Brighton & Hove Albion Anglie - Brighton & Hove Albion - Zprávy

Liverpool díky další penaltě porazil Brighton a zůstává s přehledem první

Po dvou porážkách za sebou potřeboval Liverpool potvrdit roli favorita na půdě Brightonu a udržet si náskok na čele, což se Reds navzdory nepříliš atraktivnímu výkonu bez větších potíží podařilo. Nejlepší ligová obrana udržela soupeře na uzdě po celých devadesát minut, brankář Alisson nemusel dokonce během utkání ani jedinkrát zasahovat, a proměněný pokutový kop Mohameda Salaha vynesl liverpoolským hubenou výhru 1:0.

Liverpool si jede spravit chuť na hřiště Brightonu

Liverpool se pokusí otřepat z posledních zaváhání na půdě Brightonu. Hosté kromě poklesu formy trápí marodka v obraně, taktéž domácím bude chybět několik klíčových hráčů.

Arnautović dvěma góly vystřílel West Hamu bod

Hráči Brightonu vedli v rámci 21. kola Premier League nad West Hamem už 2:0, během chvíle ale o tento náskok přišli. Zásluhu na tom měl zejména střelec dvou branek Marko Arnautović, na straně Seagulls se předtím prosadili Stephens a Duffy.

Souboj ve středu tabulky: West Ham vyzve Brighton

Brightonu se na West Ham daří a ve středečním utkání 21. kola Premier League má příležitost přeskočit jej v tabulce. Domácí navíc po šňůře čtyř vítězství příliš nezvládají vánoční program a prohráli dva z posledních tří zápasů.

Brightonu stačila jediná branka k výhře nad Evertonem

Brighton zdolal Everton a po čtyřech zápasech se dočkal vítězství. Jedinou branku zápasu vstřelil ve druhém poločase Locadia. Domácí si upevnili třinácté místo, zatímco hosté na desáté příčce musí čekat na výsledky konkurence.

Everton chce po demolici Burnley uspět též v Brightonu

Co napravovat mají Brighton i Everton. Oběma mužstvům se v poslední době nedaří a propadají se tabulkou. Lepší postavení náleží hostům, kterým se proti celku z jihu Anglie dlouhodobě daří.

Arsenal se v Brightonu trápil a bere pouze bod

Výborný vstup do zápasu a od té doby bída s nouzí. Asi tak lze charakterizovat vystoupení Arsenalu na půdě Brightonu, kde se Kanonýři ujali brzkého vedení a měli na dosah i navýšení skóre, ovšem to se jim nepodařilo a s přibývajícími minutami měl výkon hostujícího týmu výrazně sestupnou tendenci. Ještě do přestávky stačil srovnat Locadia, a přestože se Arsenal těšil většinovému držení míče, nebezpečnějším dojmem působili v druhé půli domácí a mohou cítit lehké zklamání, že vysněný obrat nedotáhli do konce a mají pouze bod za remízu 1:1.

Arsenal přijíždí na půdu tápajícího Brightonu s početnou marodkou

Tradičně nabitý vánoční program Premier League se řítí nezadržitelně kupředu a druhý svátek vánoční nabídne mimo jiné podvečerní duel Brightonu s Arsenalem. Zatímco Kanonýři potřebují naplno bodovat v tuhém boji o umístění do čtvrtého místa, tým Chrise Hughtona v posledních kolech výsledkově polevil a začíná se nebezpečně přibližovat skupině sestupem ohrožených týmů ze spodku tabulky.

Bournemouth díky dvěma gólům Brookse porazil Brighton

Před blížícím se náročným vánočním harmonogramem si Bournemouth zvednul náladu i bodový zisk, když na domácí půdě porazil Brighton 2:0. O oba góly se postaral jediný hráč, a to David Brooks, který si připsal po jednom zásahu v každém poločase a výrazně tak přispěl k posunu Cherries zpět do horní poloviny tabulky. Brighton naopak třetí prohrou v řadě začíná za klidným středem pole zaostávat a blíží se mu na dostřel i poslední sedmička trápících se týmů, byť na sestup mají Seagulls stále komfortní náskok.

Trápení Bournemouthu hodlá prodloužit i Brighton

Jen málokdo by čekal, že po slibném vstupu do nové sezony se Bournemouth na závěr podzimu stane týmem s vůbec nejhorší formou z celé Premier League. Cherries totiž prohráli celých šest z posledních sedmi kol, k tomu v týdnu vypadli i z ligového poháru a ve zlepšení jim brání taktéž početná marodka. Využít nastalé situace na Vitality Stadium hodlá Brighton.

Chelsea uspěla v Brightonu

Chelsea úspěšně navázala na vítězný duel s Citizens a plný počet bodů si za výhru 2:1 odváží z Brightonu. V prvním poločase se trefili Pedro a Hazard, v tom druhém korigoval skóre March.

Chelsea cestuje na půdu Brightonu

Chelsea zavítá v neděli odpoledne na půdu Brightonu, kde by měla splnit úlohu favorita. Brighton naposledy Londýňany porazil v dávné historii třicátých let minulého století, ještě navíc v úplně jiné soutěži (FA Cup). Na druhou stranu Brighton je doma letos silný, na Falmer Stadium prohrál jen utkání s Tottenhamem.

Burnley proti Brightonu ukončilo černou sérii a je mimo sestup

Možná to tak na první pohled nevypadalo, ale pro Burnley je úspěšně zvládnuté utkání s Brightonem životně důležitým vítězstvím. Clarets před tímto duelem čekali na ligový triumf více než dva měsíce, když na konci září porazili nováčka z Cardiffu, a mezitím se propadli až do boje o udržení. Díky trefě Jamese Tarkowského v 40. minutě však mohlo namoklé Turf Moor slavit nejen výhru 1:0, ale také posun tabulkou ze sestupových příček.

Burnley potřebuje body. Získá je už proti rozjetému Brightonu?

Oba týmy se nacházejí v naprosto odlišných situacích. Hosté v posledních osmi ligových zápasech šestkrát bodovali. Nutno podotknout že v pěti případech se jednalo o maximální možný bodový příděl. Naproti tomu domácí se dlouhodobě trápí. Jejich kouzlo z minulé sezóny je pryč a tomu také odpovídají neuspokojivé výsledky. Pouze dva body z posledních osmi zápasů. To rozhodně není správná vizitka pro oblíbeného manažera Seana Dyche.

Derby proti Crystal Palace rozhodl Brighton již v prvním poločase

Především strhující závěr první půle rozhodl o osudu M23 derby mezi Brightonem a Crystal Palace. Domácí šli brzy do vedení, následně sice přišli o vyloučeného Duffyho, přesto dalšími dvěma brankami položili základ k vítězství. Hosté kontrovali ve druhém poločase pouze jednou z pokutového kopu.