04.09.202312:22

Česko se musí obejít bez Douděry

David Douděra nepomůže české reprezentaci v kvalifikaci o postup na ME 2024 proti Albánii a v přátelském utkání s Maďarskem. Zraněného slávistického univerzála na pravou stranu hřiště nahradil klubový spoluhráč Lukáš Masopust.

twitter.com/ceskarepre_cz
31.08.202322:33

Masopust: Zbytečná komplikace

Slavia v odvetě čtvrtého předkola Evropské ligy se Zorjou Luhansk v prvním poločase ztratila dvougólový náskok z domácího zápasu, nakonec ale postoupila díky gólu Matěje Juráska na 1:2. "Dostali jsme dva góly po nešťastných situacích. Zbytečně jsme si utkání zkomplikovali svojí pasivitou a dle mého strachem hrát. Naštěstí jsme se do druhé půle zmátořili a ukázali jsme fotbal, který jsme měli předvádět od začátku. Nechtěli jsme hřiště zbytečně otvírat, ale neřekli jsme si, že chceme výsledek ubránit. V podvědomí jsme ale věděli, že vedeme 2:0, takže jsme soupeře nechtěli pouštět do zbytečných šancí. Bohužel nám to moc nevyšlo. Ve skupině bych Suka (Tomáš Součka) s Cufem (Vladimírem Coufalem z West Hamu) asi nechtěl, ti jsou zkrátka moc dobří. Odmala jsem fanouškem Liverpoolu, takže utkání s nimi by se mi líbilo," řekl po utkání Lukáš Masopust.

ČTK
30.04.202316:37

Masopust nevydržel ani půlhodinu

Slavia proti Hradci Králové do druhého poločasu nasadila Lukáše Masopusta, jenž ale vinou svalového zranění vydržel pouze 25 minut. Třicetiletého univerzála nahradil Ibrahim Traoré.

22.04.202319:11

Masopust hraje jubilejní zápas

Menší ceremonii dnes dvěma svým dlouhodobým oporám nachystala před derby s Bohemians Slavia. Lukáš Masopust dnes hraje jubilejní sté ligové utkání v červenobílém, Ondřej Kolář si své jubileum (200) odbyl už 9. dubna a dnes též převzal památeční dres.

slavia.cz
04.02.202317:08

Oscar Dorley a Masopust neohrozí Pardubice

Slavia se v dnešním zápase na hřišti Pardubic musí obejít bez Oscara Dorleyho, jenž si na tréninku přivodil tržnou ránu. Nemoc vyřadila z nominace Lukáše Masopusta.

twitter.com/slaviaofficial
01.10.202215:12

Slavia může počítat s Masopustem

Lukáš Masopust kvůli viróze opustil reprezentační sraz, v pátek se však zapojil do tréninku, takže pro nedělní ligový zápas s Libercem nebude chybět v nominaci Slavie.

25.09.202210:19

Tři změny v české reprezentaci

Tři dodatečné úpravy své nominace musel na základě zdravotních problémů učinit Jaroslav Šilhavý. Již pro zápas s Portugalskem mu nebyli k dispozici Lukáš Masopust a Jakub Jankto, během něj potom musel střídat také Jakub Brabec. Toto trio ve Švýcarsku zastoupí Lukáš Provod, Ondřej Lingr (Slavia) a Patrizio Stronati (Puskás).

repre.fotbal.cz
24.09.202219:38

Česko postrádá dva hráče

V základní sestavě Česka na utkání proti Portugalsku se neobjevili Jakub Jankto a Lukáš Masopust. Záložník Sparty je zraněný, univerzála Slavie trápí viróza. Oba přijdou i o úterní souboj ve Švýcarsku.

11.09.202220:35

Masopust ukončil čekání na ligový gól

Slavia Praha si otevřela střelnici proti Českým Budějovicím, proti nimž skóroval také Lukáš Masopust. Devětadvacetiletý univerzál se na ligové scéně prosadil poprvé od března 2021.

05.08.202208:22

Masopust po dlouhé době na hřišti

Slavia vyhrála úvodní zápas 3. předkola Konferenční ligy s Panathinaikosem (2:0), k čemuž v závěru přispěl i Lukáš Masopust. Devětadvacetiletý univerzál nastoupil po 137 dnech.

29.07.202220:22

Slavia prodloužila s Masopustem

Lukáš Masopust spojil i svoji další budoucnost se Slavií Praha. Devětadvacetiletý univerzál prodloužil končící smlouvu do roku 2025.

29.03.202222:06

Masopust nedohrál vinou zranění

Lukáš Masopust nedohrál dnešní přátelský zápas české reprezentace ve Walesu, obránce Slavie se ve druhém poločase zranil a po hodině hry musel střídat.

25.02.202208:14

Masopust se zapojí do tréninku Slavie

Slavii se v odvetě předkola Konferenční ligy proti Fenerbahçe (3:2) zranil Alexander Bah, brzy naopak bude k dispozici Lukáš Masopust. Trenér Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci uvedl, že by se měl český reprezentant dnes vrátit do přípravy.

05.10.202116:48

Masopusta trápí svalové zranění

České reprezentaci v zápasech kvalifikace MS 2022 s Walesem a Běloruskem nepomůže Lukáš Masopust. Slávistického univerzála po derby se Spartou (0:1) trápí zranění lýtkového svalu.

14.12.202011:43

O Masopusta se údajně zajímá Salzburg

Poslední zápasy v dresu pražské Slavie před sebou dost možná má Lukáš Masopust. Český záložník či obránce má jednoho zahraničního nápadníka, o jeho služby se zajímá rakouský Salzburg.

transfermarketweb.com
10.08.202015:18

West Ham se nevzdává Masopusta

Lukáš Masopust se ocitl v hledáčku West Hamu United, jenž s první nabídkou ve výši 5 milionů liber neuspěl, přesto se křídelníka Slavie nevzdává. Hammers mají podle anglických médií připravovat druhou nabídku ve výši 8 milionů liber, což je suma, kterou požaduje úřadující šampion FORTUNA:LIGY.

thesun.co.uk
20.08.201923:39

Masopust: Udělali jsme dobrý krok dopředu

Slavia dnes vyhrála v Kluži a udělala důležitý krok na cestě do základní skupiny Ligy mistrů. Autorem jediné branky zápasu se ve 28. minutě stal Lukáš Masopust. "Udělali jsme dobrý krok dopředu, teď to ještě musíme zvládnout příští týden. Důležité je, že jsme dali gól na hřišti soupeře a nedostali jsme. Uvidíme, jak se nám povede odveta. Ve druhém poločase nás soupeř zatlačil, my jsme udělali chyby, dostali jsme se tím pod tlak, z kterého jsme se těžko dostávali. Sami jsme jim pomohli," hodnotil utkání Masopust.

ČTK
10.06.201921:54

Masopust musel střídat se zraněním

Česko na začátku druhého poločasu vede nad Černou Horou 2:0, přišlo však o Lukáše Masopusta. Záložník Slavie musel střídat krátce před koncem prvního dějství s neupřesněným zraněním.

20.11.201619:13

Masopust si odpyká trest za žluté karty

Tři hráči si ve 14. kole první ligy připsali čtvrtou žlutou kartu v sezoně, která znamená jednozápasový trest. Příště si nezahrají jablonecký Lukáš Masopust, brněnský Jakub Šural a Eldar Civič ze Slovácka. V uplynulém kole byli vyloučeni liberecký Vladimír Coufal a teplický Michael Lüftner, počet červených karet v sezoně tak stoupl na třináct. Rozhodčí rozdali v tomto dějství 38 žlutých karet, což je celkem 427 napomenutí v ligovém ročníku.

11.11.201212:42

Jihlavě se zranil i Masopust

Hodně smolné utkání včera sehrála Jihlava, která podlehla Slovácku na jeho půdě 0:3 a přišla hned o dva hráče. Dlouhodobě bude mimo hru útočník Muris Mešanovič, který má zlomenou nohu a čeká ho operace, vedle něho pak má zdravotní problémy rovněž Lukáš Masopust - mladý záložník duel nedohrál kvůli bolestem kotníku.