setrvali Moravané v tabulce na čtvrté příčce a v nadstavbové skupině o titul si to pravděopobně s Bohemians rozdají o postup do pohárové Evropy. To Brňané budou mít ještě co dělat, aby zamezili sestupu do druhé ligy.

Slovácko bojuje o poháry, hostí přitom Zbrojovku s odlišnými starostmi

Ačkoliv začátek sezony vypadal pro brněnskou Zbrojovku nadějně, nakonec je z toho tuhý boj o záchranu. V posledním kole základní části může získat cenné body proti Slovácku, které je naopak zpátky nahoře a v boji o poháry.

Pardubice podruhé v řadě zvítězily, Slovácko zlomily ve druhé půli

Slovácko začalo utkání v Pardubicích na výbornou a do kabin si odneslo jednobrankové vedení. Jenže po změně stran přenechalo iniciativu domácím, kteří vsítili celkem tři góly. Východočeši tak zdárně otočili nepříznivě se vyvíjející duel a zvítězili podruhé v řadě.

Pardubice prchají ze dna tabulky. Budou v úprku pokračovat i proti Slovácku?

Po vítězném východočeském derby se Pardubice vyšplhaly ze dna tabulky, na němž nechaly osamocený Zlín. Ještě víc se mu budou chtít vzdálit po utkání proti jinému mužstvu z východní Moravy. Na nový stadion u řeky Labe dorazí Slovácko, které se chce v tabulce dostat na čtvrté místo.

Bodovou ztrátu Sparty zmírnil z penalty Krejčí. Slovácko za remízu vděčí vlastní brance Kováře

Pražská Sparta ve 28. kole Fortuna ligy klopýtla v boji o titul, když na hřišti Slovácka remizovala 1:1. Na neoblíbeném stadionu se do vedení dostal soupeř z jihu Moravy, když si v 18. minutě srazil pokus Pavla Jurošky do sítě brankář Matěj Kovář, který je odchovancem klubu z Uherského Hradiště. Aktivnější Letenští se nicméně dočkali vyrovnání, když po změně stran proměnil pokutový kop Ladislav Krejčí. Kapitán hostů tak prodloužil jejich neporazitelnost již na 15 ligových utkání.

Sparta se představí na půdě Slovácka, soupeři má co vracet

Slovácko vyloupilo Teplice a znovu se přihlásilo do boje o evropské poháry. Na čtvrté Bohemians ztrácí tři body a v tomto kole na něj čeká soupeř z kategorie nejtěžších, na jeho trávník přicestuje Sparta.

Teplicím se vyloučení rychle vymstilo. Návrat Slovácka na vítěznou vlnu přinesly góly veteránů

Slovácko zvítězilo ve 27. kole Fortuna ligy na hřišti Teplic 3:1 a dotáhlo se v tabulce na čtvrté Bohemians. Úvodní gól přinesla 26. minuta, kdy poslal tým z Uherského Hradiště do vedení pohledným lobem jeho nejstarší hráč Milan Petržela. Na úvod druhé půle navíc Sklářům zkomplikoval cestu za vyrovnáním jiný velezkušený hráč Tomáš Vondrášek, který se nechal vyloučit. Jen chvíli nato rozhodl o šestém úspěšně zvládnutém vzájemném střetnutí v řadě 36letý Jan Kalabiška.

Slovácko chce konečně zvítězit, čekají jej ovšem povzbuzené Teplice

Slovácku se v dubnu zatím moc nedaří. Ze tří zápasů získalo jediný bod a v souboji o pohárovou Evropu nestíhá rozjetým Bohemians. O zlom se Moravané pokusí v Teplicích. Tamní "Skláří" ovšem v současnosti píší jiný příběh. Pod novým koučem se zvedli, vzdalují se dnu tabulky a vylepšují si tak svou pozici před závěrem ročníku.

Baník po dvou měsících zvítězil. Tři body na Slovácku zařídil Bitri

Veledůležité tři body získal Baník na hřišti Slovácka. Slezané, kteří se pohybují nebezpečně blízko sestupových příček, vyloupili Uherské Hradiště díky jediné trefě stopera Enea Bitriho. Po prvním vítězství po dvouměsíční pauze se tak Ostravanům dýchá o něco volněji.

Slovácko se po dvou venikovních nezdarech představí doma. Porazí utrápený Baník?

Ze dvou venkovních zápasů po reprezentační pauze vybojovalo Slovácko jediný bod. Doma se ovšem Moravanům na jaře daří, což budou chtít potvrdit také proti Baníku. Ten v posledních týdnech strádá a o tříbodovém zisku už dlouho neslyšel.

Jablonec se se Slováckem rozešel smírně, Hübschman se stal nejstarším střelcem

Dohrávka 19. kola mezi Jabloncem a Slováckem neměla vítěze. Nabídla však alespoň zápis do historických tabulek. Středopolař domácích Tomáš Hübschman se totiž díky vyrovnávací trefě stal nejstarším střelcem v historii ligy. Po výsledku 1:1 zůstávají Severočeši v ligové tabulce na sedmém místě, hosté setrvávají o dvě příčky výš.

Jablonec i Slováckou budou chtít v dohrávce vylepšit svůj bodový zisk

Už čtyři ligová vítězství v řadě posbíral Jablonec za poslední měsíc. O pátou výhru budou Severočeši usilovat v dohrávce 19. kola. Na Střelnici dorazí Slovácko, které se po víkendové porážce na půdě Bohemians může opět dotáhnout na čtvrté místo.

Bohemka vyhrála zaslouženě, uznal trenér Slovácka Svědík

Bohemians 1905 ve 25. kole první ligy udolali v přímém souboji o čtvrté místo Slovácko 1:0. O výsledku rozhodl ve 49. minutě domácí obránce Daniel Köstl. Slovácko v nejvyšší soutěži podlehlo po předchozích dvou výhrách a na nedělního soupeře ztrácí z páté příčky tabulky tři body. Celek z Uherského Hradiště ale má k dobru středeční odložené utkání v Jablonci.

Klokani skáčou vstříc pohárové Evropě, Köstl rozhodl další důležitý duel

Domácí Bohemians zvítězili ve 25. kole Fortuna ligy nad Slováckem 1:0. Po nevýrazném prvním poločase začal ten druhý bleskurychlým gólem Klokanů. Přesný centr zleva našel Daniela Köstla, jenž hlavou posunul zelenobílé na čtvrtou příčku tabulky před celek z Uherského Hradiště. Obránce si připsal přesný zásah ve druhém zápase po sobě, těsně před reprezentační přestávkou totiž šokoval Viktorii Plzeň a obral ji o všechny body.