Chelsea FC Anglie - Chelsea FC - Zprávy

Hazard definitivně končí, ve 32 letech se rozloučil s kariérou

Eden Hazard se rozhodl ve 32 letech ukončit kariéru. Belgický záložník naposledy působil v Realu Madrid, tam každopádně skončil na konci tohoto léta a od té doby si žádné angažmá nenašel. Po zhruba třech a půl měsících tak nakonec přece zvolil završení své bohaté kariéry. Verdikt o odchodu oznámil také bývalý hráč Lille a Chelsea prostřednictvím sociálních sítí.

Chelsea zdánlivě opustila svůj stín. Pohodlné vítězství v Burnley zařídila letní posila

Fotbalisté Chelsea zvítězili ve venkovním duelu osmého kola Premier League na hřišti Burnley 4:1 a potvrdili stoupající tendenci svých nedávných výkonů. Zápas pro hostujícího favorita opět nezačal dobře, neboť nováčka poslal v úvodní čtvrthodině do vedení jeho nejmladší střelec v nejvyšší anglické soutěži Wilson Odobert. Ještě do přestávky ovšem stihli Blues srovnat a po změně stran jejich výkon gradoval. Největší zásluhu na tom měl Cole Palmer, jenž z penalty vsítil vítězný gól a v závěru pak ještě nová akvizice z Manchesteru City asistovala u branky Nicolase Jacksona.

Burnley vyzve v souboji zlepšujících se týmů londýnská Chelsea

Chelsea se v sobotu odpoledne utká na Turf Moor v rámci Premier League s Burnley a bude usilovat o třetí vítězství v řadě ve všech soutěžích. Také Clarets jsou v dobrém rozpoložení poté, co v úterý získali první tři body v sezóně, když vyhráli 2:1 na hřišti Lutonu Town.

Nebudu překvapený, když Chelsea v lize skončí v TOP 4, říká Karel Tvaroh

Chelsea je z hlediska rozpočtu i tradice jeden z největších anglických velkoklubů. Aktuálně jde ale tým, který hledá svou tvář a v tabulce Premier League mu před víkendovým osmým kolem patří až jedenáctá příčka.

Chelsea po měsíci hrůzy pookřála, proti Fulhamu přispěchali s živou vodou Mudryk s Brojou

Fotbalisté Chelsea zvítězili v sedmém kole Premier League na stadionu Fulhamu 2:0. Dlouhodobé ofenzivní trápení hostů skončilo v 18. minutě, kdy vstřelil první ligový gól Blues od konce srpna Mychajlo Mudryk, pro něhož zároveň šlo o premiérovou trefu v dresu svého týmu od lednového přestupu z Šachtaru Doněck. Prakticky okamžitě na něj navázal Armando Broja, který zajistil, že na rozdíl od září budou mít na Stamford Bridge při obvyklé anketě o gól měsíce na výběr z více než jedné možnosti.

Chelsea se pokusí prolomit trápení na hřišti Fulhamu

Kdo by to byl před startem loňské sezony čekal, že tehdejší nováček Fulham zakončí sezonu v pořadí před mocně vyzbrojenou Chelsea. Podobně překvapivý je také fakt, že i dalším ročníku se zatím Cottagers vyhřívají výše.

Chelsea prožívá dekády nepoznané trápení. Oslabené Blues sestřelil probuzený Watkins

Chelsea prohrála v šestém kole Premier League na domácí půdě s Aston Villou 0:1, a prožívá tak nejhorší vstup do ligového ročníku od sezony 1978/1979. Aktuálně má totiž na kontě stále pouze jedinou výhru a již potřetí v řadě nevstřelila ani gól. Šance Blues na dobrý výsledek v 58. minutě zmařil vyloučený Malo Gusto, jehož zbytečný zákrok daleko za hranicí pravidel potrestal Ollie Watkins. Tahoun Villans z minulých let se letos v nejvyšší anglické soutěži prosadil vůbec poprvé.

Podaří se Chelsea v utkání s Aston Villou konečně skórovat?

V neděli se kromě severolondýnského derby odehraje v Premier League ještě alespoň jeden šlágr, a to mezi Chelsea a Aston Villou. Trápící se Blues naposledy jen remizovali s Bournemouthem, ambiciózní tým okolo trenéra Unaie Emeryho minulý týden porazil po vyrovnaném průběhu Crystal Palace.

Je normální, že fanoušci nejsou spokojení. Trápí nás marodka, postěžoval si Pochettino

Asi si to představoval úplně jinak. Mauricio Pochettino (51) nezačal své angažmá v Chelsea vůbec ideálně. Jeho svěřenci po nedělní bezbrankové remíze z Bournemouthu ztrácí na vedoucí Manchester City už propastných 10 bodů a s jednou jedinou výhrou se krčí na 14. příčce tabulky. Argentinec chápe frustraci fanoušků, styl vedení týmu však měnit odmítá.

Mizérie Chelsea pokračuje, Londýňané v propršeném Bournemouthu spalovali šance

Hráči Bournemouthu remizovali v utkání pátého kola Premier League na domácí půdě s favorizovanou Chelsea 0:0 a opět se nemohli radovat z vítězství. Zápas nabídl mnoho příležitostí, Nicolas Jackson a Raheem Sterling dokonce rozezvučeli brankovou konstrukci, gólu se však ani oni nedočkali. The Blues tak i kvůli skvěle chytajícímu Netovi již počtvrté v ročníku ztratili body a čelo tabulky se jim notně vzdaluje.

Chelsea vyrazí pro body na jižní pobřeží

V souboji nových trenérů změří své síly na Vitality Stadium Iraolův Bournemouth a Pochettinova Chelsea. Domácí před reprezentační přestávkou remizovali 2:2 s Brentfordem, jejich nedělní soupeři z hlavního města pak doma prohráli 0:1 s Nottinghamem Forest a podtrhli neúspěšný start do nové sezóny.

Chelsea optimismus dlouho nevydržel, Nottingham zakončil venkovní trojboj s giganty vítězně

Fotbalisté Chelsea nenavázali na hladkou výhru z minulého týdne, když ve čtvrtém kole anglické Premier League prohráli na Stamford Bridge s Nottinghamem Forest 0:1. Překvapivý triumf se zrodil krátce po poločasové přestávce, kdy se po krásné průnikové přihrávce trefil přesně k tyči Anthony Elanga. Švédský křídelník, který přišel na hrací plochu jako střídající hráč, si tak připsal premiérovou trefu v dresu Forestu. The Blues alespoň k remíze nenasměrovala ani nová tvář v sestavě Cole Palmer, který na západ Londýna přišel z konkurenčního Manchesteru City.

Posílený Nottingham Forest změří síly s lodnýnskou Chelsea

Chelsea přivítá v sobotním odpoledním utkání Premier League na Stamford Bridge Nottingham Forest. Svěřenci Mauricia Pochettina v týdnu vyhráli 2:1 nad AFC Wimbledon ve druhém kole EFL Cupu, zatímco Tricky Trees byli v ligovém poháru vyřazeni Burnley.

Chelsea se znovu nebála utrácet, Palmer přestoupil z Manchesteru City za 40 miliónů liber

Chelsea znovu vytáhla slušný balík za novou posilu. Cole Palmer se stěhuje do Londýna z Manchesteru City za 40 miliónů liber, dalších 2,5 miliónů liber může poputovat ve formě bonusů. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník a odchovanec The Citizens podepsal v hlavní anglické metropoli na sedm let, prodloužení smlouvy o další rok je možné na základě opce.