KRC Genk Belgie - KRC Genk - Zprávy

KRC Genk - Anži Machačkala 0:2

Kouč Emilio Ferrera, jenž před několika dny nahradil na lavičce Maria Beena, bude chtít na svůj debut co nejrychleji zapomenout. Zdecimovaná Machačkala v Genku rozhodně překvapila a její pouť v Evropské lize pokračuje dále. Domácí zklamali sami sebe, vždyť soupeři za 180 minut nedokázali vstřelit jedinou branku.

Preview: KRC Genk - Anži Machačkala

Fotbalisté Genku uhráli na půdě posledního celku ruské ligy bezbrankovou remízu a nyní mají šanci postoupit mezi 16 nejlepších celků Evropské ligy. Mají k tomu vcelku slušnou příležitost, hrají totiž v domácím prostředí a jsou považováni za mírného favorita. Ovšem v poslední době se jim vůbec nedaří a sbírají jeden neúspěch za druhým, ruský celek naopak nemá co ztratit a určitě se o tuto prestižní metu popere.

Anži Machačkala - KRC Genk 0:0

V úvodním zápase vyřazovací fáze Evropské ligy se diváci branky nedočkali a zápas na půdě ruské Machačkaly skončil bez branek. Poslední tým ruské nejvyšší soutěže předvedl nad očekávání velmi dobrý výkon a v prvním ostrém zápase v roce 2014 rozhodně nezklamal.

Preview: Anži Machačkala - KRC Genk

Fotbalisté Machačkaly se probojovali mezi 32 nejlepších celků v Evropské lize, ovšem obstáli v konkurenci papírově slabších celků. Postoupili totiž přes moldavský Tiraspol a norské Trömso, v přítomnosti anglického Tottenhamu už ale vůbec neměli šanci.

FC Thun - KRC Genk 0:1

Genk v posledním zápase v Thunu ukázal, že si vítězství ve skupině G určitě zaslouží. I v okleštěné sestavě dokázal porazit venku poslední Thun, který si od úvodního vítězství nad Rapidem připsal na své konto již pátou porážku v řadě. Hosté tak zůstali neporaženi, jediný gól zařídil v první půli Jelle Vossen.

Preview: FC Thun - KRC Genk

Střetnutí mezi Thunem a Genkem rozhodně nebude tolik sledované jako to mezi Dynamem Kyjev a Rapidem Vídeň, ve kterém půjde o druhé postupové místo. Zatímco domácí se budou s Evropskou ligou loučit, hosté by rádi oslavili první místo jakýmkoli pozitivním výsledkem. Oba týmy zkrátka budou hrát naprosto bez stresu.

KRC Genk - Dynamo Kyjev 3:1

Je hotovo - Genk si domácí výhrou nad Dynamem Kyjev zajistil kvalifikaci do vyřazovacích bojů Evropské ligy. Góly Jelleho Vossena, Bennarda Kumordziho a Benjamina De Ceulaera pomohly obrátit výsledek po úvodní trefě Andrije Jarmolenka.

Preview: KRC Genk - Dynamo Kyjev

Fotbalisté Genku vstoupili do Evropské ligy náramně, po dvou vítězstvích se ocitli na čele tabulky, kde jsou mimochodem doteď. Jenže z dvojutkání s Rapidem získali jen dvě remízy, a tak se stále musí bát o postup do jarních bojů. Ve svém posledním domácím utkání přivítají Dynamo Kyjev, jehož forma má stoupající tendenci.

Rapid Vídeň - KRC Genk 2:2

I druhý vzájemný zápas Rapidu Vídeň a Genku skončil dělbou bodů. Domácí si na své konto připsali svou třetí remízu ve skupině, hosté zůstali na čele tabulky a udrželi pětibodový odstup na svého soupeře. Terrance Boyd během sedmi minut zařídil rakouskému celku vedení po poločase, po obrátce nakonec srovnal Thomas Buffel.

Preview: Rapid Vídeň - KRC Genk

Byť je Rapid Vídeň na posledním místě tabulky skupiny G, prokazuje, že se nikdy nevzdává. Ve druhém kole doma urval bod proti Dynamo Kyjev v samém závěru, před dvěma týdny dokázal vyrovnat v Genku osm minut před koncem. Spoléhat na bojovnost a získat své první tři body bude chtít v odvetě právě s belgickým celkem.

KRC Genk - Rapid Vídeň 1:1

Fotbalisté Genku poprvé v základní skupině ztratili body a tentokráte jeden darovali rakouskému Rapidu. Domácí sice byli v průběhu utkání mírně lepším týmem a dostali se velmi brzy do vedení, ovšem soupeř nakonec dokázal srovnat osm minut před koncem a vybojoval velmi cenný bod. Genk i tak zůstává suverénně na prvním místě se sedmi body a má náskok tří bodů na druhý Kyjev, hosté jsou na poslední čtvrté pozici se ziskem dvou bodů.

Preview: KRC Genk - Rapid Vídeň

Fotbalisté belgického Gentu vstoupili do základní skupiny Evropské ligy s velkou grácií a po dvou úvodních výhrách mají na kontě šest bodů a vedou tabulku skupiny G. Nyní budou v domácím duelu proti rakouskému Rapidu jasnými favority na vítězství a výrazně se mohou přiblížit postupu mezi 32 nejlepších celků.

KRC Genk - FC Thun 2:1

Fotbalisté belgického Genku navázali na velmi dobrý výkon z úvodního vystoupení v Kyjevě a dokázali porazit švýcarský Thun nejtěsnějším rozdílem 2:1. Díky tomu jsou na vedoucí příčce se šesti body a případné další vítězství je výrazně přiblíží do další fáze. Thun nebyl v tomto utkání favoritem, po prvním dobrém poločase ale ztratil koncentraci v první polovině toho druhého. Po minulé výhře nad rakouským Rapidem zůstává na druhém místě.

Preview: KRC Genk - FC Thun

Fotbalisté švýcarského Thunu se prokousali předkoly Evropské ligy až do základních skupin a i v úvodním utkání proti rakouskému Rapidu uspěli, ovšem favority na postup stále nejsou. Těmi i po prvních zápasech zůstávají ukrajinské Dynamo Kyjev a také belgický Genk, který doma vyzve na souboj právě Thun.

Dynamo Kyjev - KRC Genk 0:1

Dynamo Kyjev si v Evropské lize nespravilo chuť z nepovedené domácí scény a po nejtěsnější možné porážce od Genku dál padá do výsledkové mizérie. Na Ukrajině se hrál celkem pohledný a útočný fotbal, který rozhodl svou trefou ze druhého poločasu Francouz Julien Gorius. Domácí nakonec následný tlak ve vyrovnání nepřetavili.