Everton FC Anglie - Everton FC - Zprávy

Do Goodison Parku se podívá Newcastle

Osmnáctý Everton nutně potřebuje bodovat, ale v dalším kole jej nečeká lehký úkol. Do Goodison Parku totiž zavítá Newcastle, který si v minulém kole poradil s Manchesterem United.

Everton začal odkrajovat z rekordního trestu. Venkovní fazonu prodloužil v Nottinghamu McNeil

Fotbalisté Nottinghamu prohráli ve 14. kole anglické nejvyšší soutěže na svém hřišti s Evertonem 0:1. Hosté se sice stále vzpamatovávali z 10bodového odpočtu ze strany fotbalové asociace, což byl dosud nejtěžší trest tohoto typu v éře Premier League, na jejich herním představení to však takřka nebylo znát. Už v průběhu první půle spálili velké šance Beto a Dwight McNeil, druhý jmenovaný si ale po změně stran spravil chuť a ranou do pravého horního rohu brány rozhodl zápas. Pro Karamelky se jednalo už o třetí venkovní výhru za sebou.

Nottingham hostí Everton

Nottingham Forest vyzve v utkání 14. kola Premier League Everton. Domácí jsou se třinácti body na patnácté pozici, hosté kvůli odpočtu deseti bodů spadli na předposlední místo se čtyřmi body na kontě.

Everton se odvolal proti odečtu deseti bodů v Premier League

Everton se odvolal proti odečtu deseti bodů, o které v anglické fotbalové lize přišel kvůli porušení finančních pravidel. Liverpoolský klub o tom informoval na svých internetových stránkách.

Fungování videa? Je to fraška, konstatoval Dyche z Evertonu

Za frašku označil manažer Evertonu Sean Dyche systém fungování videa ve fotbale. Jak uvedla agentura Reuters, podle kouče je zbytečné, aby rozhodčí kontrolovali záznam na monitoru u hřiště, protože nikdy nejdou proti verdiktu videoasistenta.

Garnacho vystřihl gól z říše snů. Potrestaný Everton zůstal po debaklu od United předposlední

Hráči Manchesteru United vyhráli ve 13. kole Premier League na hřišti Evertonu 3:0. Nejdůležitější okamžik zápasu se odehrál už ve třetí minutě, kdy hostující Alejandro Garnacho rozvlnil síť neuvěřitelnými nůžkami. Domácí si následně vypracovali několik příležitostí k vyrovnání, změnit skóre však dokázal až v 56. minutě na druhé straně Marcus Rashford, jenž proměnil pokutový kop. Rudí ďáblové si tak připsali třetí ligové vítězství v řadě, přičemž ve všech případech udrželi čisté konto.

United míří na Everton, ten přišel o deset bodů

Everton hostí v utkání 13. kola Premier League Manchester United. Ten je s 21 body na šesté pozici. Domácí by měli o sedm bodů méně, jenže o deset přišli a propadli se až na úplné dno ligové tabulky.

Everton v problémech, kvůli odečtu bodů spadl na dno Premier League

Vedení anglické Premier League potrestalo Everton odečtem deseti bodů za porušení finančních pravidel v období končícím sezonou 2021/22. Nejvyšší trest v historii soutěže bude aplikován s okamžitou platností. Klub oznámil, že se odvolá.

Everton přidal k raketovému startu i snový závěr. Crystal Palace dotáhlo ztrátu jen dvakrát

Hráči Evertonu si ve 12. kole Premier League odvezli tři body ze hřiště Crystal Palace, které porazili 3:2. Tým z Merseyside dosáhl své druhé venkovní výhry v řadě díky skvělým vstupům do obou poločasů i výtečně zvládnutému závěru střetnutí. Utkání gólově otevřel Vitalij Mykolenko již po pár desítkách vteřin a vítěznou branku vstřelil čtyři minuty před koncem řádné hrací doby Idrissa Gueye. Karamelky se tak třetím ziskem bodů za sebou bezpečně vzdálily od sestupových pozic.

Crystal Palace prověří Everton

Crystal Palace se proti Burnley vrátil na vítěznou vlnu a v sobotu změří síly s šestnáctým Evertonem. Ten s Eagles neprohrál poslední tři vzájemná utkání a rád by svoji sérii prodloužil.

Úsporný režim Evertonu málem opět slavil úspěch. Domácí stála výhru Youngova nerozvážnost

Fotbalisté Evertonu remizovali v 11. kole Premier League před svými fanoušky s Brightonem 1:1. Toffees nakročili ke třetímu soutěžnímu triumfu v řadě hned v úvodu, když se na střeleckou listinu zapsal tečovanou ranou Vitalij Mykolenko. Hosté však dokázali chvíli před koncem alespoň vyrovnat díky vlastnímu zásahu 38letého Ashleyho Younga. Svěřenci Roberta De Zerbiho další zásah nepřidali, a na první ligové vítězství od 24. září tak nadále čekají.

Rozjetý Everton přivítá v Goodison Parku Brighton

V sobotním utkání Premier League hostí Everton v Goodison Parku Brighton & Hove Albion. Toffees se v posledních týdnech začíná konečně dařit, zatímco tým Roberta De Zerbiho remizoval 1:1 s Fulhamem.

Součkův příchod West Ham nespasil. Calvert-Lewin se zařadil po bok evertonských velikánů

Fotbalisté West Hamu podlehli v 10. kole nejvyšší anglické soutěže na svém hřišti Evertonu 0:1. Již třetí soutěžní porážku v řadě připravil domácím v 51. minutě Dominic Calvert-Lewin. Anglický útočník zároveň zaznamenal svou 50. trefu v Premier League, což se v dresu Karamelek povedlo pouze dalším třem hráčům. Tomáš Souček při neúspěchu svého celku do hry nastoupil až zhruba 20 minut před koncem, Vladimír Coufal odehrál celé utkání.

West Ham United touží po návratu na vítěznou vlnu, proti bude Dycheův Everton

West Ham United, který se v posledních týdnech potýká s výpadkem formy, se v neděli představí doma na London Stadium v zápase proti Evertonu. Svěřenci Davida Moyese naposledy v týdnu nestačili na řecký Olympiakos Pireus, Toffees minulý týden podlehli v Merseyside derby Liverpoolu.

Evertonu hrozí za porušení finančních pravidel bodový odpočet

Evertonu hrozí v Premier League odpočet 12 bodů za porušení finančních pravidel. Podle informací listu Telegraph doporučilo potrestání vedení soutěže, protože podle prověrky účetnictví klub zaznamenal za poslední tři sezony ztrátu 304 milionů liber (8,6 miliardy korun), povolený limit je přitom 105 milionů.